Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • valens.

    csendes tag

    Na, ma voltam Duna Plaza-i Saturnban. Ki volt állítva a SONY A300, Pentax K20D, Két Nikon (D40, D60), Canon 450D, meg sok Olympus. Mindegyiket kézbe vettem, szerencsére az összeset be lehetett kapcsolni, kipróbáltam őket, milyen az obi, bár a Canonra egy 70-300-as volt kirakva, és a sok biztonsági műszertől elég kényelmetlen volt, azt nem bírtam olyan jól megfogni. Igazából bejött mind a 3, 450D, A300 és a D60 is. Mindenhol ahol jártunk, voltunk utána 220volt-ban a Westendben, azt mondták, hogy nagyon kelendő mostanában a 450D. Ez tényleg így van, miért lehet ekkora keletje? 450D-ben az nem tetszett, hogy rohadt sok gombja volt hátul, nagy szétszórtságban. LV-t bekapcsoló gombot meg sem találtam. Sonyn ennek ellenére minden logikus helyen volt, mindent megtaláltam rajta, amit kerestem. Nikontól meg nem is vártam sokat, kinézetre se, meg tudásra se, körülbelül nem is csalódtam. Sajna Pentaxból csak a K20-at tudtam megfogdosni, az eléggé "egyszerűnek", letisztultnak tűnt. Nem tudom milyen lehet a K200, de azt is szívesen megnézném valahol. Nagyon-nagyon nem tudom eldönteni melyik legyen, nagyon a Canon felé húz a szívem. De a Pentax felé, meg a Sony felé is. Sony felé az ár miatt, meg a váz nekem jól kézre áll, obival nem volt különösebb bajom, az is jól kézre állt. Mondom Canonra is ha a 18-55-ös obit tették volna, még kezelhető is lett volna a biztonsági cuccok mellett...
    Ugye Pentax mellett szól a belső képstabi, két objektívvel (!), csak ott az a baj, hogy nem tudom milyen a képminőség. Sonynál van belső képstabi, LV (mondjuk nem ájultam el tőle), és obi minőségétől sem félek (annyira, mint a Pentaxnál). Canonnál meg úgy a név is beszél, a történelem...stb. Obi minőségétől (18-55IS) kicsit félek, sajnos LV-t, meg semmi mást nem tudtam rajta kipróbálni a nagy dróttömegben. :(

    "...only a heart could be, as white as snow..." Bono

Új hozzászólás Aktív témák