Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #12 üzenetére

    Ahhoz is, hogy belássuk, a többség nem használ ODD-t, lassan a többség nem is látott olyat... és valóban nincs sok értelme 4-5-6db HDD-nek sem, ha megoldható 1-2db-al. Ez is nagyon vékony rétegigény. Átlagusernek elég egy SSD is a mai világban.
    (De ha mégis több tárhely kell, akkor sincs túl sok értelme halmozni a meghajtókat, ha nem a minél több hely elfoglalása/fogyasztás/zaj generálása a cél).

    Annak önmagába nyilván nincs értelme, hogy böszme toronyházat építenek és így sincs benne egy rakás tároló hely. De a fentiek alapján inkább a böszmesége a furcsa, nem a tárhelyek száma. :D

  • sb

    veterán

    válasz antikomcsi #18 üzenetére

    Lehet, hogy félreértelmeztem, de nekem úgy tűnt átment a beszélgetés általános minősítgetésbe és az abszolút igazság keresésébe.
    Ebből gondoltam:

    "Elég beszűkült csőlátásra utal ez a gondolkodás. Neked elég egy is, ez a lényeg."
    Erre reflektáltam, hogy ha általánosan nézzük a problémát akkor igaza van abban, hogy elég 1-2 hely. Annak is aki nem tárol 26TB-ot és elvan 1db 512-1TB-os SSD-n... meg annak is elég lenne aki kell a 26TB. A 4-6-8db drive az a csőlátás... mivel önmagában a cél a megfelelő tárhely kialakítása, nem az, hogy az hány drive-ból áll. Az már öncél inkább.

    Szóval ez a válaszod korántsem arról szólt, hogy a nagy házba van-e értelme kevés hdd helyet tenni hanem az abszolút "észosztásról". Pont ezért reagáltam rá.

    A másik témában igazad van - de ezt írtam elsőre is: Annak nincs értelme, hogy batár házat gyártanak és nincs benne hely. Ezzel egy percig nem vitatkozott senki.
    (Sokszor értelmetlen házak születnek vagy egyedi igényeknek nincs megfelelő. Nálam pl. ebben is 4x3.5" HDD van, de nyilván nem erre tervezték...)
    alt="" title=""

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák