Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lebowski

    tag

    válasz Elemerke23 #54840 üzenetére

    Még annyit tennék hozzá, hogy egy lenovo laptopról próbálkoztam én is a képernyő tükrözéssel, de hiába a 4. generációs intel proci, elhasalt a mutatvány azon, hogy a hálózati kártya nem intel/broadcom, hanem realtek. Azt meg nem támogatja az intel widi/miracast. Egy LG 24LA660S tv-vel így jelenleg ugyan csatlakozik, de egyedül a file, jobbklikk > lejátszás eszközön > itt kiválasztom a TV-t és már indul is a lejátszás. Egyenlőre a windowsos media playerrel, amit nem igazán szeretek. Vagyis a desktop tükrözés nem működik, de fotót, videót le tudok játszani a laptopon úgy, hogy az egyből a tv-n jeleníti meg. Feltétel a közös wifi hálózat.

    Asztali gépen serviio van + ESET smart security. Itt a trükk az volt, hogy a routeren a tv-nek fix IP címet adtam (legalábbis a TP-linken, a mostani UPC Ubee EVW3226 kábelmodemnél nincs ilyen lehetőség, de ez viszont emlékszik az adott készülékhez kiosztott IP címre, azt nem adja másnak akkor sem, ha a tv ki van kapcsolva). Valamint a ESS-ben a tűzfal > szabályok > zónák > Aktív védelemből (IDS) kizárt címeknél meg kellett adni a tv előzőleg beállított fix IP címét.

Új hozzászólás Aktív témák