Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • aDM|RaL^

    őstag

    válasz WN31RD #137 üzenetére

    tetszik!

    utána fogok nézni

    ami még bejön, az a sony MDR-700DJ

    http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

  • BEE

    addikt

    válasz WN31RD #213 üzenetére

    Beyerdynamic !

    Nagyon jó cuccokat csinálnak ott is !

    BEE

    Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

  • vili13

    őstag

    válasz WN31RD #214 üzenetére

    ''FELEJTSD EL A FEJHALLGATÓK DOBOZÁRA ÍRT SZÁMOKAT! SEMMIT NEM SZÁMÍTANAK.''

    Valóban meggyőzőbb lenne, ha részletes átviteli karakterisztikát mellékelnének, vagy legalább azt ráírnák, hány dB-en annyi Hz, de a ''semmit nem számít'' szerintem erős túlzás!
    Sennheiser, Beyerdynamic, vagy Grado dobozon lévő számok szerintem lényegesen hihetőbbek, mint a Sony, Panasonic, vagy Philips hasonló értékei... :)

  • Zozz

    tag

    válasz WN31RD #214 üzenetére

    (#214) WN31RD válasza Zozz (#208) üzenetére Válasz | Email | 2005-08-09 11:33:31

    WN31RD
    (MODERÁTOR)


    ''bár az 580-as alsó 8Hz-es határa továbbra is hihetetlen nekem''
    Khmm...

    FELEJTSD EL A FEJHALLGATÓK DOBOZÁRA ÍRT SZÁMOKAT!
    SEMMIT NEM SZÁMÍTANAK.

    Világos?



    No, bár nem vagyok egy villanymérnök (nem mellesleg mindigis kifejezetten ellenszenves volt a villamosság bármely formája), de volt szerencsém tanulni két félév villanytant (egy elég jó nevű szaktekintélytől) két félév elektronikát (egy nem nagy nevű, hatalmas szaktekintélytől, csak egy szimplán hozzáértő, és kiváló tanártól). ezek után vagyok olyan merész és elhiszem magamról, hogy a nagy átlagnál talán kicsit jobban értek hozzá és nem vagyok teljesen láma akit mindennel meg lehet etetni.
    A két határ tudom, nem mond semmit (ezért is hitetlenkedem a 8 Hz-el). Megaztán apámtól volt szerencsém hallani olyan dicshimnuszokat jóféle hangfalakról (70-es évek!), amelyek 4 ohmosak voltak és 10-12 Hzet is leadtak. Szóval ezek után egy fülbedugható ''izéről'' nem hiszem el még a 10-15 Hz-et sem bármennyire is modern és fejlődő a technika. (15-20 közti értéket már könnyebben benyalok.)

    Tanult fórumozó kollégámnak (nevére nem emlékszem :F) igaza van abban, hogy egy két diagram amit (most tételezzük fel nem kozmetikáznak) egy kicsit jobban hozzáértőnek többert mond el. De az akusztikában is minden mérhető. Kérdés hogy a fül mint fő ''mérőeszköz'' (ami egyénenként változik) hogy fogadja milyen ''válaszokat'' küld az agyba a fogadott jelről. Mindezek ellenére amíg egy Koss azt írja a fülese mellé, hogy 40-25 000 Hz-ig és egy Philips (nem rossz név ez, nem Thomson, vagy LG, vstb) pedig azt, hogy 15-22 000 Hz akkor lehet, hogy jobban fog érdekelni a Philips terméke, mert a nekem fontos a tiszta érezhető basszus is. És tudom alig hallható már a 20-21-22 Hz is, de ha azt valóban átviszi a magasabb 30-40Hz-ek valüszínű biztos, hoyg torzulásmentesen fognak megjelenni a fülemben.

    Újra megkérdem.
    Senkinek nincs Koss KSC 50?????
    Sem Koss KTX Pro1 ?????
    Sennheisert kipróbálom, nem kell ajánlani, én sem vagyok hülye, sőt szívem szerint Bose fülest vennék. :DD
    Aztán a kezem meg belelógott a bilibe...

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz WN31RD #225 üzenetére

    Én csak azért szőrözök ennyit a mélyekkel, mert középtartományban fülbedugható és kis fülrevaló füleseknél ebben már jók a cégek. A magas még mindig kritikus de nem annyira mint a mély. Azért kis méretben a mélyet szépen megszólaltatni, úgy, hogy a többi tartományt nem nyomja el, és nem torzítja el... Na ez a nem mindegy.
    Márkanevekkel óvatos vagyok. Sony az én szememben gagyinak számít (persze mihez képest egy marantzhoz biztosan), de a 30k-s fülesük díycséretreméltó. Böszmenagy és mégis könnyebb mint egynémelyik kisebb Koss, vagy Senn. :DD És a hangja is szép vlt. Na de annyi pénzért még egy Thomsontól is elvárnék valami hasonlót. :)
    A probléma csak annyi, hogy 10k-ért kisebb méretben mit tudnak a gyártók.
    elképzelésem van. Nem hiába szajkózom, hogy amiket megneveztem írjanak róla, mert nem vagyok totál tapasztalatlan a témában, de némi segítséág tanács jól jönne. Ha másért nem is hát azért, hoyg megerősítsen a döntésemben. Nekem még 10k nem olyan kis pénz, ami ha egy rossz dönbtés miatt elúszik akor majd lesz legközelebb.
    Sóher vagyok no... :DD

    Egyébként meg köszi a hozzászólást (legalább tudom, hoyg van aki a kilóméteres hozzászólásaimat is alaposan elolvassa és odafigyel rá. Azért ez megnyugtató. :R

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

Aktív témák