Hirdetés
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- A CannonKeys felkavarja a slim profilos billentyűzetek állóvizét
- Gaming notebook topik
- Nem átlagos PC-s kézikonzolban gondolkodik a Gigabyte
- Két 16 GB-os GeForce gyártását szüntette meg az ASUS
- Ilyen se volt még: mégsem kell sok memória az új James Bond játékhoz
- Az elmúlt 30 év legjobb processzorai
- Milyen billentyűzetet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
válasz
Healbacsi
#443
üzenetére
Engem nem egszer tamadott be az a civ, amelyikkel 15+ volt a viszonyom.. hogy miert?.. mert korbehoditottam, es nem tudott merre terjeszkedni.
Civ4-ben úgy működik, hogy ha Friendly a státuszod egy adott civ-el, akkor nem fog megtámadni. Kivétel volt ez alól Montezuma, Orániai Vilmos meg talán még 1-2 vezető, akik baráti viszonynál is támadhattak. Ez a rész pont elég jól kiszámítható volt a régi civ-ben, mint ahogy az is, hogy ha visszautasítod az ellenfél kérését, akkor -1 pontod lesz, ha más vallásod van, akkor Sztálinnál -1 pontról indulsz, Izabellánál -4 pontról, szóval minden szépen tisztán le volt írva.
Civ5-ben az egyetlen visszajelzés talán az animált vezetők testbeszéde lehetne, de azért ne bohóckodjunk már, hogy a Civ-ben az alapján kell döntenem, hogy az ellenfél renderelt fejének mennyire tűnik őszintének a mosolya.(#444) trigorin
Ráadásul úgy tapasztalom, igenis számít az, melyik nemzet ellen fordulsz, figyelik a tevékenységeid, és reagálnak rá.
Ebben biztos vagyok, hogy így van, csak az a gondom, hogy 4 lejátszott játék alatt egyszer sem fordult elő, hogy értesültem volna erről. Például volt egy civ a másik kontinensen, soha semmit nem üzleteltem vele, de egyszer csak beszólt, hogy alacsony a boldogságom és egyből hostile lett. Biztosan van oka annak, hogy így történt, de a játékban kb. ez semennyire nem látszott sehol. Egyszerűen nem látod előre, hogy egy-egy lépésed milyen helyzetet fog teremteni a diplomáciában, pedig a játék maradék része lényegében pont erről szól, hogy előre kell tervezni.Egyébként a civfanatics-ról le lehet tölteni egy táblázatot, amelyben az ellenfelek jellemvonásai vannak számszerűsítve, szépen leolvasható belőle, hogy például Gandhi miért játszik annyira pocsékul a játékban
.Hogy jót is írjak: az kifejezetten tetszik a civ5-ben, hogy a gépi ellenfelek is aprítják egymást rendesen, kontinenseknél általában mire felfedezem a többi földrészt, legalább egy olyan civilizációt kiirtottak, akikkel nem is találkoztam.
Új hozzászólás Aktív témák

- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Linux kezdőknek
- Motoros topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- A CannonKeys felkavarja a slim profilos billentyűzetek állóvizét
- Vicces képek
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad // T - Széria // X1 carbon // X1 Yoga 2-in-1 // és a többiek... 3-12. gen.
- ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 16GB 1000GB FHD 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB Asus A31 PLUS TG ARGB 650W
- Xiaomi 14T /12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Macbook Air M3 15" 16GB 256GB 100%
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
.

