Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    Sziasztzok!
    Nem tudom, hogy HP desktop kérdéssel lehet-e ide jönni, de élő HP desktop topikot nem találtam. Szóval lett nekem egy HP Compaq Pro 6300 SFF pöpecz gépem. Kiporoltam , az 500gigás wd blu féltéglát kicseréltem egy 2,5-ös 1terás notebook HDD-re , került bele még egy 500gigás SiliconPower SATA SSD is, arra tettem a rendszereket, csak a második EFI partíció a HDD-re került, így békésen jól bootolható mindkét rendszer. Bennhagytan a DVD egységet is. A BIOS-t elkergettem a 3.08-as verzióig. 16 gigára bővítettem a RAM-ot. Barkácsoltam még egy tápkábelt egy másik 2 vagy 4 terás SSD-nek (itt lesz a családi archivum), hogy a negyedik SATA (ez épp eSATA) portot is ki tudjam használni. Szóval a kérdésem az, hogy a pentium procit egy i7 3770-es LGA1155-ös tokozású procira ki akarom cserélni, de ha egy i7 3770k procihoz jutok azt bele szabad e rakni?-mert az az eredeti dokumentációban nem szerepel. Később a pci express 16x slotba ha beletennék egy nvme illesztő kártyát, az adattárolóként működhetne-e, vagy a PCI miatt összevesznének az eSATA porttal? BIOS-t nem fogok moddolni kockáztatni , hogy a pci NVME bootolható legyen, de gondolom, hogy a win10, vagy a linux be fogja tudni brűgetni. Szóval ez az őskövület egy csoda ... és baromi stabil.

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák