Hirdetés
Házak
Akciós házakat kínál a héten a PCX.hu webáruház, ahol több Cooler Master terméket is megtaláltunk, így például a 25 000 forintos Masterbox 5 MSI Edition névre hallgató példányt, aminek érdekessége, hogy a nevét kölcsönző gyártó sárkányos logójával és színeivel díszítették. Az alap egy méretesebbnek nevezhető torony, amelybe Mini-ITX-től E-ATX méretig építhetünk be az alaplapokat. Hely bőven van mindenre, a CPU-hűtő magassága 167 mm, a VGA kártya hossza pedig 410 mm lehet maximum. Dedikált, leválasztott térbe kerül a tápegység, ezen „tér” előtt pedig egy két kihúzható fiókkal szerelt keret várja a 3,5”/2,5”-es HDD-ket, SSD-ket. E fiókokat, illetve a 2,5”-es SSD-k fogadására képes tálcát a házon belül több helyre is felszerelhetjük. Bőven marad hely a hűtésre is, hiszen négy ventilátornak is van hely – vagy az előlap mögé kerülő hármat kombinálhatjuk akár egy 360 mm-es radiátorral.
Akinek tetszik a Masterbox variálhatósága, de az NVIDIA felé húz a szíve, annak a Computexen is látott Mastercase 5 Pro Nvidia Edition jó választás lehet. A Mini-ITX, microATX, ATX spektrumban használható, 512 mm magas, 548 mm mély és 235 mm széles ház fekete-zöld színben pompázik, és 48 000 forint körüli áron vihető haza.
A Freeform moduláris koncepció mentén felépített Mastercase 5 házakba 190 mm magas hűtő és 412 mm hosszú VGA fér, a belső teret pedig különböző egységekkel bővíthetjük: vehetünk hozzá két- vagy háromfiókos HDD-keretet, púpos felső burkolatot alatta vízhűtés számára kialakított felfogatási pontokkal, több helyre felszerelhető SSD-tálcát és így tovább. A Pro változatban mindenesetre az említett púposabb felső rész, a radiátorkeret és a HDD-tartó már eleve benne foglaltatik, ezek segítségével pedig öt darab 3,5”-es, 2+5 darab 2,5”-es és két 5,25”-es meghajtónak, illetve rengeteg ventilátornak akad hely.
Ha szeretnénk egy egyedi alakú, de nem drága számítógépházat, akkor a 18 000 forint körül megvásárolható Kolink K6T-re vessünk egy pillantást! Valójában egy kerettel kibővített, microATX lapok fogadására képes egységről van szó, amely így 453 x 190 x 400 mm-es helyet igényel magának. Belülre 155 mm magas hűtő, 270 mm hosszú VGA és 240 mm mély tápegység kerülhet, tárolók számára pedig egy 3,5”-es és egy 2,5”-es tálca áll rendelkezésre. Az egyedi alakot az előlap széleire kerülő RGB LED-csíkok dobják fel, az áttetsző oldalsó panel pedig betekintést enged az összeállított hardverre.
A másik végletet képviseli a letisztult formavilágú NZXT H440 ház, 220 x 513 x 480 mm-es mérettel, fekete és fehér színnel, bal oldalán ablakkal és körülbelül 31 000 forintos árral. A házba ATX méretig kerülhetnek alaplapok, tárolóknak pedig bőven akadnak rögzítési pontok, hiszen 8 darab 2,5”-es és 11 darab 3,5”-es meghajtót építhetünk bele. Hasonlóan gazdag a ventilátorhelyek kínálata, elöl, felül és hátul is akad számukra hely, és ezekre a helyekre radiátorokat is szerelhetünk. Processzorhűtőből 180 mm magas modelleket tudunk beépíteni, grafikus kártyából pedig – az egyik HDD-keret eltávolítása után – 406 mm hosszút. A H440, bár ablaka miatt teljesen szigeteltnek azért nem mondható, zajcsillapító paneleket is kapott, és elöl, illetve felül vízhűtésekhez tartozó radiátorokat is tud fogadni. A H440 egyébként nemcsak fekete-fehérben, de fekete-piros, fekete-zöld, fekete-kék és több más színkombinációban is elérhető.
Akinek nem elég a H440 ablaka, teljes egészében átlátszó oldalfalat kap a 18 000 forint körüli áron megvásárolható, ATX méretű DeepCool Earlkase RGB házzal. Ahogy a névből is kikövetkeztethető, ebből a példányból nem hiányzik az RGB világítás, az edzett üveg oldalpanel pedig teljes betekintést enged az összeállított konfigurációra. Annak érdekében, hogy a kép minél rendezettebb legyen, a tápegység külön kamrát kapott, és ide akár a 3,5”-es HDD-ket is elrejthetjük. A 2,5”-es SSD-k számára az alaplapi tálca hátoldalán és a tápegység kamrájának burkolatán is van hely.
Végezetül pedig jöjjön egy igazi ínyencfalat, a DeepCool Tristellar! Ennek a különleges dizájnú háznak minden egysége más és más feladatot lát el: egyikben találjuk a Mini-ITX méretű alaplapot, a másikban a tápegységet, míg a harmadikban a bővítőkártyákat. A Tristellar egy valódi különlegesség, így talán nem meglepő, hogy ára is egyedi, nagyjából 130 000 forint.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!