- Micro Four Thirds
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- OLED TV topic
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Vezetékes FEJhallgatók
- Autós kamerák
- Elkezdtek szállingózni az Arctic P Pro sorozatú ventilátorai
Új hozzászólás Aktív témák
-
maestro87
őstag
És nekem tud valaki válaszolni? A Celeron G540 IGP-jének a frekvenciáját meddig lehet növelni gyári hűtővel? Ha azt emelem akkor más órajel nem fog emelkedni?
-
maestro87
őstag
Sziasztok!
Szerintetek ezeket a feszültség értékeket mennyire lehetne lejjebb tolni, hogy a rendszer minimális energiafelhasználással üzemeljen?
Konfig: Celeron G540-es proci, Asrock B75 Pro3-M-el társítva, illetve CSX 4GB 1333MHz-es memória. A memória ő volna.A DRAM feszültségét már így is 100mV-tal lejjebb vettem, csak nem tudom, hogy utána mi fog történni, így nem nagyon mertem vele játszani.
Csak kékhalál szokott bejönni, vagy hogy működik ez? Melyik feszültség mit takar?
Meg egy olyan kérdésem lenne még, hogy az Asrock extreme tuner-ben a GT frekvencia csúszkáját fel lehetne húzni 3000MHz-re is ami alapból 1000MHz-en van. Ez gondolom a dinamikus frekvencia. Ezt meddig lehetne büntetlenül felhúzni (ha egyáltalán engedi)? Mert a COD4 szánalmas 15-20FPs-sel pörög max grafikán 1024x768-ban, ezen szeretnék javítani egy kicsit. Alacsony grafikán meg elég csúnya és az FPS sem növeszik annyira.
Előre is köszi!
-
maestro87
őstag
válasz
darál0w #19474 üzenetére
És mi a becsültes neve a memória szorzónak?
Ezek szerint akkor végig járathattam volna 400MHz-en is, ahelyett, hogy csak 333-an futkosott.
Egyébként everestben mit kell nézni? Valós memória órajelet, vagy effektívet? Melyiknek kell 400-on lennie, hogy alapórajelen menjen?Meg van egy ilyesmi hűtőm, csak Intelesbe (és gyár): [link]
Az a kérdésem, hogy létezik-e ez alá olyan foglalat, amin csavarral tudnám rögzíteni a hűtőt? Mert ez a megoldás elég ramaty. Ha igen akkor kérnék egy linket, hogy hogy néz ki. Előre is köszi. -
-
maestro87
őstag
Üdv mindenkinek!
Celeron 2,66GHz D331-es CPU-nál a szorzót lehet változtatni?
Mert jelenleg szerintem 20-ason van, a CPU external clock-ot meg 133-ról levettem 100-ra, így 2,66GHz-ről sikerült lehúznom 2GHz-re az órajelet. De ezt szeretném még lejjebb vinni.
Az Everest azt írja, hogy a min/max CPU szorzó 14x / 20x, de a Biosban nem találok semmi ilyesmit. Egyébként csak a fogyasztásra vagyok kíváncsi, hogy mennyire tud le menni, úgy hogy azért az XP még betöltsön.Eddig vagy 8W-al lejjebb ment.
Sajnos a CPU VCore feszt nem lehet lejjebb vinni 1,375-ről.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Autós topik
- Micro Four Thirds
- Google Pixel 7a - venni vagy nem venni?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- EA Sports WRC '23
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- OLCSÓBB!!! Apple Ipad Pro 2 gen2 10,5" 2K retina A1709 64GB
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Samsung Galaxy S23 Ultra , 8/256 GB , Kártyafüggetlen
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO Ideapad Gaming 3 notebook - i5 11320H 16GB DDR4 256GB+1TB SSD GTX 1650 4GB WIN11
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest