Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Sziasztok!
    Obi vásárlás, nagy dilemma. :DDD Ebben kérném most a segítségetek. :R
    Jelenleg van D90, nikkor 50/1.8, tamron 17-55/2.8.

    Kérdés mi legyen a következő? Van aki jobban utánaolvasott a tamron 70-200/2.8-nak? Sokan ajánlották itt már mint olcsóbb alternatíva a (jóval) drágább Canon/Nikon megoldásoknál. DE pl dpreview-on meg a the-digital-picture oldalon voltak komoly AF problémák a tesztnél(és én itt most nem a lassú AF-ra gondolok)! Photozone-on ezeket a hibákat külön nem emlegették, de ott nem is viszik túlzásba a rizsázást.

    Kinéztem még a tamron 70-300/4-5.6 vc usd-t is, de azért az nem egy 2.8-as fényerő. :/
    Tetszik még a 90es 2.8as tamron macro is (nem, nem vagyok márkabuzi, egyszerűen jó az ár/érték), de makrózni nem szoktam, inkább érdekességnek lenne jó.
    Portré miatt a 85/1.8 is megfordult a fejemben, de félek zavaró lenne a 85mm fixen. =Az 50/1.8 is szokatlan még, nem is használom állandóan.)

    100k körül mozog most a keret, ezek bele is férnének most.
    A kérdés hogy megéri várni és gyűjteni a 70-200ra? Ha AF hibákkal küszködik akkor egyértelműen nem. Ha 10 képből átlag 4 lesz csak jól fókuszált(lásd a linkelt tesztet) akkor 100at sem ér meg (sajnos)! Ha ez így van akkor tele oldalon egyetlen versenyző a tamron 70-300 vc usd.

    Azért lenne fontos tudnom mert akkor ma elvinném a boltból az utolsó 70-300at ha tényleg nem éri meg várni a 70-200ra. Valakinek esetleg tapasztalata Tamron 70-200/2.8-al?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák