Hirdetés

Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Valaki rájött már, hogyan lehetne komolyan és véglegesen eltávolítani még a nyomát is az alábbi vírusos/kémprogram-jelenségnek? :O :F
    Az alábbi ablak ismétlődően megjelenik, hiába zárom be:

    Az alábbi "ikontrió" pedig folyton újra és újra megjelenik az Asztalon, hiába irtom ki őket:

    További hibajelenség a vírus/kémprogram miatt:

    :Y
    Többi tünet: egy bizonyos idő után automatikusan elődob az Internet Exploreren keresztül (míg az Opera az alapértelmezett böngésző) különféle ablakokat, melyek arra hívják fel a figyelmemet, hogy a gépen kémprogram garázdálkodik, amit minél előbb távolítsak el, és közben próbálnak rávenni, hogy kattintsak, hogy el tudjam távolítani, hogy ezzel újabb spyware-ek felrakását engedélyezzem. :U (Persze ezt nem így írják le, de cselesen utánozzák pl. a Windows "Biztonsági központját"...) Lásd: [link] (képlink)
    Ezenfelül váltakozó módon narancssárgán villódznak a különböző megnyitott ablakok, ahogy az előbbi képen talán kivehető is.

    Eddigi próbálkozásaim: NOD32 másik gépről (!), NOD32 erről a gépről, CounterSpy 2, majd CCleaner, Panda Antivirus.

    Ezek találtak is jópár spyware-t+vírust is, amit elvileg le is irtottak (a registryből is ELVILEG), de utána a kémprogik ugyanúgy továbbra is újratermelődtek a gépen, a linkek ugyanúgy maguktól generálódtak az asztalra, tehát valami gyanús marad a gépen, csak nem tudom hol.
    ELŐZMÉNY: sajnos amilyen barom voltam, nem tettem fel vírusirtót, s erre már csak későn jöttem rá, amikor már össze-vissza kattintottam minden sz@rra egy rossz napomon. :(
    Találkoztam már ezzel a jelenséggel, de eddig még nem tudtam felvenni vele a harcot, az egyetlen megoldásnak azt láttam, ha radikális módszert választok: XP-újratelepítést. :W
    Meg lehetne ezt oldani mégis anélkül? :F

    Előre is kösz! :R

    Sk8erPeter

Aktív témák