Extrák
Médialejátszó
Hirdetés
Azon egyáltalán nem lepődhetünk meg, ha a tévénk már egyben egy mini szórakoztató-multimédia center is. Gyakorlatilag alapelvárás, hogy az újabb modellek képesek legyenek a fényképek és a zenék lejátszására, és nincs ez másképp a VT20 esetében sem. A szám- és képsorrend összeállítása kimondottan kulturált, egyszerű és könnyű dolgunk van vele. A fotók eredeti méretét megtartja, nem húzza szét őket, beállítható a diavetítés, illetve zenei aláfestést is pakolhatunk alájuk.
Azt azért fontos megjegyezni, hogy amíg egy LCD-t egy konzol segítségével a falra akaszthatjuk, és simán használhatunk faliképként is, addig egy plazma esetében ezt már ezerszer meggondoljuk. A kisördög ugyanis a beégéstől való félelem miatt azért még mindig ott motoszkál az emberben...
Az audiovizuális tartalmak egy részét kezeli a médialejátszó, ám a támogatott formátumok köre szegényes. Az alacsony felbontású DivX és a HD Xvid AVI fájlok mentek, ráadásul a külső feliratokat is korrektül kezelte, illetve az AVCHD-vel se volt gond, ám az MKV, a WMV, a TS és a MOV kiterjesztésű anyagokkal nem boldogult. Ennek magyarázata persze teljesen világos. Kire tudnák rásózni a Blu-ray lejátszóikat, ha már a tévé is tudná gyakorlatilag ugyanazt? Állítólag, egy egészen megbízható forrás szerint létezik egy félig illegális módszer, amellyel ezek a korlátok ledönthetőek, ám ezt a kölcsönbe kapott tesztkészüléken nem igazán volt kedvünk (merszünk) kipróbálni. A támogatott formátumok lejátszásával nem volt semmi gond, a TV akadozásmentesen, színhelyesn jelenítette meg a tartalmat, ezzel a részével teljesen elégedettek voltunk.
Viera Link-Viera Cast
Természetesnek vettük, hogy a Panasonic sem maradhat ki a „Vezéreljük a tévé távirányítójával a saját márkájú perifériákat” nevű őrületből, főleg hogy a Viera Link elnevezésű technológiát már 2008-ban bemutatták. Ehhez elvileg nem kell semmi más, mint a HDMI-csatlakozón keresztül összeköttetést létesíteni az eszközök között. Kár, hogy amikor megpróbáltuk, a tévé azt közölte velünk, hogy a szolgáltatás nem elérhető... Fogalmunk sincs, hogy mi lehetett a baj, vagy mit kellett volna csinálnunk, általában menni szokott a dolog.
A DLNA képességekkel felvértezett készülék lehetővé teszi a WiFi kapcsolat megteremtését, ám ehhez egy USB-s adapterre is szükség van, amely alapkiszerelésben... jár a VT20 sorozat televízióihoz! Tádámm, ez a remek, elegáns és nagyvonalú normális megoldás!
Tavaly kezdődött az a folyamat, amelynek részeként a magasabb kategóriás készülékek már képesek a különféle netes tartalmak megjelenítésére. Ebben a Panasonic abszolút a középmezőnyt képviseli, hiszen van olyan konkurens, amelyikhez képest elenyésző a kínálat, igaz olyan is, amelyet viszont felülmúl e tekintetben. Jelenleg e szolgáltatás keretein belül a Daily Motion, az EuroSport, a YouTube, a Picasa, időjárás, a Tagesschau és a Bild jön be, illetve a Sanomával történt megállapodásnak köszönhetően a StartlapTV is. Ezek eléréshez nem kell mást tenni, mint az internet kapcsolatot valamilyen úton módon eljuttatni a TV-hez. Ez történhet hagyományos UTP-kábelen keresztül, de használhatjuk a már említett WiFi adaptert is. Elég csak bedugnunk az oldalt lévő USB-portba, és máris keresni kezdi a kapcsolódási lehetőségeket.
Maga a felület könnyen kezelhető, igazán felhasználóbarát. A képernyő közepén kapott helyet az aktuális tévéadás, ezt veszik körül a különféle webes alkalmazások. A felhasználó igényei szerint személyre szabhatja, hogy ezek közül melyeket szeretné ugyanazon az oldalon látni.
Műsorok rögzítése
Bár a készülék nem rendelkezik integrált Blu-ray íróval vagy merevlemezzel, mégis lehetővé teszi a sugározott adások rögzítését, ha az USB-n keresztül egy külső winchestert csatlakoztatunk hozzá. Sajnos ez csak a digitálisan sugárzott műsoroknál működik, viszont időzítés beállítására is van lehetőség, és a késleltetett lejátszás is megoldott.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!