Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz amargo #147412 üzenetére

    A tiéd kombi? Egyébként nem 140Le körül van az 1.4 turbos J astra teljesítménye?
    Én G astra-m is 6.5-8 között fogyaszt, úgy hogy a 8 literes átlag még nem lenne akkora gond. Amúgy a J astra-hoz képest a 8liter nem hiszem, hogy sok, ugye ott eleve nehezebb a kasztni. Persze mint mindenki más, jó lenne, ha kevesebbet fogyasztana, de ha az szervizben töltött idő és pénz ára (esetleg kevesebb is) menne benzinköltségre, akkor is sokkal jobban megérné a benzines. Viszont ugye a mostani kocsikba, amik teljesítménye jobbnak mondható, sőt kombiról van szó, akkor a turbo és kettős tömegű, ami ugye dízelben is van, ha elromlik vagy egyéb plusz dolog bejön ezek miatt a kocsiba mechanikailag vagy elektronikailag, akkor megint kb a turbo benzines bonyolultabbsága miatt hasonló árak is kijöhetnek mint dízelnél nem? Ilyet is hallani, nem tudom ez mennyire igaz, vagy ettől még továbbra is költségesebb sokkal dízelt fenntartani, mint egy turbo benzines kocsit.
    Plusz ami még közbe szól, hogy tetszik a citroen c5 és peugeot 508-as kombi (külsőleg, de főként felszereltséget tekintve), ami viszont majd hogy nem szinte csak dízelesben van és abban éri megvenni. Igaz még 1-2 évig nem akarok új autót venni, mert összességében nincs gond a G astra-val csak unalmassá vált 2,5 éve mióta nálam van és már jó lenne élmény is, modernebb, jobban felszerelt kocsi. De azért nézelődök és próbálok valamire jutni, hogy ha odakerül a sor, hogy csere, már legyen valamiféle fogalmam, hogy mit kellene venni. Jelenleg nincs ötletem a pro-kontra érvek miatt.

Új hozzászólás Aktív témák