Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz jeni #20260 üzenetére

    Köszönöm a javallatokat! Ha nekem lenne, akkor valószínűleg az utóbbi mellett döntenék, de azóta bejött a "mindegy, de kicsi legyen" a feltételek közé, így ez kiesett. Így maradt a három javasolt gép: SE-S084F (370 gramm, 1.5MB buffer), SE-208AB (300g, 1MB), SE-208GB (209g, 0.75MB (704kB)). (Érdekesek a trendek...) Picit utánuk olvastam, és nekem az SE-S084F lenne a legszimpatikusabb (ez a legmasszívabb, tud lassan is írni?), de több mint 3 éve(?) nem gyártják, ezért ha jól értem már csak pár éve lehet hátra (állásában is öregszik?, 7év a határ?). A hivatkozott szoftvereit sem találom (http://www.samsung-ODD.com lenne, de ne kattints rá, nem érdemes!). Az utód, az SE-208AB, a beszámolók szerint már kissé óvatosabb kezelést igényel, de ennek ellenére elég megbízható darab. (M107 is elég sokat írt róla.) Végül ennek az utódja(?), az SE-208GB mellett szól, hogy friss modell, olcsó, sok garanciája van, elég neki egy USB port, ír M-Disk-et is, és a fenti link alapján az írási minősége is elfogadható. Viszont ebbe már csak 9.5mm-es mechanika jutott (nekem már a 12.7 sem túl bizalomgerjesztő :) ), és a súlya valamint az ára sem jósol neki hosszú élettartamot...

    Nyilván a célzott felhasználásra (rescue diszk gyártás, kapott DVD megnézése, stb.) bármelyik jó lenne, de azért azt hiszem, alszom rá még egyet, mert maximalista vagyok. ;]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák