Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hurkafej

    aktív tag

    válasz schawo #8411 üzenetére

    Szerintem az 1200-as fordulatszáma az rx480-nak épp olyasmi, mint amit egy gyári intel hűtő generál. Ha ez hangos, akkor az 50% vagy afeletti venti fordulatra mi a jó szó?

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz schawo #8411 üzenetére

    Most fűtési szezon van így gondoltam futtatok egy FS-ot, mivel biztos magasabb hőfokra fog melegedni a GPU a 3-4 fokkal magasabb alap szobahőmérséklet mellett (22 fok van most a szobában)

    74 fok és mellette 41%~1700rpm volt a max érték GPU-Z szerint

    A TV-ben éppen Digi Film csatit néztem/hallgattam és 4-es hangerőn volt a beltéri (hangerő TV 30/100, beltéri 4/25), így nyugodtan lehet beszélgetni mellette. Ez nekem halk, mivel 6-7-es hangerőn szoktam amúgy ezt a csatornán használni.

    Szóval a TV-t le kellett némítanom és a gépház fölé hajolnom, hogy halljam FS közben a Nitro-n forgó ventiket (41%~1700rpm)

    Szóval ha ez a hang behallatszik egy zárt fülesbe ahol a játék hangjai szólnak, ott szerintem valami nem OK

    Nekem nincs zajszint mérőm, de ComputerBase-en Anno 2205 közben 75 fok - 37,5 dbA-t mértek 1650rpm mellett.
    Guru3D MSi 470-re mért 37dbA-t, bár ugye nem összevethetőek a tesztek, mivel nem ugyanúgy történt a mérés és a Guru3D tesztnél nincs feltüntetve mekkora fordulaton forgott a venti rajta, viszont itt van egy dbA viszonyítási lista:

    Living room 40 dBA
    Bedroom at night 30 dBA Quiet

    Szóval valahol nem egy bedroom at night csendesség, de normál Living room szintet sikerült produkálnia.

    Jó persze elég rövid a teszt és hosszabb időtartammal lehet magasabb fordulatra is szükség van, hogy tudja tartani a 75 fokot.
    Nálam mondjuk nem fut mostanában D3-on kívül más játék, ami viszont nem igazán hajtja meg a kártyát, ami "láblógatva" félgőzzel is hozza a kézzel belőtt 90 fps értéket

    Azért ráindítok egy Heaven-t, azt lehet futtatni hosszabban is, meglátjuk mit mutat vele

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák