Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batai15

    félisten

    válasz bohoc71 #159338 üzenetére

    Igen. Véleményem szerint amit ki is fejtek miért tartok bullshitnek hogy x km alatt nem veszünk dizelt.
    Véleményem szerint ez annyiból áll hogy figyelembe kell venni mennyit fogyaszt az adott kocsi és a kinézett és így ki lehet számolni hogy x idő vagy km alatt ha dízelbe bele kell nyúlni mennyi marad a zsebbe.te esetedben a 9 liter /100km mondjuk 2 év 30 ezer km az mostani árakat figyelembe véve : ha jól számolom 2700 liter benzin, ami kb 1 milla üzem anyag.
    Dízel 5 liter átlag az 1500 liter ami durván 560 ezer körül van.
    Innen lehet számolgatni hogyha kell költeni a dízelre vagy nem mennyi marad a zsebbe. Szigorúan csak a motorra a többi rész ugyan olyan a benzines kocsi esetén. Talán a kettő tömegű ami inkább problémás meg a turbó labda le ragadas, elsőre a magasabb fordulat és valóban a hoszabb táv a turbóra ill ki felejtettem a részecske szűrőt is a hoszabb táv és néhai zavarás lehet a megoldás.
    Illetve a sűrűbb olaj csere a turbó miatt.
    Én így látom a helyzetet, a fix x km-el nem ertek egyet.
    Mondjuk az en kocsim is 10 litert zabál de szerencse hogy lpg van benne meg kint tankolom. Ez is egy megoldás.
    Mondjuk ez is azért mert erre a kocsira esett a választás, nen nagyon vab köze a dízel témához.
    Sőt jobban is dízel parti vagyok csak most ez így adódott. Így van 130 le amit fentent is tudok tartani ami nem eszi meg az életem de megy is. Majdnem mint a dízel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák