Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz CYBERIA #9 üzenetére

    Ez más helyzet, mint a DVD+/-R(W) esetében :U, ugyebár DVD-formátumból nem volt többféle, a DVD+R meg a DVD-R is ugyanahhoz az alapszabványhoz kötődik. A kéklézeres formátumok esetét butaság a DVD+R Vs. DVD-R esetéhez hasonlítani, mert míg utóbbi esetében a közös alapformátum, az eredeti DVD volt a kompatibilitásra kényszerítő erő, addig a mostani kéklézeres szabványoknál nincs alapformátum: hamem éppen arról van szó, hogy mind a két oldal az alapformátum szerepére áhítozik.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Christoph #7 üzenetére

    Az AACS ugyanúgy benne lesz a következő generációs High Definition DVD-Video lemezek rendszerében, attól függetlenül hogy a Blu-Ray, vagy a HD DVD lesz a flimkiadás alapjául szolgáló fizikai formátum. A High Definiton műsörös kiadáshoz a kiadók által követelményként meghatározott másolásvédelmi rendszer platformfüggetlen, tehát nem azon múlik, hogy végül melyik korongra kerülnek a kiadott filmek. A legutóbbi Chipben van erről egy bővebb cikk(em). :B

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz CYBERIA #13 üzenetére

    A kéklézeresek esete ezzel együtt is más. Tudniillik - bármennyire furcsa - nem (csak) az a lényeg, hogy milyen multiformátumú író kell a különböző szabványhoz tartozó adattároló lemezek írásához, hanem hogy ezeket miben, hogyan lehet majd lejátszani. Ezért rossz példa a DVD-R Vs. DVD+R esete, ugyanis a megírt DVD-lemezt jó eséllyel minden DVD-kompatibilis lejátszó, meghajtó hajlandó elfogadni, a DVD+R vagy -R formátumtól lemeztől függetlenül. Ugyanakkor a kéklézeres szabványok csak hasonlók egymáshoz, nincs közös alapjuk, a hasonló hullámhosszon üzemelő lézeren és a 12 cm-es korong alakú kiképzésen kívül. Tehát nem csak külön-külön (vagy egy multimformátumú) író kell hozzájuk, hanem külön-külön lejátszó, meghajtó is. Noha lehetséges olyan eszközt készíteni, amely majd lejáttsza mind a kettőt, de az nem ugyanaz, mint a DVD esetén volt, ott nem kellett külön meghajtókat készíteni a DVD-R és külön lejátszót tervezni a DVD+R lemezekhez, mert mind a két írható DVD-formátum az alap DVD-formátum írható változata, és nem két teljesen külön úton járó szabvány. Másképp megbukott volna a jelentős időbeli hátránnyal induló DVD+R is.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Cathfaern #12 üzenetére

    Sokszor leírtam és még sokszor le is fogom írni. Sajnos sokan hajlamosak egy egy látványos közhellyel meg egy béna hasonlattal elrendezni a kéklézeresek ''háborúját''. A legtöbb embernek fogalma nincs arról hogy a Sony vélhetően jót röhögne (de legalábis nem érné nagy csapásként), ha végül nem is a Blu-Ray lenne a kommersz filmkiadás alapja, ugyanis a Blu-Rayt már sikeresen betolta a professzionális, broadcast videopiacra (két változatban ráadásul), tehát nekik körülbelül annyi gondot jelentene, ha a HD DVD lenne a home video kiadás lemeze, mint amikor tudatosan hagyták a Betát elhullani a VHS-sel szemben, mert nagyon jól tudták, hogy kisebb, de kontrollálható profi szegmensben is legalább olyan biznisz van (még ha volumenben nem is ér fel a kommersz filmkiadással járó óriási számokkal).

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz nap #16 üzenetére

    ??? Honnan veszed, hogy a Blu-Ray fejlesztése korábbra nyúlik vissza?

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Renwick #18 üzenetére

    Majd azért nézz utána, milyen érdekcsoport állt a Beta mögött annak idején. A PS3-ba nem (csak) azért kerül Blu-Ray, mert abban reménykedik a Sony, hogy ezzel a High Definiton DVD-Video formátum kérdésében is nagyobb eséllyel indulhat, hanem mert olyan iszonyatos másolásvédelmi rendszert találtak ki erre a nyamvadt új konzolra, amihez kellett a saját formátum, a teljes házon belüli technológiai kontroll. Ettől függetlenül önmagában a PS3 messze nem elég, hogy eldöntse a home video kiadás kérdését, de nyilvánvalóan adhat egy nagy lökést a Blu-Raynak. Hogy a nagy PC-gyártó partnerek mit szólnának, azt kár firtatni, amikor a legtöbb céghez amúgy is csak a prototípusok érkeztek meg (ha megérkeztek egyűltalán) a kéklézeres drive-okból, és egyelőre még sok olyan alapvető technológiai kérdés tisztázatlan (a High Definition DVD-Video másolásvédelmének részletei), hogy ha a teljes képet nézed, akkor tök egyértelművé válik válik, hogy még mindig csak a színpadon megy a nagy izmozás, de hátul minden csak toporog, mert a kiadók baromira nem döntöttek.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz nap #21 üzenetére

    Hát akkor erősen nézz utána újra, a HD DVD nem pár hónapja került elő, abszolút nem volt titkos project, már a három-négy (!) évvel ezelőtti CeBIT-eken lehetett róla hallani róla, ugyanúgy, mint a Blu-Ray-ről, és a nagyközönség felé is ugyanakkora publicitást kapott kezdettől fogva. Szóval csak a Te figyelmed kerülhette el.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák