Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    Na, most akkor erre kéne gombot varrni.

    Megjött a Ryzen 3700X pár napja, 2700-ast kivettem a Gigabyte B450 Auros Pro (F41) lapból, az új procit betettem, megkentem egy kis jóféle Thermal Grizzly Kryonaut pasztával, majd rátettem a ID-COOLING SE-214X hűtést, CMOS clear jumper fél percre rövidre zár, majd bekapcs.

    Ventik pörögnek szépen, telnek a másodpercek, telnek, telnek, majd egy perc is eltelik, telik az idő szépen, és olyan 100 másodpercre a bekapcsolástól egyszer csak pittyen egyet, és lőn világosság, szépen elindúl alapbeállításokkal. Nagy örömködés után, gyors BIOS settings, X.M.P Enabled a G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GVK memókittemnél.

    Save, és reboot.

    Szépen indul is!!!
    És X.M.P 3200-on!!! Amin eddig még soha ezelőtt...
    Hoppá, ez aztán (számomra) baromi komoly előrelépés!!!

    Windows betölt szépen, AMD-s LinX futtatás, gyors 3 körös 8192MB-os mérettel.....stabilan lefut hiba nélkül.
    Elképedek.
    Még stabil is?
    Majd meglátom a LinX eredményeknél a 400 GFlops !!!! értékeket.....bakker, a 2700 esetében ez 186 GFlops volt.....!!! Hogy lehet ez?
    De érzésre is túl gyorsan lefutott ez a 3 körös LinX. Iszonyat gyorsan, és emlékszem rá jól, mert még pár napja a 2700-on kísérletezgettem vele, és olyan 11 perc kellett neki azon, a 3700X-en meg 5 perc 20 másodperc....

    Létezik ez? Lehet ennyit gyorsulni?

    CB 20 is szépen lefut, jó kövér értékkel!

    Játék próba (Far Cry 5 és Far Cry 4 ) tökéletesen megy mindkettő.

    Majd lefekvés hajnal kettőkor, de egy PassMark.MemTest86.Free.v8.2. tesztet még letöltök, gyorsan pendrájvra vele, onnan boot, és megyek aludni, ez meg had melózzon reggelig.

    Reggelre több mint tízezer hiba pirosan!!!
    Mi a franc?
    Emelgetek voltokat, hiába.
    Végén már SOC +0.1volt, RAM 1.44 volt.....de csak szórja a hibákat, de csak ez a PassMark.MemTest86.Free.v8.2 teszt.

    Elmegy egy nap kísérletezéssel, de semmi változás.

    Haragszok nagyon......mi a fene ez?

    Mérgemben letöltöm a magboltból a PassMark.MemTest86.Pro.v8.2. progit, igen a PRÓ változatot!!!
    Pendrájvra vele gyorsan, és boot.

    És öregem, hiba nélkül le is fut.....a PRO változat, ellenben a Free-vel.......

    Na, ez mitől lehet?

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák