Hirdetés
- A kriptopiac beszakadása után csökkentené rendeléseit az AMD és az NVIDIA
- Megszabta a Ryzen Threadripper PRO CPU-k listaárát az AMD
- Tömeggyártásra alkalmas a Samsung első 3 nm-es eljárása
- W, mint Wi-Fi: itt az új Raspberry Pi Pico W
- A MetaAxon monitor elé rakott webkamerával oldaná meg a szemkontaktus-problémát
- [Re:] Samsung QN800B: Neo QLED toptévé a tesztlaborban
- [Re:] Pop: új házcsalád a Fractaltól
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- [Re:] Befutott az első teszt az Intel Arc A380-ról
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Azonnali informatikai kérdések órája
- E-book olvasók
- [Re:] A kriptopiac beszakadása után csökkentené rendeléseit az AMD és az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ottó58
senior tag
Hátha valakinek segítség lesz az általam tapasztalt Samsung tálcanyitása.
Már régebben rájöttem, hogyan kell a 7261S Opti író nyitását megkönnyíteni ([link])
Most a Samsungon (F223) volt a sor. A múlt évben már írtam, nem adja ki rendesen a tálcát, hiába cseréltem szíjat. Az utóbbi időben csak a külső nyomásra, tűvel tudtam nyitni. Ez nagyon bosszantott, próbáltam egy-két dolgot és a végső megoldást egy "döglött" LG író oldotta meg.
Fölvettem azt a bizonyos kört, amit már az 7261S Opti írónál tettem, az alatta levő forgó tárcsát kicseréltem, de itt csak lemez van benne, a mágnes a meghajtáson van, pont fordítva, mint a 7261-nél.
A legcsendesebben nyitó íróm lett, szinte hangtalanul nyit-zár. A lemez olvasást is kipróbáltam, O.K!A fentiekhez hozzátenném, aki nem akar később ilyen hibával szembesülni, ne Samut, hanem LG-t vegyen.
» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «
-
üzenabakusz
csendes tag
Fehér házhoz szeretnék venni új dvd írót, de csak feketéket láttam.
Van olyan író, amihez esetleg mellékelnek fehér előlapot is? -
Ottó58
senior tag
válasz
üzenabakusz #20952 üzenetére
Régebben a Samsungokhoz adtak 3 féle előlapot, a mostaniaknál nem tudom, mivel már egy ideje nem veszek Samu írót. (Volt fekete, ezüst és festetlen, de az sem volt teljesen fehér.)
[ Szerkesztve ]
» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «
-
jeni
félisten
válasz
üzenabakusz #20952 üzenetére
Használt piacon lehet találni fehér színben írót,vagy olyat amihez több előlapot mellékelnek.
Igazából nem fehér hanem bézs színűek ezek.
Ha nem találod furinak lefested a feketét olyan színre mint a házad színe.
Pár száz Ft egy ilyen író és az előlapot átszereled.
99%,hogy passzolni fog,ha azonos márkából választasz.A hirdetés nem az enyém és nem vagyok érdekelt az eladásában.
Ezek sem de kiváló portékák vannak ott.[ Szerkesztve ]
-
üzenabakusz
csendes tag
Köszönöm a segítséget, akkor Samsung írt veszek, hátha adnak hozzá más színű előlapot. Ha mégsem, akkor megpróbálok keresni valami régebbi használt előlapot. Az azért furcsa, hogy gyártanak fehér (bézs, szürke stb.) házakat, de hozzávaló írót nem.
-
jeni
félisten
válasz
üzenabakusz #20956 üzenetére
Keress más írót fehérben és már a házakat nem az optikai meghajtóhoz tervezik,magyarán már nem is számolnak vele agyártók,hogy valaki ODD-t tegyen be a házba!
-
t256
őstag
Sziasztok!
Van arra bármilyen lehetőség, hogy egy laptopba való BD írót beszereljek egy asztali PC-be?
Tudom nem pontosan ide vágó témakör, de ez a topik áll a legközelebb a problémámhoz.Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”
-
-
t256
őstag
Értem!
Használtam egész jó árban vannak, ezért gondoltam, hogy megér egy próbát.A másik lehetőséges egy 2009-es évjáratú LG asztali író fél év garival, újszerű állapotban. Nem tudom mennyire érdemes 8 éves írót venni. 6X-osan tud BD lemezt írni.
Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”
-
zveli
csendes tag
Sziasztok!
Létezik sata csatlakozású dvd-rw ami tudja a lightscribe technológiát? Én eddig nem találtam. Most cserélek gépet és a régi íróm tudja, csak ide/pata csatlakozása van. Esetleg valami átalakítót tudtok ajánlani ha az olcsóbban jön ki és megbízható. Köszi
-
Ottó58
senior tag
-
jeni
félisten
válasz
Ottó58 #20966 üzenetére
igen szebb a kékes szín,csak 1db volt abból nekem.
