Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz Elektrosokk #16230 üzenetére

    Megvizsgáltam a választást minden szempontból és nagyon szerettem volna hogy az S1 legyen a befutó, de arra amire kell egyszerűen az A7 III a jobb választás. Néztem felhasználási területet, üzemidőt, képminőséget, fotót, videót, obiparkot, árat és újra eladhatóságot.

    S1 vs A7 III:

    - egész napos melóra nem praktikus a nagy, nehéz váz és gimbalra is problémásabb felaplikálni
    - nem akarom, hogy power bankkal kelljen szórakoznom, vagy hogy 5 aksi kelljen egy napra
    - eljátszadozom a manualozgatással, de inkább "fun"-ból tenném mint kényszerből
    - nekem fontos a 10 bit, de rajtam kívül senki sem látná a különbséget
    - sajnos az S1 1080p-je nem GH5 színvonal, vagyis nem jobb annyival az A7 III 1080p-jénél
    - 2.8 zoomot tudok rakni a Sony mellé azonos áron, míg a Pana mellé csak F4 zoom fér bele
    - a két setup között van 200k, vagyis 30% árdifferencia (a VLOG upgradet is beleszámolva)
    - 2 éves használati idővel számolva az értékvesztés és az újra eladhatóság sokkal jobb a sony esetében, még úgy is hogy iszonyat mennyiségben lesz a használt piacon ha jön olcsóbb alternatívája
    - 1 év múlva mire lesznek Pana/Sigma L mount obik és javul az AF a firmware updatekkel, még mindig átválthatok és valószínűleg olvadni fog a kettő közötti árkülönbség

    Így is az A7 III-al megoldódik az összes problémám ami az a6300-zal van ami:

    - üzemidő
    - kijelző láthatóság
    - 1080p képminőség, illetve 1080p low light
    - melegedés (mondjuk 1080p-ben ezzel nem volt eddig gond)
    - szenzorstabi

Új hozzászólás Aktív témák