Álomszerű? Dream Machines DM1 FPS egér tesztje

Lengyel barátaink perifériájának nem áll szándékában feltalálni a spanyolviaszt, csak egy bevált receptet finomít tovább.

Driver

A szoftver 32,6 MB helyet foglal el háttértárolónkon és működés közben kb. 25 MB memóriát fogyaszt, így nem tartozik az erőforráséhes alkalmazások közé. Felülete nincs túlbonyolítva, mivel az egész nem több egy ablaknál, ahol a fontosabb beállítások egyből szem előtt vannak.

Hirdetés

[+]

Középen látható az egerünk, a gombjaira mutató számokra kattintva áll módunkban felprogramozni az adott gombokat. A felugró ablakban görgethetünk lefelé, így érhetők el az olyan funkciók, mint mondjuk a médiavezérlők, a sniper gomb vagy éppen az egyszeregy bonyolultságú makró editor, valamint itt határozhatók meg a makrók futtatásának körülményei (aktiválás után egyszer fut le, aktiválás után addig ismétlődik, amíg valamilyen gombot le nem nyomunk, továbbá aktiválás után addig ismétlődik, amíg a makrógombot el nem engedjük).

[+]

A jobb oldal felső szegletében a 6 cpi-lépcső néz velünk farkasszemet. Ha nincs szükségünk ennyire, akár egyetlen fix cpi-értéket is használhatunk, csak az 1-esre kell kattintanunk a csúszkák feletti legördülő listában. Az érzékenységet 200-tól 16 000-ig variálhatjuk, 200-as léptékben gondolkodva. A bal alsó sarokban az USB port frissítési frekvenciáját láthatjuk, amit 125, 250, 500 és 1000 Hz-ben adhatunk meg (default: 1000 Hz). Alatta a System setting rejti a windowsos egérbeállításokat, beleértve a görgetés sebességének állítását is. A LOD vagy az angle snapping személyre szabására nincs mód.

[+]

A jobb alsó sarok az RGB világításé. Nem egy Razer Chroma Studióról van szó, annyi szent; összesen három effekt (statikus, lélegző, neon) van a felhozatalban. A fényerőt (a kikapcsolt állapottal együtt) 5 fokozatban állíthatjuk (0, 25, 50, 75 és 100 százalék), míg a színt ki is keverhetjük, akár kattintással a színskálán, akár az RGB kód begépelésével (255/255/255). Jobb oldalt legalul a Config feliratra klikkelve jutunk el a profilokhoz (importálni is lehet); ha létrehozunk egy újat, az megjelenik a fejlécben terpeszkedő legördülő listában, ami alapból csak a Standard profilt tartalmazza.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés