- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen TV-t vegyek?
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- Milyen videókártyát?
- OLED TV topic
- Autós kamerák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Amazon Fire TV stick/box
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Új hozzászólás Aktív témák
-
GreatL
őstag
Talán mert bőven elég. Nekem 165 hz-es kijelzőm volt, onnan jöttem vissza 120 hz-re, de 80 fps körül nekem teljesen elég. Régen crt-n a 100hz/100 fps volt a mániám.
Intel Core Ultra 7 265K Arctic LF3 420 víz | MSI Tomahawk | 2x8 GB Kingston Fury 6000 Mhz CL30 RGB KIT | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Pocketbook Inkpad 3 Pro | Canon R8
-
Frekvency
újonc
én semmi ilyesmit nem látom a tévémen amin játszok, ne fárasszanak már itt a kamu problémákkal...
-
wjbhbdux
veterán
Amúgy monitoroknál miért nincs előrehaladás abban, hogy a belépő szinten több hz legyen? Úgy vesztegetik még mindig a 144hz-t mintha most találták volna fel, nem 15 éve
[ Szerkesztve ]
/s
-
NightGT
senior tag
Hogyan? Jó öreg ufó teszt itt Ezt lehet rögzíteni is a megfelelő záridővel, és akkor azt látod a felvételen amit a szemed a monitoron, ha követed a mozgó kis alakot.
Az elmosódás amit látsz 2 dologból tevődik össze:1: pixel válaszidő - ez egy jó nagyfrissítésű panelen, és megfelelő overdrive-al ma már elég alacsony (2-4 ms körül), oleden meg messze 1 ms alatt van.
2: perzisztencia, avagy persistence blur (bővebben: blurbusters fórum). Ez a flicker-free lcd technológia hátulütője. Például 144 fps-nél 6.94 ms-ig egy állandó kép van a monitoron, majd ez frissül, és így tovább. Ezt az állandóságot érzékeli a szemed mozgásban elmosódásnak, és ennek semmi köze a pixel refresh-hez A narancs példáddal illusztrálva itt nem folyamatos mozgás van, hanem állóképek gyors váltakozása. Szubjektíven, érzésre ez sync-el fluidnak lehet nagyon fluid, de valamennyi blur/elmosódás bizony marad. (CRT pl. nem így működött, ott az elektronnyaláb 1-1.5 ms-ig villantotta fel a képpontot, másodpercenként annyiszor amennyi a frissítés volt)
Erre jött válaszul a BFI, vagyis ulmb, elmb, dyac, gyártónként más a neve - legkorábbi nevén Lightboost. Itt nem állandó kép jelenik meg a panelen, hanem 1-2ms ideig van csak megvilágítva a pixel, ideális esetben akkor, amikor már megtörtént a pixeltranzíció Voltak már próbálkozások ezt Sync-el párosítva megcsinálni, de mivel itt nemcsak a overdrive-ot, hanem a megvilágító fénypulzust is szinkronizálni kell a forrással, ÉS a kijelző válaszidejével, az eredmények felemásak. A technológiát alapvetően meg lehet jóra (vagyis ghosting és crosstalk mentesre) csinálni (ULMB 2, Zowie DyAC), de általában fixen csak a maximum frissítésen, sync-el pedig egy szűk azalatti tartományban működik csak szépen. Ezten túl nem szereti ha a forrás fps alacsonyabb, mint a kijelző frissítése, ilyenkor könnyen látsz kép duplázást. Ezen kívül brutál fényerejű panel kell hozzá, hiszen minél rövidebb ideig van a pixel megvilágítva, annál sötétebbnek látod a képet. (cikk) (haladó cikk)
A másik válasz a minél magasabb fps, és minél gyorsabb pixel response. (360Hz OLED...vagy 500Hz IPS )
Speed is the only truly modern sensation
-
sb
veterán
Ilyesmi.
Ezzel kiiktatják hw-sen az elmosódást... amit aztán sw-vel a képre rajzolnak majd motion blur-rel.Egyébként a videó nem értem hogy mutatja be a hatást amikor az a szemben keletkezik.
Továbbá az egész elméletét sem értem - de biztos én vagyok kevés hozzá - hogy ha pl. egy narancs gurul el előttem az asztalon és követi a szemem a mozgó ojjektumot akkor ott miért nem gond/ki tűnteti el ezt a hatást, mintha a narancs a monitoron gurul végig a szemem előtt.szerk: Ja és ezt most megfelelően gyors panelekre értem, mert vannak már.
