''Celeron M
Variációk: Ultra Low Voltage (ULV) Celeron M, Celeron M
Leggyorsabb: Celeron M 383 (1.6 GHz)
Tulajdonságok: 512K - 1MB (512K a régebbi modelleken) Cache, 32-bit
Értékelés: A Pentium M olcsó, butított változata. Közepesen jók a képességei, mivel nem rendelkezik a Pentium M erőforrás gazdálkodó technológiáival. Többet is fogyaszt, az alkalmazások sem futnak olyan jól, az akkumulátor is jobban merül.''
Már a Sonoma alapú Celeron M-ek között is van 1,73-as, illetve már kaphatóak a Core Duo alapú 400-as sorozatú Celeron M-ek is.
Az erőforrás gazdálkodó technológia az igen energiagazdálkodási technológia, de nevezzük nevén: SpeedStep. Másik fontos különbség a Pentium M-hez képest a felezett másodlagos gyorsítótár (L2 cache). A többletfogyasztás a SpeedStep hiányára vezethető vissza, ugyanennek a következménye a nagyobb melegedés és ezáltal nagyobb hűtésigény (zajszint) is.
Az alkalmazások futása viszont pontosan ugyanolyan gyors mint egy azonos órajelű Pentium M esetében, a felezett másodlagos gyorsítótár ezen a szinten már nem lassít, hacsak nem találsz egy kimondottan erre kihegyezett alkalmazást (nemigen van ilyen).
''Core Duo, Core 2 Duo (Merom)
Az Intel legújabb, kétmagos processzorcsaládja, már kaphatóak modellek. Rendkívül alacsony feszültséggel dolgoznak, a jövőben 20W-os modell is várható, éppen ezért bővebb tapasztalatokkal nem szolgálhatunk, viszont nagyon sikergyanúsak.''
A mobil Core Duo mag elnevezése Yonah, a Core 2 Duoé Merom. Bővebb tapasztalatok már igenis rendelkezésre állnak, érdemes rákeresni a neten tesztekre.
Sikergyanúsnak pedig már csak azért is sikergyanúsak, mert az Intel kifuttatta a Pentium M sorozatot, így pillanatnyilag ezek az elérhető mobil processzorok tőlük. Érdemes megjegyezni, hogy a Core Duo még nem 64-bit-ready, illetve az Intel másik nagy újdonságát, a virtulaziációs technológiát sem támogatja, ezáltal kihagyásra érdemes lépcsőfoknak tekinthető. Aki most vesz gépet, jobban jár egy Yonah magos Core 2 Duoval, főleg hosszabb távon. Az energiatakarékossági funkciók fejlesztése valóban jól sikerült, de azért azt ismét kihangsúlyoznám, hogy már a Pentium M processzorok esetében is 21W (illetve némely esetben 27W) TDP volt megadva, tehát annyira azért nem nagy az előrelépés. A tavasszal megjelenő új, Santa Rosa kódnevű Centrino platform az ígéretek szerint tovább javítja majd a fogyasztás optimalizálását.
Az AMD processzorok közül hiányzik az AMD új zászlóshajója, a Turion X2. A (mostanra már kifutó) Turion processzorok pedig mindenben jó alternatívát kínálnak a Pentium M ellenében, nincs ott semmiféle ''hatékonyságbeli'' probléma.
Így hirtelen, első blikkre, a teljesség igénye nélkül ennyi... 
p
I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.