Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-05-28 10:59:55

PROHARDVER!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#8001) vakond5 válasza KisTücsök (#8000) üzenetére

vakond5
(őstag)

Különben ha külön olyan vezérlővel akarod csinálni, mint amilyet mutattam, akkor elég lesz 3 tűs venti is :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#8002) Murder3

Murder3
(addikt)

Gygabite GA-M61PME-S2P ebbe hogy fér bele 8GB ram?
Lehet hülye kérdés de megnéztem és ahol a RAM-ok vannak ott nincs több foglalat és nekem most csak 2gb ram om van.

(#8003) spista222 válasza Murder3 (#8002) üzenetére

spista222
(addikt)

8GB a max memória amit bele lehet rakni 2X4GB felállásban. Az már más kérdés hogy memóriatámogatottsági listában nincs 4GB-os memória de ettől függetlenül máshogy nem lehet belerakni 8GB-ot

(#8004) twingos

twingos
(tag)

üdv

Olyan kérdésem lenne,hogy ebben a lapban az integrált vid.k azt jelenti ebben az esetben,hogy nem kell külön videokártya a képi megjelenítéshez?És akkor egy ilyen proci netán jó választás is lehet hozzá?

Nagyon köszönöm,ha értelmesen hozzászólsz

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#8005) spista222 válasza twingos (#8004) üzenetére

spista222
(addikt)

Nem azt jelenti teljesen.
Az alaplap nem tartalmaz integrált VGA-t csak kivezetést hozzá mert FM1-ben az integrált VGA már a CPU-ban vagyis már APU-ban található.
Ha Athlon-t veszel hozzá akkor kell külön VGA.
Ezek közül válassz és akkor nem kell külön VGA.

[ Szerkesztve ]

(#8006) twingos válasza spista222 (#8005) üzenetére

twingos
(tag)

Nagyon köszönöm a kielégítő,gyors választ

üdv :K

(#8007) twingos válasza spista222 (#8005) üzenetére

twingos
(tag)

és még egy kérdés ez a módszer ezzel a lappal is működne?

Többet már nem kérdezek :D

üdv

[ Szerkesztve ]

(#8008) spista222 válasza twingos (#8007) üzenetére

spista222
(addikt)

Persze minden FM1-es alaplapon(tudomásom szerint) van VGA kimenet és a most linkelt lapon is van.(Intelnél szokás mindenen spórolni AMD-nél még nem láttam hogy ilyenen spóroltak volna.)

(#8009) twingos válasza spista222 (#8008) üzenetére

twingos
(tag)

Nagyon köszönöm ismét

üdv

(#8010) atti1848 válasza Apollo_21 (#7985) üzenetére

atti1848
(senior tag)

Az a gond,hogy nincs a lapra írva semmi név, semmi,semmi.Csak az a biztos,hogy a gyári Driver lemez az Nvidia-s.De szerintem marad az XP, aztán meg ha kell neki Windows 7 akkor alaplap csere lesz a legjobb.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#8011) Apollo_21 válasza atti1848 (#8010) üzenetére

Apollo_21
(addikt)

Fényképpel azért lehet többet tudnánk...de amúgy nem hinném h sok drivert kell pakolni 7-eshez..legalábbis sztem..nekem egyedül egy Creative hangkari nemment csak saját driver keresgélése után..más minden nyúlka nélkül azonnal...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8012) Möhe

Möhe
(addikt)

Asrock Z77 pro3 -lapon milyen a Sata3 vezérlő? SSD miatt kérdezem.
Ennyit látok a honlapon: 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10, Intel® Rapid Storage and Intel® Smart Response Technology), NCQ, AHCI and Hot Plug functions

ez akkor Intel vezérlő?
hülye vagyok hozzá,csendben röhögni :D

(#8013) spista222 válasza Möhe (#8012) üzenetére

spista222
(addikt)

A Z77-ben van integrált SATA3 vezérlő két porttal vagyis Intel.

[ Szerkesztve ]

(#8014) atti1848 válasza Apollo_21 (#8011) üzenetére

atti1848
(senior tag)

Szia.

Az a helyzet,hogy most nem tudok menni,hogy fényképezzem, de amint lesz róla fotóm feldobom.

Addig is nagyon köszönöm a segítségeteket. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#8015) Árjaharcos88

Árjaharcos88
(aktív tag)

Üdv!

Ha az alaplapon S/PDIF tüskés csatlakozó van, arra hol tudok szerezni valamit, hogy optikai csati legyen belőle?

Köszi a válaszokat.

(#8016) KisTücsök

KisTücsök
(addikt)

Bios-t hogy kell frissíteni? Asus M4A77T lapom van. Feltétlen kell hozzá usb vagy írható lemez?

Még anno bebugolt, 200Mhz-el többet mutat a CPU órajelénél, így meg nem akarok nekiállni feszültségeket emelni, ki tudja mi bugolt be még benne.

(#8017) Kobold190 válasza KisTücsök (#8016) üzenetére

Kobold190
(aktív tag)

üdv, nem kell semmi ilyesmi, az asusnak van biosz frissítő progija, mivel régen volt már asus lapom a nevét nemtudom már :) letöltöd a biosz fáljt, ha kell kicsomagolod, win alatt frissíted, majd újraindítod a géped és már megis van.

(#8018) KisTücsök válasza Kobold190 (#8017) üzenetére

KisTücsök
(addikt)

Áh, akkor így egyszerű lesz. Köszönöm szépen!

(#8019) zolisx4

zolisx4
(őstag)

Sziasztok
Van egy Asus p5g41t-mlx ezlenne az.Az a gondom vele ha lekapcsolom az elosztót tehát áramtalanítom .De mikor be akarom akkor nem indul el ,az alaplapon világít a zöld lámpa ,hiába nyomdosom a bekapcsoló gombot semmi nem történik.Úgy bírom elindítani hogy a tápegységen a kis kapcsolót,ki be kapcsolom és akkor elindul.Ez után addig hibátlanul megy még hosszabb ideig nincs áramtalanítva .Van valakinek ötlete???
Tápegység tesztelve ,másik tápegységgel próbálva nem az a hiba Chieftec 450W CTG-450
Végig próbáltam mindent ,nem tudok rájönni a hibára.

http://terkeph.hangya.net/#47.720820319682865+19.54214572906494+15+p

(#8020) Plazmacucci válasza zolisx4 (#8019) üzenetére

Plazmacucci
(nagyúr)

Nem tudod kipróbálni másik táppal? Szerintem az lehet a ludas.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8021) vakond5 válasza Plazmacucci (#8020) üzenetére

vakond5
(őstag)

"másik tápegységgel próbálva nem az a hiba"

(#8022) Plazmacucci válasza vakond5 (#8021) üzenetére

Plazmacucci
(nagyúr)

Ahh jogos. Este van :) Akkor alaplap. :)

(#8023) vakond5 válasza Plazmacucci (#8022) üzenetére

vakond5
(őstag)

:R:C

(#8024) zolisx4 válasza Plazmacucci (#8020) üzenetére

zolisx4
(őstag)

De kitudtam próbálni ,több tápegységgel is ami benne van most az zsír új ,attól lehetne hibás, de több darab biztosan nem az .A tápegység kilőve nem az rossz .

Plazmacucci
A lapra gondolok én is de akkor,nem áramtalanítom akkor mindig jó ,bekapcsol ha, fél órára áramtalanítom már nem indul, de előfordul gond nélkül úgy is megy .
Igy a garancia nehéz ügy
Tudom ne kapcsoljam le :DDD

Találtam hozzá 2 újabb biost arra aszt írják hogy rendszerstabilitásra hozták ki ,lehet az a gond?

[ Szerkesztve ]

(#8025) Plazmacucci válasza zolisx4 (#8024) üzenetére

Plazmacucci
(nagyúr)

Meg lehet próbálni Bios-t frissíteni, de egyszer találkoztam ilyesmivel és akkor ott tápcserével megoldódott. De lehet csak az alaplap nem szereti azt a tápot.

(#8026) vakond5 válasza zolisx4 (#8024) üzenetére

vakond5
(őstag)

Bios csere jó ötlet :C

(#8027) zolisx4 válasza Plazmacucci (#8025) üzenetére

zolisx4
(őstag)

Biztosan nem a tápegység több típust is próbáltam ,ha az lenne a gond az lenne a legkevesebb .

vakond5
A bios cserének miért örülsz ennyire ,húzzam ki közebe , :U

[ Szerkesztve ]

(#8028) spista222 válasza zolisx4 (#8024) üzenetére

spista222
(addikt)

Szerintem valamelyik tápfeszültség nagyon leterhelődik és az miatt leold a táp védelme ami csak teljes áramtalanítás után kapcsolja vissza a tápot, esetleg meghülyült LPC is okozhatja.
Kikapcsolt állapotban próbáltátok már kimérni a készenléti 5V-ot?
Mivel teljes áramtalanítás után és kikapcsolt állapotban(tápegység bekapcsolva készenlét van power gombra várva:) ) a BIOS chip még csak feszültséget sem kap így nem hiszem hogy bármit változtat az hogy mi van éppen a feszültség alá nem helyezett EEPROM-ban.
Ettől függetlenül egy próbát megér.

(#8029) vakond5 kivéve amikor nem:)

[ Szerkesztve ]

(#8029) vakond5 válasza zolisx4 (#8027) üzenetére

vakond5
(őstag)

Mert a friss bios mindig jó :K

(#8030) zolisx4 válasza spista222 (#8028) üzenetére

zolisx4
(őstag)

Mérni nem mértük .
De azt még nem írtam hogy,áramtalanítás után mikor nehezen elindul ,akkor a bios az reseteli magát ,az óra meg a beállítások elvesznek a biosban, de az elem meg nincs lemerülve .

[ Szerkesztve ]

(#8031) Plazmacucci válasza vakond5 (#8029) üzenetére

Plazmacucci
(nagyúr)

Amikor alaplapot vettem, annyira friss volt a bios, hogy nem is működött egyszerre az usb vezérlő meg a sata vezérlő(msi 890fxa), és a honlapjukon se volt, tehát a gyártóval kellett lelevelezni a dolgot :DDD

(#8032) spista222 válasza zolisx4 (#8030) üzenetére

spista222
(addikt)

Ezt próbáld ki nekem már sokszor segített. Cmos clear jumper jól áll mert az is okozhat gép nem indulást.

(#8033) zolisx4 válasza spista222 (#8032) üzenetére

zolisx4
(őstag)

Köszi pedig olvastam is régebben de eszembe nem jutott . :R
Holnap leírom segített- e .

(#8034) doddencs

doddencs
(senior tag)

fogalmam sincs, jó topicba írok-e. maximum átnavigáltok.

szóval adott egy régi Pentium4-es gép, amin újraraktam volna a windowst. viszont lefagyott a telepítő a közepén, és fogtam, újraindítottam a gépet. viszont nem jutok el már a biosba sem, annyi történik, hogy lecsekkolja a gép a videokártyát, majd feljön az Asus alaplapos kép, ahonnan léphetnék a bootválasztóba illetve biosba, de itt lefagy a kép, és a gép sem dolgozik.

van vmi ötletetek, mivel orvosoljam? vagy hova írjam a problémám? kaptam olyan tippet, próbáljam meg az alaplapi elemet kiszedni és vissza. erről vélemény?

előre is köszönöm.

(#8035) spista222 válasza doddencs (#8034) üzenetére

spista222
(addikt)

Elsőnek cmos clear-al próbálkozz.
Ha nem segítene akkor húzz le mindent az alaplapról gondolok itt a hdd-re és a CD-re, ha úgy megy akkor valamelyikkel van a gond.

(#8036) doddencs válasza spista222 (#8035) üzenetére

doddencs
(senior tag)

rákerestem, de nem találom, hogy mi a cmos clear.

leírnád, mit kell csinálnom?

(#8037) Zoli1222

Zoli1222
(őstag)

Sziasztok!

Win8 RP-t szeretnék telepíteni, de azt írja ki, h a cpu nem jó hozzá. Win8 topikban azt mondták, h a bios-ban kell pár dolgot átállítani és jó lesz. A cpu i5-650 az alaplap asrock h55m pro. Ha vki tudna segíteni, h mit mire állítsak, megköszönném!

(#8038) ÉM

ÉM
(aktív tag)

Sziasztok!
Vásároltam használtan egy intel DH67BL lapot. Az lenne a gondom, hogy induláskor mindig kiírja, hogy "chassis Intrusion" történt. Ha a biosban kikapcsolom ennek a figyelmeztetését, akkor sem történik semmi, ugyanúgy előjön a hiba.
Az alaplapon viszont találtam egy "chassis intrusion header" nevű csatlakozót.
Jól gondolom, hogy ezt a csatit egy jumperrel rövidre zárhatom, hogy ne jöjjön elő többet a jelzés?

(#8039) #90933760 válasza doddencs (#8036) üzenetére

(törölt tag)

Az alaplapon van egy CMOS Clear vagy hasonló feliratú tüskesor, három láb. Rajta van egy jumper elvileg. Átrakod a másik állásba, pár másodpercet vársz majd visszateszed oda ahol volt.

Én arról szeretnék érdeklődni, hogy az alaplapon hány ezer féle tápcsatlakozó van? Nekem jelenleg a 20 pines csati van meg a 4 pines, 478-as alaplapról beszélek. De a tápom amúgy már 24 pines alaplapi csatis, levehető a szélső négy, de láttam 6 pines csatlakozóval ellátott alaplapot, sőt olyat is amibe molexet kell dugni. Valami magyarázat? Az alap 20 pinesen kívül van a négy tűs, meg van a másik négy tűs meg van hat tűs is? hova is kell ennyi kraft, vagy miért nem elég egy fajta csatlakozó?

(#8040) Zoli1222 válasza Zoli1222 (#8037) üzenetére

Zoli1222
(őstag)

Tárgytalan. Megoldva!

(#8041) Guseppe

Guseppe
(tag)

Csak egy gyors kérdésem volna. AMD 3870 procit vettem nemrégiben egy ilyen lappal.
2133MHz-es EVO Corsa memóriák vannak a lapon. Azaz nem a szabvány 100MHz FSB-re áll be a gép mint azt 1866MHz-ig tenné normál esetben, hanem 114MHz-re.
A szortót visszaállítva tudom 26x114=2964MHz-re belőni, hogy ne legyen tuningolva. A tökéletesen működik, de nem csak a 3870K szorzózár mentes? Hogy van az, hogy tudom állítani a szorzót? Vagy valamit rosszul értelmezek?

[ Szerkesztve ]

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#8042) djculture válasza Guseppe (#8041) üzenetére

djculture
(félisten)

Lefele miért ne tudnád állítani a szorzót, a szorzózár mentesnél fölfele is lehet.

(#8043) Guseppe válasza djculture (#8042) üzenetére

Guseppe
(tag)

Ezt nem tudtam, akkor már tiszta is a kép. :R

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#8044) violentcat

violentcat
(csendes tag)

Sziasztok!
Roviden:laphiban kivul nem tudok mire gondolni.masfeleves jolmukodo konfigba vasaroltam meg1. vga-t(msi&asus470). finoman huzas nelkul teszteltem oket sli-ben 750W tapegyseggel.eloszor csak kikapcsolt kesobb par kekhalal utan gondoltam tap gyengesegre.ezekutan vinyon, ssd-n friss rendszerrel mar minden slot-ban teszteltem 3 vga-t, 12GB ramot, tapotcsereltem, hiba adott 5 perc jatek utan eros lag es kekhalal. +erdekes uj hibajelenseg hazon elolapi usb-t nem erzekelt hatradugtam kikapcsolt. elore is koszonom segitseget.

(#8045) karakpecze21

karakpecze21
(senior tag)

Sziasztok.

Tudtok olyan helyet ahol még beszerezhető újonnan Am2 vagy am2+-os alaplap.Egy öreg 3500+-os cpu mellé kellene.Nővérem gépéről lenne szó, csak netezésre használta, de sajnos behalt az alaplapés nem akarja az egészet kicserélni.Fontos lenne, hogy pci-e-s legyen.

Sehol nem találok már sajnos.

[ Szerkesztve ]

Innentől kezdve aki nem képes privát üzenetre válaszolni, főleg annak ellenére hogy ő keresett meg valamilyen ügyben, végleg tiltólistára teszem.

(#8046) spista222 válasza karakpecze21 (#8045) üzenetére

spista222
(addikt)

Tessék.
Ez mindent támogat AM2-től AM3+-ig(kis 3500+-os Athlontól Bulldozerig.).
Ami fontos hogy
AM2 és AM2+-os proci esetén csak DDR2-őt lehet belerakni
AM3-as proci esetén DDR2 vagy DDR3-at.
AM3+-os proci esetén csak DDR3-at.

[ Szerkesztve ]

(#8047) #90933760 válasza karakpecze21 (#8045) üzenetére

(törölt tag)

Ha csak netezni használja akkor szerintem apróból kéne venni, mert sokkal olcsóbban kapsz, és ott nagyobb a választék is valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#8048) karakpecze21 válasza spista222 (#8046) üzenetére

karakpecze21
(senior tag)

Ohh, nagyszerű nagyon szépen köszönöm.
Pedig itt néztem én is, csak megzavart, hogy a cpu tokázás am3-as.Helyi boltban megpróbáltuk egy AM3-a tokázásba betenni, de nem olyan volt a kialakítása, tehát fizikailag sem stimmelt bele.

Akkor ennek ezekszerint valami variált tokozása van.
Szerintem ez akkor tökéletes is lesz.

Baltoafarkas : Köszi, de már nézegettem, de ami normálisabb deszka azt nem sokkal adják olcsóbban mint újonnan.Nem merek használtra bevállalni 7-9K-t, főleg úgy, hogy nem az enyém lesz.Az újra legalább van gari és nem is olyan vészes az ára.

[ Szerkesztve ]

Innentől kezdve aki nem képes privát üzenetre válaszolni, főleg annak ellenére hogy ő keresett meg valamilyen ügyben, végleg tiltólistára teszem.

(#8049) spista222 válasza karakpecze21 (#8048) üzenetére

spista222
(addikt)

Ha megtalálod a procidat a támogatási listában akkor bele kell menni.
AM2-tok van rajta abba belemegy az AM3-as proci is.

(#8050) djculture válasza spista222 (#8046) üzenetére

djculture
(félisten)

Csak a max 95w os procikat támogatja, úgyhogy nem mondanám hogy mindent támogat.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.