Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz qqzs #162 üzenetére

    Szia! Oled-nél természetesen nincs beszivárgás. Mivel itt maguk a pixelek bocsájtják ki a fényt, így nincs semmi háttérvilágítás ami beszivároghatna.

    Samsung 2013-ban egy szériában gyártott rgb oled tévét, ez KN55S9C modellnéven futott, de Európában nem került boltokba. 2014-ben már nem forgalmazták mivel nem tudták gazdaságos szintre hozni a gyártását. Ettől függetlenül a Samsung is fejleszti a háttérben az oled technológiát, állítólag 2017-ben térnek vissza tévé fronton, az Lg-hez hasonlóan wrgb megoldással.

    Amit linkeltél, ez a quantum-dot-ok oled-hez hasonló pixelstruktúrába rendezett megoldása. Ezek a nano részecskék jobb fizikai tulajdonsággal rendelkeznek mint az oled, energia takarékosabbak, nagyobb színtér fedhető le velük, hosszabb az élettartamuk. Egy ilyen kijelző gyártása viszont az oled-nél is problémásabb. Ha sikerülne elérni a nagy paneles oled kijelzők hibaszázalék nélküli nyomtatásos gyártását, csak akkor tudnának igazából érdemben ezzel a technológiával foglalkozni. Idővel ez valóban leválthatja az oled-et, de ez meglátásom szerint több tíz éves távlat.

    Ami az MM-es tapasztalatot illeti szinte biztos vagyok, hogy beállítással voltak gondok. Ez a tévé az általad említett dolgokban, mint szín árnyalat visszaadás lekörözi az lcd társakat. 3d-re is tapasztalataim szerint jobb bármelyik lcd-nél az erős kontraszt miatt. Van egy olyan gyanúm, hogy a tv alacsonyan volt, te meg állva nézted 3d módban, a vertikális eltolódásra a passzív megoldások érzékenyek, de otthoni használat során ez nem jellemző.

    A 9-es szériás lcd Lg-ket én kerülném, az egy ips paneles edge-led tévé 1:1000-es kontraszttal, nem csoda ha nem akarják sötétben mutogatni.

Új hozzászólás Aktív témák