Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    Ezt a kínai kótványt! Hírtelen kellett egy Wifi "router". Gondoltam, gyorsan összedobom, hogy ha bedugom a LAN csatit, akkor automatikusan induljon a hotspot. Ez nem járható út, mert valami tákolással kezeli a kütyü a Lan -t, az Androidnak dunsztja sincs róla. A hotspot kapcsolást sem tudtam programból automatizálni, érintésemulációt kellett használnom. Először a rendszerindulást adtam meg eseménynek, de sejtettem, hogy nem lesz jó, mert régi miniPC -s jelenség, hogy egy indulás során kétszer fut le a "boot_completed" üzenet. A másodikra az automatizáló persze szépen kikapcsolta, amit az elsőre bekapcsolt. Végül a dátum változását használtam eseménynek, mivel a boxok bootnál mindíg 1970.01.01 -el indulnak, és a hálózat felállása után állítják be az aktuális időt, és dátumot. Így most működik a dolog. Ha bekapcsolom a boxot, automatikusan indul a wifi hotspot. Csak, a kínai tákolás miatt meg kellett hozzá erőszakolnom a rendszert. Az viszont jópofa, hogy a telómra streameltem egy filmet úgy, hogy a boxhoz csatlakoztam wifin, a box a helyi router -hez Lanon, ami meg az otthoni NAS -omra, külső hálón.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák