Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz hardzsi2 #17 üzenetére

    Nem az olvasási/írási minőség vagy az ehhez kapcsolódó képességek sérülnek, ez független a csatolófelülettől. Kommunikációs problémák a jellemzőek: lefagy az adatátvitel, megáll az írás változatos SCSI/ATA-hibaüzenettel, korrupt adatcsomagok miatti folyamatos ismétlés, magas redundancia lassítja a folyamatot, minduntalan PIO-módba vágja az oprendszer a meghajtót DMA helyett. Természetesen vannak működő kombinációk - de sokkal több a problémás helyzet, mint az ATA/IDE felületű ODD-k és az alaplapi (déli hídra kötött) ATA-vezérlőkkel volt, ezért alkalmasint több driver-, BIOS stb. beállítás, szöszmötölés vár a felhasználóra, mint az idők folyamán szépen letisztult ATA/IDE csatolás és az ilyen interfészre optimalizált ODD-k esetén. Sokszor leírtam már: a jelenlegi írók rettenetesen változatos, gyártó- és modellspecifikus eszközparancsok garmadájával rendelkeznek, ezeknek köszönhető az írás közbeni sűrű oda-vissza kommunikáció az írószoftver és az író között a kalibráció, írási sebesség, észlelt hibák kapcsán. A legtöbb HDD-re felkészített S-ATA vezérlő azonban csak a HDD-k (jobban) rögzített, szabványos eszközparancsait és adatcsomagjait engedi át és olykor meghibban az írók egyes adatcsomagjaitól, eszközparancsaitól, visszajelzéseitől, ezek okozzák a fagyásokat, írás közbeni leállásokat. A helyzet ismerős: ugyanez a helyzet azokkal az ATA/IDE vezérlőkkel, amelyek kimondottan csak RAID/HDD célra készültek, ezekre ugyanilyen kellemetlen ATA ODD-t csatlakoztatni, csak éppen a nagy S-ATA mámorban az emberek hajlamosak nem figyelni a részletekre: egyelőre nem fenékig tejfel az élet ezen a fronton. A közhiedelemmel ellentétben ennek nem az az oka, hogy egy S-ATA ODD ''natív'' vagy nem ''natív'', a probléma ugyanis - mint leírtam - a vezérlőkben keresendő.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák