Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz zone #32938 üzenetére

    köszi, most láttam BBC-n én is (egész héten a nyomorult iPhone és iPad launch-on dolgoztam), már foglalom is át a visszautamat Budapestről október 2-ről pár nappal későbbre.

    Watch this space! Italy to require all workers to show Covid pass - BBC News

    Ez a zsarolás határán mozog szerintem és kérdéseket vet fel bennem, hogy például, ha valaki így az oltás után fellépő esetleges szövődményekbe vagy mellékhatásokba belehal, az kinek a felelőssége lesz? Eddig ugye a döntés a saját kezében volt, most viszont a döntés már csak látszólag az övé, hiszen törvényileg ellehetetlenítik az állampolgárok bevételszerzését (biztos vagyok benne, hogy az 1500 eurós bírságot nem évente egyszer fogják kiszabni egyénenként). Érdekes lesz látni, hányan szedik majd a sátorfájukat és hagyják el Olaszországot a következő hetekben. Én be vagyok oltva, félreértés ne essék, de ez azért bennem erősen felvet kérdéseket. Már az is necces volt, amikor cégek elkezdték pedzegetni, hogy ők megkövetelik majd az oltást, de el tudsz menni dolgozni máshova, ha te úgy döntesz, hogy ez így nem okés. Na, de amikor jogilag akarják ezt kvázi kötelezően szabadon választhatóvá tenni... :U

Új hozzászólás Aktív témák