- Kvantumpontos OLED monitorokkal bővült az ASUS ROG-os portfóliója
- A GravaStar egyedi megjelenésű fémegerei is beléptek az ultrakönnyű szegmensbe
- 520 Hz-es monitorok duója az ASRock védjegyével
- CL 30 alá mennek a G.Skill hamarosan debütáló RAM-jai
- Játékra (is) szánt, ultraszéles OLED okosmonitorok az LG műhelyéből
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen alaplapot vegyek?
- ASUS ROG Ally
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen széket vegyek?
- SSD kibeszélő
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
-
PROHARDVER!
Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lassú Víz
addikt
válasz bignor #22451 üzenetére
Ha olcsón kapod egy 12-60 (14-54), 50-200 párossal, vagy ajándékba valakitől, aki sajnálja eladni azon az áron amin el lehet, de valójában már alig használja, akkor igen. Egyébként rajtad ragad egy nem bővíthető szett. Az f2-es SHG objektívek mögé inkább vesznek egy E-M1-et mintsem olcsón elpasszolják azon kevesek, akik egyáltalán megvették azokat.
Statikus témákhoz egy első generációs mFT váz fillérekért van, és ahhoz már érdemes fényerős fixeket venni, vagy ha van a fiókban egy elfekvő Helios 58 f2 az is használható lesz. Ott már a mélységélesség is inkább a rendelkezésedre áll mint kompozíciós eszköz, ellentétben az f/sötét kitobikkal. Fókusz tévesztés legfeljebb amiatt van, hogy az AF keretben másra áll rá az automata mint szeretnéd. De a kézi élességállítás sokkal könnyebb mint az OVF-es DSLR-nél, ha arra kényszerülsz. Végül, de nem utolsó sorban egy mFT felszerelés mindig ott lehet nálad ellentétben egy DSLR-rel. A magam részéről Pana G3, G5, G6, Olympus OM-D sorozat gépei közül választanék pénztárcától függően, a kereső miatt.
A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.
-
MrChris
nagyúr
válasz bignor #22451 üzenetére
Akkor is, most is ugyan olyan jó képet készít. De csak fotózni lehet vele, nincs videó. Mai új gépekhez képest picivel kisebb dinamika és rosszabb ISO teljesítmény. No meg a kijelző se megapixeles. De ez attól is függ mennyire zavar a képzaj. Asszem ugyan az a szenzor van benne mint az E600, E30, E5, E-P1, E-PL1, E-P2, E-PL2, E-P3, E-PL3, E-PM1 vázakban. Nagyon jó JPG motor miatt nem szükséges RAWozni, bár abban vannak még tartalékok.
Kezdő gépnek persze! De ez attól is függ mennyiért. És a második legfontosabb tényező, mit csavarsz fel rá? A 14-42 kitobi is egész jó ha nem akarsz sokat belefektetni, volt már 15 vagy 12 ezerért is. Ha több kell, helyette van még a 14-54 és a még jobb 12-60, persze ezek sokszoros áron. 14-45-ös régebbi kitobit ne vegyél, meg Sigmát se. Olcsón nagylátó irányba nem tudod bővíteni. A 9-18-at 80-100-ért árulják. Telére van a 40-150 4-5,6 ami nem valami csúcs, cserébe olcsó. A régebbi 40-150/3,5-5,6 viszont egész jó, csak kicsit nagy. Fixekkel sajnos nincs olyan jól ellátva mint a m4/3. Van a 35/3,5 makróra és 50/2 inkább portréra, mindkettő szerintem elég jó. A 25/2,8 sajnos nem emelkedik ki hogy megérné megvenni.
Mennyiért adják azt a 620-ast? Mennyit szánsz rá?[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest