Corsair K70 RGB TKL billentyűzet: egy igazi sportvitorlás

A gyártó legújabb modellje azokat célozza, akik nem akarják beérni az elégségessel.

Hirdetés

Használat közben, szoftver

Ahogy korábbban is említettük már, a gombkupakok alatt ezúttal nem a Corsair saját OPX kapcsolói, hanem a jól bevált Cherry MX switchek kaptak helyet, esetünkben ez a 3,4 milliméteres teljes úttal és 1,2 mm mélyen lévő kapcsolási ponttal rendelkező MX Speed Silvert jelenti.


[+]

A kapcsoló használatának előnyeit és hátrányait többször is (Ducky, Corsair) ecseteltük már, véleményünk pedig azóta sem változott: a leütések gyors reakcióját kifejezetten szeretjük, számunkra nem kényelmetlen, hogy a gombot épphogy lenyomva már reagál is a rendszer. Ugyanakkor ezt nem mindenki szereti, elsőre akár zavaró is lehet, ezért vásárlás előtt mindenképp érdemes tenni vele egy próbát. A K70 RGB TKL egyébként elérhető még Red és Silent Red kapcsolókkal is, így biztosan mindenki megtalálja majd az igényeihez leginkább passzoló modellt.


[+]

Fontosnak tartjuk még néhány mondat erejéig megemlíteni a billentyűzet vezérléséért felelős rendszert, a Corsair Axont is, amire nagyon büszke a gyártó, és akár az is lehet, hogy a profi játékosoknak szánt billentyűzetek piacán mások is követik majd a példájukat. Az Axon működésével kapcsolatban két értéket emelnek ki: a 4000 Hz-es keyscan és a 8000 Hz-es hyper-polling frekvenciát.

Előbbi szám azt mutatja, hogy másodpercenként hányszor ellenőrzi a billentyűzet, hogy egy gombot lenyomtunk-e, míg utóbbi a billentyűzet felől a számítógépbe, az USB-n keresztül történő adatgyűjtés gyakoriságát jelöli. Mindkét esetben az 1000 Hz-es érték a jellemző a kategóriában és első használatba vételkor ez is az alapértelmezett beállítás, de az iCUE szoftveren belül mindkét frekvenciát átállíthatjuk.

Az iCUE szoftver új, 4-es verziója funkcionalitásában ugyan megegyezik a korábban már részletezett működésű 3-as verzióval, a felület viszont kapott némi ráncfelvarrást, a jelenleg elérhető 4.9.350 jóval átláthatóbbnak tűnik, mint az előző, általunk is kivesézett kiadás.

Kattintásra galéria nyílik
Kattintásra galéria nyílik [+]

A főoldalon a keresett eszközünket kiválasztva a billentyűzet képe fogad minket, tőle balra pedig a már ismert menüpontok között váltogathatunk. Külön beállíthatjuk a szoftveres és hardveres gombkiosztást (beleértve a makrókat is) és a világítást is, így eltérő profilokkal használhatjuk a billentyűzetet az iCUE futása mellett, és anélkül is. A Performance menüpont elnevezését ezúttal sem értjük, ugyanis itt főleg a Win Lock funkciót és az állapotjelző LED-eket tudjuk testreszabni, míg a polling rate a Device Setting menüpontba került, a Tournament Mode alapszínének beállítási lehetőségével együtt. Maga a szoftver egyébként emberes méretű, 1,69 GB-ot foglal, míg memóriából 400 MB-ot eszik meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés