Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sinick

    senior tag

    Sziasztok!

    Kinéztem egy BOSCH BGS5RCL porzsák nélküli porszívót [link]. Egy 10 éves Zelmer Aquario 819-et cserélnék le [link].

    Szempont a porzsák nélküliség, szőnyegen jó szívóerő, megbízhatóság, az 5 év garancia, szervízhálózat és alkatrészellátottság (ezek nem nem néztem utána).

    Pár kérdésem lenne:

    1. A "Takarításhatékonysági osztály - szőnyeg: C" mennyire erős? Zömmel sűrű szövésű gyapjú szőnyegeim vannak, van egykét műszálas is. Az elvárás az lenne, hogy max. erősségen inkább kapja fel a szőnyeget, majd leszabályozom, ha kell.

    2. A régi gépemhez képest erősebb? Tudom, nem összehasonlítható a kettő, mert nem feltétlenül erősebb szívásra a nagyobb motorteljesítmény. Inkább azoktól kérdezem, aki mindkettő gépet látta.

    3. A gép szűrői állítólag moshatók. Mindegyik? A régi gépem szűrői (1 db HEPA, 1 db szivacs, 1 db belépő, 1 db kilépő) 3-6 hónap alatt koszolódtak, eltömődtek, besűrűsödtek így látványosan csökkent a szívóteljesítmény. Ezeknek a cseréje 3 évente egy új porszívó árával vetekedtek. Ezt szeretném megúszni.

    4. Ajánlott? Vagy esetleg van jobb nem porzsákos?

    Köszi: sinick

Új hozzászólás Aktív témák