Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Samus #61666 üzenetére

    Ha a pénz nem számít (vagy nincs otthon megfelelő anyagod), akkor inkább vegyél kész áthidalót. De sok (már elhangzott megoldás is működhet). Én anno az ideiglenes műhelyhez fából vágtam áthidalót, 2 darab kb. 14x7 cm-es akác valamiből az ajtó és az ablak fölé is. Ez 3-4 éve volt és azóta is jól szuperálnak (persze a koszorú vasalva van, tehát komolyabb terhelést nem igen kapnak. De a mostani házban is van sima 5x15-ös pallóból áthidalóm, ami 2 éve a helyén van (nem főfalban). Ide is még adós vagyok az asszonynak egy új tokkal (hasonló lesz mint ez, csak sallangok nélkül egy "üres tok"), csak nem jutok oda. Ez a minta megy majd ráfentre középre, amit régebben is használtam már.

    A mostani házban egy 3,4 méteres nyílást zártszelvény-áthidalóval oldottam meg. 3 darab 60x40-es zártszelvény (igaz 5 mm-es falvastagságú) van egymás mellé téve és 10 centi varrat, 10 centi szünet módszerrel végig összehegesztettem őket. Ez is már lassan 2 éve tart és még egy hajszálrepedés sem jelentkezett. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem is tartó-, főfalról van szó.

    MÁS:
    A héten megkezdődik a motor kiemelése a traktor projekthez. Szerintem abszolút topik-ON és megfelelően gány a megoldásom, hogy ne kelljen állványzatot készítenem a csörlőnek. Ami nem látszik a képen (lusta voltam felmászni mobillal is még egyszer), hogy fent két darab bő 20 centi átmérőjű és 5-6 méter hosszú akácgerenda van végig engedve a födémgerendákon, arra van a csörlő felakasztva. Szóval a súlyt egyrészt kb. 70-80 centis fesztávon kell a gerendáknak megtartaniuk, másrészt ez a súly, vagy 4-5 gerendán oszlik szét. Szerintem így nem lesz baj. Ha mégis, akkor ne lepődjetek meg, ha nem írok ide többet... :DDD

    Annyi még hozzátartozik a dologhoz, hogy azért nem zavar a mennyezet szétverése, mert egyébként is ez a hosszútávú terv a műhelyben mindenütt. Nagyon alacsony a belvilág ezért mindenhonnan le fogom szedni a stukatúrt és a deszkázatokat és csak a gerendákat hagyom meg. Valami ilyesmi lenne a végcél, hogy szellősebb legyen a műhely és (legalábbis a gerendák között) a belvilág is növekedjen. Még arra is gondoltam, hogy a gerendákat kicserélem félmagasságban elhelyezett fogópárokra (ezektől lejjebb egy picivel) és akkor ténylegesen meg tudom növelni a belvilágot... :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák