Hirdetés

DeepCool CK500: zárt gépház, ami szükség esetén nyitott is lehet

Szemügyre vettük a DeepCool E-ATX-es újdonságát, melynek mágneses előlapja lehet a legérdekesebb funkciója.

Szerelés

Mint mindig, most is az ASUS Z170-Deluxe alaplapot és az NVIDIA GeForce GTX Titan videokártyát használtuk a ház szerelhetőségének tesztelésére. Az említett komponensekkel nem volt probléma beszereléskor, hiszen beleférnek a gyártó által szabott keretekbe. Kábelezésük oldalról egyszerű volt, itt pedig kiemelnénk, hogy a kábelvezetők szilikonbetétei a szokásosnál stabilabban vannak a vázhoz rögzítve, ennek köszönhetően pedig akkor sem kellett visszatuszkolnunk a bélést, amikor a 24 tűs tápcsatlakozót vezettük át rajta – máskor ennél a lépésnél előfordult, hogy ennyitől kijött a helyéről.

[+]

A 8 tűs EPS csatlakozó csatlakozása már csak akkor egyszerű, ha kicsit előre gondolkodunk, ugyanis ha már a helyén van a processzorhűtő (ami esetünkben egy Noctua NH-D15 volt), a kezünknek nem marad elég hely a hűtőborda és a ház tetőlemeze között.

[+]

A hátsó traktus szerelése és kábelezése problémamentes volt, az SSD felhasználóbarát rögzítése miatt már egy teljesen bekábelezett rendszerben is egyszerű lehet annak cseréje – na nem mintha olyan sok vezeték tekeregne az SSD környékén, köszönhetően az elég széles kábelvezető csatornának.


[+]

Egyetlen ponton ütköztünk problémába a szerelés során, méghozzá a ventilátorok bekötésekor. A gyári egységek nem túl hosszú, nagyjából 20 centis vezetéket kaptak, ami arra elég lehet, hogy az alaplap túlsó feléig elérjen, ha viszont nincs az alaplapunkon elég 3 tűs csatlakozó és külső vezérlővel oldanánk meg a légkavarók csatlakoztatását, azt kénytelenek leszünk az alaplap környékén elhelyezni, hiszen hátra, esetleg a tápegység kamrájába (ahol rengeteg extra hely van a felesleges vezetékek elrejtésére) már nem érnek el a kábelek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés