Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csimpekve

    tag

    válasz spiky03 #23328 üzenetére

    Egy DSLR vásárlásával belekerülsz egy rendszerbe, egy "mátrixba" :DD legalábbis én így voltam vele. Veszel egy vázat, meg egy-két obit és azt hiszed, tiéd a világ és tíz évig nem kell fotózásra költened. Aztán rájössz, hogy kellene még egy nagylátó, egy fix portréra, esetleg egy makró, vaku, állvány, szűrők. És ekkor elkap a betonkeverő, mert felbukkan egy jó objektív ajánlat az indexen, ráadásul a közelben is van, mi van ha megveszed? Ha nem tetszik, ennyiért tovább tudod adni, de legalább kipróbáltad. Aztán egyszer számolsz, és rájössz, hogy többszöröse pénz áll az egészben, mint amennyit az elején gondoltál, de mit számít ez, mert minden eladható. Ez lesz a bankbetéted :D amely ugyan nem a legjobb befektetés, de mobil, mert bármikor eladható és bármikor tudsz bármelyik darabja helyett venni másikat. Ha pénz kell másra eladsz valamit, ha van pénzed beteszed és próbálgatsz valami újat. Van amin nyersz pár ezret, van amin buksz, de nem is ez a lényeg, hanem a fotózás, az ismerkedés a technikával. Végül már a vázat cserélgeted, mert rájössz, hogy ugyan olyan darabja a készletednek, mint a többi, hisz már több objektíved is van, ami többet ér nála.

    Mindezt csak azért írtam le, hogy óvatosan a DSLR-el, mert függőséget is okozhat ;]
    Kockázatok és mellékhatások tekintetében kérem kérdezze meg topiktásait vagy családtagjait :P

    www.csiro.hu

Új hozzászólás Aktív témák