élesebb rajzolatok voltak rajta.
ELLENBEN nyomtathatós verzióból melyek ma kaphatóak sosem volt nekem,csak olyan,hogy matricára kellett egy programmal beillesztenem és arra nyomtatni és felragasztani rá.
multis nyomtatóban már nincs csak olyannal adják ami önmagában sima nyomtató.[ Szerkesztve ]
-
E2E4
aktív tag
válasz
zozopapa68 #20946 üzenetére
Köszönöm a választ.
A LiteOn írót nézegetem, de nem látok minimális írási sebességet.
Esetleg van erről információd?Tapasztalatod szerin, gyorsabb írás mellett is megfelelő lenne az írás minősége? (Főleg az autóban rázkódó mp3 lejátszó akadásmentes lejátszása a kritérium.)
Illetve mi a helyzet az olyan DVD-RW-el, ahol 4x data / 2x video írási sebesség van megadva, s videót szeretnék kiírni 2x sebességgel? Tudja a 2x-es sebességet az író?
SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)
-
zozopapa68
tag
-
jeni
félisten
Használj olyan autórádiót amiben van USB fogadási lehetőség és egy jobb fajta pendrive egységet már élvezhető lesz annak a használatával a zene hallgatás a kocsiban. Sajnos az optikai egységnek sehol sem segít az állandó rázások! Hiába van benne puffer memória az nem sokat segít és egyéb rázkódás stabilizálók benne.
-
Ottó58
senior tag
...vagy egy transzmittert.
Olcsóbb, mint egy fejegységcsere.» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «
-
E2E4
aktív tag
válasz
zozopapa68 #20969 üzenetére
Köszönöm mindenkinek a választ.
Egyenlőre maradok a meglévő autós zenei hangkeltőnél.zozopapa68
Az általad javasolt LiteON DVD író esetén, milyen írási sebességet ajánlasz DVD íráshoz, asztali lejátszó / avi párosítás esetén?SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)
-
tpeter77
addikt
szia!
Olyan dvd írót vennék, ami Lightscribe képes, belső SATA-s és támogatja az M-disc-et.
Ismersz ilyet?
Liteon, LG előnyben, hátha még újonnan lehetne kapni egyszerű lenne a dolgom, mert találtam már ajánlott írót az aprón, de pesten kivülre nem küldték el.LG GH24NSC0, GH24NSD1, GH20-LS15RB írókat találtam, de hátha van még más is, csak nem kerestem elég jól... A hétvégén rendelném meg az írót.
Eddig is alkoholos filctollal írtam rá a lemezre a lényeges dolgokat, tehát ha nem lesz LS képes író, akkor maradok a hagyományos tollal firkálás mellett.
köszi. -
jeni
félisten
válasz
tpeter77 #20973 üzenetére
Hello!
Nagy valószínűség,hogy olyat,hogy a Lightscribe és az M-Disc benne legyen egy egységben,ilyet nem fogsz találni. Ugyanis a két technikai eltérő időben jelent meg. Az M-Disc az új tech. Azt viszont megteheted,hogy veszel egy ilyen Lightscribe írót használtan mivel ezt a képességet már nem építik be e cuccba. Valamint veszel egy M-Disc tudó Liteon vagy LG írót.
Van a Blu-Ray hirdető oldalon LG BH10LS38-s író ami tudja a Lightscribe funkciót.És lemezeid is vannak hozzá? Nem véletlen,hogy már nem adnak el olyan új DVD vagy Blu-Ray írót ami tudja a Lightscribe funkciót.
Sony AD-7261S az tudja Lightscribe írást vagyis minden olyan Sony írót nézzél aminek a sorszáma xxx1-el végződik!
Ennek a szerepét vette át a nyomtatható változat.
[ Szerkesztve ]
-
tpeter77
addikt
Az a baj hogy csak 1 dvd irónak van szabad Sata portom az alaplapon.
Inkább veszek mdisc képes irót.
Melyik megbizható az újak közül?
AudioCD-t tudjon jól irni. Dvd lemezre fotókat és családi videókat szoktam biztonsági mentésként lementeni, néha meg win telepitő dvd-t is írok.
Kérlek ennek tükrében ajánlj egy irót.[ Szerkesztve ]
-
jeni
félisten
válasz
tpeter77 #20975 üzenetére
Ha veszel egy SATA bővítő kártyát? Több gyártónak és több kivitelben is kaphatóak.
Gondolom a PC-házon van még egy +5,25 egységnek hely.Ha a DVD íróban ha van 2 gyártó akkor SOKAT MONDTAM! Lehet,hogy már csak az LG gyárt már csak,talán még a Liteon.
