Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gery0505

    tag

    Sziasztok!

    Kérni szeretném a segítségeteket router választásban.

    Net: Digi 30/20 MBit/sec, de a letöltés sokszor 40MBit-re is felmegy, (a torrentek letöltésekor látom, hogy 5Mbájt/sec a letöltés) Két gépre lenne rákötve, egy asztali gépre és egy laptopra, és nemsokára két telefon is lenne rajta Wifin. Torrentezéshez továbbra is használnám, és youtube videókhoz is.

    Mit tudnátok ajánlani erre a célra? Én ezt a típust nézegettem: TP-LINK TL-WR1043ND
    Mi a véleményetek erről a készülékről? Megbízható? Stabil működéssel bír? Van valami negatívuma? Firmware-t kell-e rajta frissíteni?
    Persze ha tudtok jobbat ajánlani ami jobb minőségű akkor elfogadom azt is. Nem ismerem a routereket, kérlek segítsetek a kiválasztásban.

    Szeretnék még egy hálókártyát is hozzá, abból pedig ezt néztem ki. Ajánljátok hozzá?

    Előre is köszi. :) :R

    "Failure is always an option." Adam Savage

  • Gery0505

    tag

    válasz Gubek-Einste #26005 üzenetére

    Köszi az ajánlást, akkor azt hiszem a TP-LINK TL-WDR3600-as lesz, tetszik, hogy sokmindent tud. A jövőre nézve szerintem jó lesz, mert ha esetleg bővítjük a netet 80/25-re akkor is tuti jó lesz, vagy esetleg bejön még egy két készülék. Hálókártyának pedig a TG-3468-as lesz. Mindkettőre 5 év gari van, remélem jó és stabil lesz. Esetleg van már tapasztalatod ezzel a WDR3600-assal kapcsolatban?

    "Failure is always an option." Adam Savage

  • Gery0505

    tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni Router vásárlás ügyében. Panelban lakunk, a Wifi analyzer programmal megnéztem elég rendesen körbe vagyunk lőve Wifi sávokkal. A lakásunk 3 szobás, és 10m hosszú. Vannak olyan helyek, ahová nem ér el a Wifi, illetve nagyon rossz a vétel.
    Most egy TP-Link 1043ND van, ha jól emlékszem. Már javítottam, cseréltem benne a kondikat. Most a Wifije kezdett el rendetlenkedni, tovább nem akarok vele szenvedni, vagyis vennék új Routert.
    Két dolog jutott eszembe illetve két megoldás. Szeretném az egész lakást lefedni jó minőségű Wifivel.

    1. Vennék két routert, és a lakás két végébe helyezném el őket, hogy kb 5m-t kellene akkor egy Routernek a Wifivel beszórnia. Csak nem tudom, hogy kellene beállítani, hogy az eszközeink ezt le tudják kezelni.

    2. Vennék egy Access Pointot, amiben 1W-os Wifi van, az talán beszórná az egész lakást Wifivel, ha középre helyezném el, ahol most a TP-link van.

    Az eszközeink: 1 asztali gép, egy Laptop, ezek kábelen, a Laptop időnként Wifin, két telefon, plusz ha jönnek vendégek, akkor az ő eszközeik is Wifin vannak. 80Mbit/80Mbit-es Digi NET van.

    Milyen megoldást tudnátok javasolni Nekem? Előre is köszönöm a segítségeteket.

    [ Szerkesztve ]

    "Failure is always an option." Adam Savage

  • Gery0505

    tag

    válasz Gubek-Einste #65163 üzenetére

    Azt tudom, hogy a maximális letöltési sebesség az 10Mbájt körül szokott lenni, tehát 80-100MBit körül lehet. Azért nem tudom, hogy pontosan mennyi, mert még régen fizettünk elő a a DIGI-nél, és akkor 30/20MBitre fizettünk elő. Aztán közben felnyomták ennyire a sebességet.
    Igen a 1043ND még a V1-es verziójú. Már javítottam is.
    A falak anyaga a vasbeton, kb 15cm vastagok. Gondolom jól tele vannak vassal. A lakásunk alapterülete 68m2, kb 10m hosszú, és 6-7m széles. Körben mindenütt szomszédok, tele van Wifivel minden.
    Árat nem írok, mert szeretném, ha jó minőségű lenne, és megbízható, stabil működésű. Hosszában és keresztben is két-két vastag 15cm-s fal választja ketté a lakást. Torrent is szokott még menni, elég sok torrentet futtatok egyszerre.
    Ha van jobb ötleted, mint amit én kitaláltam, azt is szívesen fogadom. :)

    "Failure is always an option." Adam Savage

  • Gery0505

    tag

    válasz Gubek-Einste #65166 üzenetére

    Hát, hogy mennyi a valós sebesség, ez majd kiderül, ha meglesz az új router. :) Lehet hogy gyorsabb is a NET. Milyen topológiával történjen az összekötés, hogyha nem lesz elég csak egy Router? Az elsőbe megy a Digi kábele a WAN portba, majd az egyik LAN portból jöjjön ki a kábel a következő Router Wan portjába?

    "Failure is always an option." Adam Savage

  • Gery0505

    tag

    válasz Gubek-Einste #65174 üzenetére

    Értem, köszi szépen a segítséget.
    Akkor egy Asus RT-AC58U-t szemeltem ki, egyelőre egyet veszek ebből, remélem lefedi az egész lakást.
    Azt hol tudom megnézni, hogy a dedikált AP módot tudja-e pl. ez a router? A Dedikált AP mit jelent pontosan?

    "Failure is always an option." Adam Savage

  • Gery0505

    tag

    válasz Gubek-Einste #65198 üzenetére

    Köszi szépen a segítséget, végül tegnap megvettem az ASUS RT-AC58U-t. Egész könnyen sikerült beállítani, a bekapcsoláskor meg is jelent az ASUS bejelentkező képernyője. Szépen sikerült beállítgatni a Routert, megy a LAN kábelen, a Wifi meg 2,4 és 5GHz-en is szépen megy. Felajánlotta a Firmware frissítést is, megcsináltam, remélem jól döntöttem, hogy feltettem rá a legfrissebb Firmware-t. Tegnap kicsit megijedtem, mert párszor eldobálta az 5GHz-es Wifit, és újraindult párszor, meg ki-kimaradt a NET, olyankor felbukkant a bejelentkező ablak. De néhány újraindítás után ez úgy tűnik megszűnt. Ma egész nap gond nélkül működött, lehet tegnap a vihar miatt vacakolt a NET. De ma teljesen jó volt. A Digi NET-ünk sávszélessége tényleg 80/80MBit/sec, kipróbáltam a Speedtest programmal. Úgyhogy ez ennyit tud. A Router biztos tudna sokkal többet is, de nekem per pillanat elég ez a sebesség. A tegnapi kis pánikot leszámítva elégedett vagyok vele. Ja, és megtaláltam az AP módot is a beállítások között.

    Még abban kérném a segítséged, hogy a Torrent beállításoknál meg kell nyitni egy portot is a torrentek részére. Ez a uTorrendben be is van állítva, de a routerben nem találtam meg, hogy hol kell. A uTorrentben alul megvan a zöld kis pipa, hogy a hálózat rendben működik, lehet, hogy automatikusan felismerte, és nem kell külön beállítani?

    "Failure is always an option." Adam Savage

Új hozzászólás Aktív témák