Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gróf...

    aktív tag

    Megjött. Be is üzemeltem. Nem volt egy sétagalopp, főleg, hogy egy kisebb fajta csoda is történt közben, amit most sem értek.
    Maga a nyaggató kiváló! Lehet, hogy nem kamuból van rajta a HP logó.
    A beüzemeléshez segítségemre volt az Intelliremote nevű program is, mert csak önmagában nem volt hajlandó együttműködni a DVBViewer és a nyaggató. Illetve működött, de nem minden gomb akarta az igazat. Hiába próbáltam tanítgatni a Bevitel menüpontban. Az olyan gombok amik valami módon elindították a média centert, nem akartak kötélnek állni elsőre. Feltettem az intelli-t és összefésülgettem a gombokat a műveletekkel. Majd letiltottam a Win média szolgáltatásokat. Na ekkor sztrájkba lépett a nyaggató is. Hiába indítgattam újra. Elveszett. Az nyaggatón és a fogadó részen is van egy-egy led, ami jelzi a működést. De a gépen már nem mutatkozott a jele.
    Hiába kapcsoltam vissza a média szolgáltatásokat, akkor sem ment. Majd elmentem dolgozni, hazajöttem bekapcsoltam a gépet és minden rendben volt. Minden működik.
    Ráadásul azt is elértem, hogy ha a nyaggatón megnyomom a zöld gombot (dedikáltan a média center indítására való), akkor a DVBViewert indítja (Ez egy parancssorba került az intelliremote-ban)

    Öröm és boldogság!

    Még egy érdekesség: A kártya eredeti távnyaggatójával két nagyon kellemetlen probléma is volt. Az egyik, hogy nem akarta venni a lapot a viewer. Hiába nyomtam a gombot, nem történt semmi. Ezt a nyaggató silány minőségének tudtam be, bár amikor telefonnal ellenőriztem, akkor mindig villogott a led-je. A másik jelenség, hogy hiába tartottam nyomva egy gombot, mondjuk a hangerőt, nem volt hajlandó folyamatosan fel-le menni. Ment egy-két osztást aztán leállt. Eltűnt a skála is. Újra és újra meg kellett nyomni, ha nagyobbat akartam emelni-csökkenteni.
    Na ezt a másodikat az új nyaggatóval is produkálta a viewer.
    Úgy oldottam meg, hogy a bevitel plugin-eknél kipipáltam a winlirc-et ekkor aktívvá vált alul a beállítás gomb, ami alatt két billentyűre vonatkozó paramétert lehet állítani milliszekundumban . Na ezeket egészen levettem. Talán 10-re. Így már működik folyamatosan. (Winlirc-et kikapcsoltam a beállítások megmaradtak)

    Hát ennyi lenne az esszé-novella. Még maradt néhány gomb és funkció amiket párosítanom lehetne-kellene, de a kényelmemet így is száz százalékosan szolgálja.

    Ámen!

    Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

Új hozzászólás Aktív témák