-
jeni
félisten
válasz
tpeter77 #20977 üzenetére
Ez vicc akart lenni?
"És akkor használtban veszek egy label irót."
Ugyanis a Labelflash író azok a Pioneer írókban voltak és egyes Sony xxx3 modelljeikben,valamint a korai NEC írókban.
Nagyítóval sem találsz Labelflash lemezeket a világon! Pedig azok jobban voltak. Ha mindben igaz egyedül a Fuji gyártót azokhoz lemezeket. Anno egyet vettem ha tudom,hogy leállnak vele többet is vettem volna.Amit lehet kapni még egyes helyeken és az apón is azok a Lightscribe lemezek.
A boltokban ha van 2 féle modell akkor azok közül válasszál. Akár amelyik olcsóbb vagy több a garancia.
[ Szerkesztve ]
-
alpihun
senior tag
Halik!
Nem konkrétan írót kell vegyek, az már van, de hirtelen ez tűnt a legpontosabb helynek a kérdésemhez.
Szóval DELL 5558-as notiba még vásárláskor SSD került az optikai egység helyére, és itthon ül egy dobozban a kioperált cucc, amiről úgy döntöttem jó lenne valahogy néha használni.
(vala)milyen kábelt kellene vennem hozzá? Mármint gondolom sata-usb, csak van egy ilyen portnak elég sebessége meg áramellátása meg ilyesmik? Nekem valahogy nem tűnik sata-to-usb straight egyszerűségűnek a probléma.[ Szerkesztve ]
Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.
-
tpeter77
addikt
sziasztok,
Dell Optiplex 3020 SFF gépemben gyárilag DVD olvasó van, szeretném cserélni DVD-RW meghajtóra.
Használtat keresnék első körben, tudnátok segíteni milyen jó bele? Az eredeti DVD-ROM méretét meg tudod adni, ha kell, szétszedem a gépet.
köszi. -
alpihun
senior tag
-
mayafree
csendes tag
Sziasztok!
Bestmarkton vagy iponon szeretnék liteon írót venni.
IHAS324-17 érdemes venni vagy a IHAS122-14 vagy IHAS124-14EU.
Melyik a minőségibb nagyobb tudású író, valamint aprón jelenleg mit érdemes venni ami minőségi író. -
jeni
félisten
-
tpeter77
addikt
sziasztok,
Kinéztem két dvd írót a bestbyte oldalán.
1. LG
2. Asus
Ezek közül melyik tudja az M-disc támogatást? mert azt venném.
valamiért az LG nem stimmel, a típusára keresve az LG oldalán elvileg támogatja, de a fotó nem olyan, mint az LG oldalán szerepel. A boltban meg azt mondják, csak olvasni tudja az M-disc lemezt, de írni nem.
Most akkor hogy is van ez? Mert ha nem tudja írni, akkor törlöm a rendelést.
köszi. -
jeni
félisten
válasz
ra^ven #20997 üzenetére
én se találtam róla infót,hogy kezelné az M-Disc lemezt.
rókafiú77
LG gyártó oldalán szerepel az M-Disc
Asus gyártó oldalán szerepel az M-Discannak semmi értelme ,hogy csak olvassa az M-Disc lemezt egy író! biztos lüke az az eladó!
[ Szerkesztve ]
-
jeni
félisten
Most néztem meg a fiókban tárolt Liteon iHAS 124-14 FU írót ami tud M-DISC lemezt kezelni.
Új hozzászólás Aktív témák
- [Re:] Huawei Watch 3 Pro - óraátállítás
- [Re:] A-szériás Foldot tervez a Samsung
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Tudományos Pandémia Klub
- Formula-1
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Telekom mobilszolgáltatások
- [Re:] Az akkumulátorba törhet bele az elektromos autót gyártók és az autóipar bicskája
- [Re:] Drágább lett, de gyorsult is a SpaceX Starlink internetszolgáltatása
- Autós topik
- További aktív témák...
- GAMER PC: i3 10100F / 16GB DDR4/ GTX 1060 6GB/ 240 GB SSD +1TB HDD
- GAMER PC : i3 10105F/ 16GB DDR4/ RTX 3050 8GB/ 500GB SSD
- GAMER PC: i5 10400F / 16GB DDR4/ GTX1070 Ti 8GB/ 240SSD + HDD
- RIG AKCIÓ!! 6x580 8GB , 180 MHS. 7DB konfig van belőle
- ÁNULU ÉRKEZ !!! ÁNULU ÉRKEZ! Az alábbi LAPTOPOK ÉRKEZNEK hamarosan ......JELEN 9.DB
Állásajánlatok
Cég: Abesse Zrt.
Város: Budapest
Cég: Aleron IT Solution Kft.
Város: Budapest