Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz jjeahh #16295 üzenetére

    "1. te is voltál kezdő"
    hat az is vagyok meg sok dologban.
    de pont ezert mondom, rogton klasszisokkal jobb fotot csinaltam total kezdokent a macskamrol, csaladrol fixel mint nelkule. nem azert mert megtanultam volna fotozni, hanem mert jobb hogy nem latszodik a hatterben a sok sz*r...
    arra is gyorsan rajottem hogyha 18mm-en akarok tajkepezni akkor abbol altalaban panorama lesz :)

    "2. a legtöbb átlagpistike sztem itt azt sem tudja, hogy kell-e neki magas iso, dxomark meg azmiaz..."
    de azt latjak a tesztekben, reklamokban hogy ennek olyan szenzora van, meg akkora felbontasa meg hdrt is tud...es jo lesz az a kitobival. es mennek a d7100+kitobi szettek :Y sztem nem kell megvarni hogy rajojjon a 18-105-tel magatol hogy mire nem jo, azert van a forum hogy a tapasztaltabbak megkimeljek ettol. bar lehet nem kellene segiteni mindenkinek, mibol fognak megelni akkor a fotosok ha mindenki jo fotokat csinal majd maganak? :DDD

    "néha felhoztam, hogy kéne egy gép, ami iso 3200-on még nem tojik oda, mert rengetegszer kihasználtam volna már, de a kis olympus-om 800-on már döglődik, és mindig leszóltak...dinamikában egyetértek...
    úgy tűnik csak nekem van szükségem iso3200-ra meg 1/6000-8000 zársebességre, lassan tényleg elhiszem, hogy nagy baj lehet a felfogásommal..."

    hat attol fugg mit fotozol. sportnal, csillagoknal, eskuvon vagy ilyesmi rendezvenyen kellhet, bar en ott is elvoltam 800-1600 kozott, persze vakukkal.
    1/4000-nel gyorsabb zarido nekem is hianyzik, d70-en meg volt...de legalabb itt van iso 100 :) de 1/8000-et belepo vazak sem tudnak, nem?
    amugy nem tudom milyen olymposod van, de osszes dslr jo 800 isoig kb korulmenyektol fuggetlenul...de nem is azt vitatom hogy a haladok ki tudjak-e hasznalni...
    de egy kezdonek arra hogy mondjuk a 18-105-tel kattintgasson iso6400-on belterben mert amugy nem lenne feny, ongol kb minden szempontbol :)
    bar vannak olyan eskuvofotosok is akik iso 64564562-on fotoznak vaku nelkul highend vazakkal :DDD

    szoval nem vagyok a jo vazak ellen, soot. de eleg sokszor jonnek emberek kesz tervekkel hogy csaladot meg tajkepet akarnak fotozni...akkor konyorgom ne vegyenek mar 18-105-ot :DDD
    mondjuk ha paraszt lennek azt mondanam ez egy jo szuro, mert nem kell nagy szakertelem ahhoz hogy akar csak kepeket nezegetve is rajojjon az ember, ha nincs aki elmondana neki, hogy a 18-105 effektive eleg keves dologra jo.
    valszeg aki erre nem jott meg ra magatol, annak jo lesz a 18-105, ugy sem fog soha igazan jo kepet csinalni ;] :DDD

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák