Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sir_mook

    csendes tag

    válasz k1csi #16453 üzenetére

    dslr = lehetőség a jobb képminőségre

    Ezt ma már szinte bárki megteheti.. mármint az hogy igényeinek és pénzének megfelelő szettet vásárol. Igény arra van amit megteremtettek a marketingesek. Amikor a fórumokra érkezők nagy része úgy kezdi hogy ajánljatok nekem gépet, amivel vaku nélkül tudom fotózni a gyerekeket a szobában, a szaladgáló kutyát az udvaron... és az sem lenne gond ha tudnék madár fotózni. Erre mit lehet segítő tanácsként mondani? Nincs olyan kompakt gép ami ezt tudná. Ismerőseim nagy része pl csalódottan vált meg pár hónap utána bridge kategóriás gépeitől. 100-150 ezer Ft magasságában mindent megkapott. Mindent- olyan képminőségben amire nem volt büszke.

    FF váz. Canon 5D - 160-180 ezer ft. Ennyiért 1-2 éves Nikon D7000-t kapsz.

    AZ objektív parkot is az igényeknek megfelelően érdemes összeválogatni. Ha valaki pl saját kertjében a virágai bibéit akarja fotózni annak elég lehet egy 50/2.8-as makro is. 50ezerért.
    Persze a határ a csillagos ég. De nem kell mindenkinek mindent területbe belekóstolni.
    Én senkit nem akarok rábeszélni a ff-re. Mert tényleg feleslegesen drágán lehet csak kiszolgálni - a legtöbb felhasználónak pedig "nem éri meg" ennyit feccelni bele.
    Itt most hobbiról beszélgetünk. Abban pedig az érzelmek motiválnak nem az értelem.

Új hozzászólás Aktív témák