[ Szerkesztve ]
-
NightGT
senior tag
Jól értem, hogy ez akkor nem más, mint az évek óta létező BFI + Sync új elnevezése?
(BFI = Black Frame Insertion, gyártónként más a neve pl. ULMB, DyAC, satöbbi)
Egyébként jó cucc...mondjuk Sync-el együtt eddig nem sokaknak sikerült jól megcsinálniSpeed is the only truly modern sensation
-
podtibi
senior tag
Felesleges. Kikapcsolom és kész. Próbáljanak mással eladatni szarságokat. Valahol meg azt is olvastam hogy már a 40xx széria előnyeit is lehet alkalmazni 30-son és meglehetősen jól működik. Persze valamilyen bütyköléssel. Nem értek hozzá.
[ Szerkesztve ]
Ezt inkább rád bízom.
-
bobalazs
nagyúr
A videoba még a BOT neve is olvasható lett a technológiával.
-
Armi1P
csendes tag
A CES 2024-et kihasználva a vállalat a G-Sync Pulsar technológiával kínál megoldást, amit egy külön tervezett chip vezérel.
Új "processzor" kell a monitorba, úgyhogy ami eddig kapható volt monitor, az még biztos nem tudja.Az NVIDIA bejelentette azt is, hogy a GeForce Now is képes lesz a variálható frissítési frekvencia támogatására
Ennek már nincs köze a Pulsar cucchoz, ez csak azt jelenti, hogy a stream-elt játék is fog élni a G-Sync/FreeSync/Adaptive-Sync technológiákkal.Persze csak ha jól értem ezeket, ha félreértettem a cikket, akkor javítsatok ki
-
Goblin12
őstag
Hogy akkor most mi van?
"nem minden G-Sync Ultimate megjelenítő tartalmazza a működéshez szükséges lapkát"
- szóval akkor amit eddig megvettek a felhasználók drága pénzért az nem is mindegyik monitorban ugyan az? És erről konkrétan csesztek tájáékoztatni a vásárlókat?"Elvileg az első ilyen megoldás az Asus ROG Swift PG27 sorozat lesz"
- És ebből melyik OLED, IPS, 4k, WQHD? [4 darab van ezzel a névvel] a piacon meg laza 20 másik ugyan ezzel a névvel ami már nem kapható. Az év későbbi felében, ugyan ezzel a névvel, aki megveszi biztosan anyukázni fog mikor rájön, hogy az nem is tudja pedig a név ugyan az"A tömeges szinten elterjedt G-Sync Compatible monitorok képtelenek támogatni a Pulsar technológiát, és ez belátható időn belül nem is változik meg."
- Undorító ez az egész nem fogy a "G-Sync Ultimate" hmm vajon miért nem? Hány darab G-Sync ultimate monitor van a piacon ami még nem valami utolsó raktárról csillagászati árban megy? 8 darab és még a G-Sync Ultimate listában pár ami már szinte sehol se kapható."Az NVIDIA bejelentette azt is, hogy a GeForce Now is képes lesz a variálható frissítési frekvencia támogatására, ha a felhasználó Ultimate vagy Priority előfizetéssel rendelkezik. Igazából ez szimplán szoftveres kérdés, tehát itt nem szükséges új hardvereket vásárolni."
- És ez az egészben a legundorítóbb, hogy szoftwaresen is működik a dolog akkor miről beszélünk, hogy a drágán megvett Ultimate nem is tudja a technológiát? Illetvbe akkor most kell új vagy nem? Ha valaki a Ultimate előfizetést vesz akkor megkapja, de ha valaki használni akarja akkor vegyen drága új monitort? Kösz NVHogy miért bosszant a dolog? Mert megint egy olyan fejlesztés ami milliónyi tonna szemetet termel mint, hogy szoftwaresen kiadnák a driverrel egy updatet a GPU-hoz és akinek van G-Sync Ultimate-je azzal akkor tud kommunikálni a GPU és megvan oldva. Mivel a G-Sync-es monitorokhoz nincs natív Software frissítés, míg a FreeSynces verziókhoz van.
Kíváncsian fogom várni, hogy pl egy AW3821DW ( ami már szintén nem kapható ) natív G-Sync Ultimate-el megkapja-e bármilyen formában ezt a Pulsar dolgot.
Elnézést a nyers fogalmazásért.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest