Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solfilo

    veterán

    válasz Petykemano #2133 üzenetére

    "Amikor egy cég a fejlesztéseivel, többletértékével nem kívánatosabbá akar válni a piacon ezzel megosztozva a fejlesztés gyümölcsén a vásárlóval, habem monopolisztikus helyzetével élve a fejlesztés többletértékét prémium áron akarja egy at egyben megfizettetni a vásárlóval (értsd: az ár/érték arány nem javul, a cég bevételei, marzsa és profitja meg nő), azt hívjuk "milking"-nek."

    Én nem nagyon értem, hol itt a milking, mennyit kérnek a kékek 16-24-32 magért?
    Ez itt csak annyi szerintem, hogy a többletérték egy részét zsebre teszi, nem adja oda mindet a vásárlónak "ingyen". (ingyen alatt azt értem, hogy ugyan olyan MSRP, mint az előző gennél)

    Bár jobban belegondolva, sarkosan nézve ez a 200 dodó difi lehet milking, hiába megy sokkal jobban az új 32 magos, mint az előző gen. :) A fanyalgók büntessék meg az AMD-t, s vegyenek 28 kék magot 3000-ért. ;]

    [ Szerkesztve ]

    solfilo

  • Petykemano

    veterán

    válasz Petykemano #2133 üzenetére

    Nehéz összerakni a képet, ha a TSMC-hez kötődő gondolatot is mellétesszük.
    Mert ha az AMD tényleg küszködik a rendelkezésére bocsájtott gyártókapacitással, akkor érthető, hogy epyc szerverekre lövi el és hogy drágán adja a termékeket.

    Nem lehet, h a zen3 samsung?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Petykemano #2133 üzenetére

    > De vásárlóként nem kell lefeküdni a cég profitcéljainak, nem?

    Nem kell :)
    A pénztárcáddal szavazol. A verseny jó;
    Bármelyik cég hajlamos elkényelmesedni; és még az olimpiai bajnoknak is kell jó versenytárs, aki kihozza belőlük a maximumot.
    Az AMD -nél szerintem most inkább találgatunk; következtetünk a múltból - ami nem mindig helyes, de néha bejön.
    Emiatt várjuk meg az igazi teszteket - és akkor számoljunk ár-értéket.

    A 0-16 mag most lement a consumer osztályba; nagyobb verseny; nagyobb darabszám -> méretgazdaságosság. más árazás.

    A TR40/TR80-at viszont próbálják feljebb pozicionálni. 24-64core-ra

    A 24-32 maghoz tedd hozzá az 1P-s Epyc árakat is.
    ( amelyek alacsonyabb freq-mennek )
    kiegészítve a te táblázatodat.

    24 mag
    2970WX: $1299
    3960X: $1399 ( max 4.5ghz; TDP=280W)
    EPYC 7402P: $1250 (max 3.35Ghz;TDP=200W)

    32 mag
    2990WX: $1799
    3970X: $1999 ( max 4.5ghz; TDP=280W)
    EPYC 7502P: $2300 (max 3.35Ghz;TDP=200W)

    Persze igazából ez se jó összehasonlítás;
    mert ott van a lebegtetett "EPYC 7H12" a maga 280W-val és magasabb Ghz-el, amihez már vízhűtést ajánlanak.

    Viszont:
    - Ha Januárra kijön a 64magos Threadripper - vállalható turbóval; akkor valószínüleg az EPYC-szintre is begyűrűznek.
    és jönnek a 280W-os "EPYC" procik is.
    Minden megint átpozícionálódik.
    És szerintem a mostani árazás az új H-s Epyc processzorokat készíti elő.
    Az Intel is hamarosan bejelenti a HEDT árait, Kérdéses, hogy milyen stratégiát választanak árazásnál. ( Én örülnék a versenynek )

    A foglalatkompatibilitás(X399) érdekes dilemma. Talán az új foglalat is megér 2generációt; mielőtt eljön a Penta időszak (PCIe5/DDR5/5nm)
    viszont jövőre már nem lett volna célszerű új foglalatot csinálni- csak 1 évre.
    más:
    - Amúgy meg az elvárásokról, amivel az AMD-nek meg kell küzdenie: https://en.wikipedia.org/wiki/Anchoring
    - Az árazás nem könnyű.

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák