Mindennapi használat, konklúzió
Ahogyan azt már írásunk első oldalán megemlítettük, eleinte tartottunk a sima burkolat csúszósságától, de mint utóbb kiderült, semmiféle problémával nem szembesültünk ezügyben, ha a zsíros szennyeződések/ujjlenyomatok masszív gyűjtését nem tekintjük annak – igaz, nem is vagyunk különösebben izzadós tenyerűek. Lehet, hogy ebből a szempontból jobbak a fényes felületű variánsok, bár azok meg minden bizonnyal csúszósabbak.
Az érzékelő rendesen tette a dolgát, precizitást igazán gátló tényezőket nem tapasztaltunk az emberibb cpi-lépcsőkön az enyhe lens rattling kivételével, de ez sem volt vészes, semmiképpen sem neveznénk vásárlástól eltántorító termékjellemzőnek. 2000 cpi felett mintha egy picit megnőtt volna az input lag, de ezt nem tudjuk száz százalékos magabiztossággal kijelenteni.
Hirdetés
Az is érdekes, hogy bár a PixArt PMW 3389 felbontását lehetne 50 cpi-nként változtatni, erre itt csak 200-asával nyílik mód. Ez persze nem komoly dolog, a potenciális vásárlók nagy többségének nincs igénye efféle rugalmasságra, és mi sem hiányoltuk a finomabb szabályozást. A cpi-pontosság szintén lehetne egy hajszálnyit jobb, mert más rágcsálóinkhoz képest egy kicsit visszább kellett venni a játékbeli érzékenységet, hogy a korábbiakkal egyező cm/360°-ot kapjunk. A perfect control ellenben hibátlan, csakúgy, mint a polling rate stabilitása.
Ezúttal az irodázás és a neten való szörfölés után Apex Legends LAN-on és Crispy Doomban tettük próbára a Dream Machines üdvöskéjét (Razer Goliathus Control, HP Omen és Fnatic padokkal), és meg kell mondjuk, adta az ívet a kicsike, mindig oda lőttünk, ahová eredetileg akartunk. Az egyedüli nehézséget a taktilis Huano kapcsolók jelentették, mert bár kellemes tónusú hanggal rendelkeznek és kellő visszajelzéssel szolgálnak az aktuációt illetően, kissé nehéz őket lenyomni az Omronok után, és a gyors egymásutánban történő kattintgatás kis túlzással élve kimerítő feladat velük. Ez abszolút egyéni preferencia kérdése, mert bizony vannak, akik így szeretik. A bal és jobb klikkeken minimális post travel figyelhető meg.
Az RGB-s görgő fokozatai egybefolynak. Nem akadálymentes, szabadon futó görgőre kell gondolni, csak a szóban forgó fokozatok nem különülnek el eléggé ahhoz, hogy a mi ízlésünknek teljesen megfeleljen. Az öröm az ürömben, hogy a hosszú dokumentumokban/weboldalakon való scrollozás könnyed, szinte légies érzetet kelt. A világítás egyáltalán nem hivalkodó, sőt, alig lehet látni. Előfordulhat, hogy a talpakat kisportoltabb (vastagabb, merevebb, jobban csúszó) darabokra akarjuk majd cserélni, de ha nem, akkor sincs ok az aggodalomra, mert messze állnak a rossztól, és a tartalék szett szívmelengető adalék. A vezetéknek van egyfajta merevsége, de ahhoz elég rugalmas, hogy ne okozzon fejfájást az online népek pusztításának közepette, míg a szoftver minimalista, egyetlen nagy ablakból áll, de funkcionális és kezesen bánik számítógépünk erőforrásaival.
Konklúzió
Összességében egy egész jó egér ez a DM1 FPS, és látjuk, hogy a gyártó miért elsősorban belső nézetes lövöldékhez ajánlja. A periféria viszonylag könnyű, formája szimmetrikus, és korrekt a benne található hardver is, bár vannak kisebb gyermekbetegségei. A nagyjából 17 000 forintos vételárat egy kissé magasnak tartjuk, mert ugyan épkézláb csomagról van szó, nem tűnik ki annyival a tömegből, hogy ezt ne lehetne pár ezressel mérsékelni.
Ettől elvonatkoztatva mindenképp tetszett nekünk a DM1 FPS egér, mert még ha papíron ez-az messze is áll a tökéletestől, de mikor online meccsben kellett bizonyítania, nem hagyott minket cserben, és a tömegre különösen érzékeny kezünk sem kezdett zsibogásba, még többórás használatot követően sem. A tartósságról értelemszerűen nem tudunk nyilatkozni, de nincs olyan (látható) probléma a kivitellel, ami gyanúra adna okot. Azt javasoljuk az egérvásárlás előtt állóknak, hogy ha bejön nekik ez a forma (és meg tudnak barátkozni az árcédulával), nyugodtan vessenek pár érdeklődő pillantást a perifériára.
Synthwave
Dream Machines DM1 FPS egér
A Dream Machines egeret a gyártó bocsátotta rendelkezésünkre.