Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor

    veterán

    válasz attiss66 #61610 üzenetére

    Ha valóban színhelyes képet szeretnél akkor kell hozzá szoftver, mintagenerátor, illetve egy spectrofotometer is. Ezek hiányában hibás lesz a kalibráció.

    Ezek nékül is elindulhatsz csak a colorimeterrel, de nem lesz valós a kalibráció, akármit mutat a szoftver, a végén a deltaE értékhez nyugodtan hozzáadhatsz jó esetben 2-3-at, vagy még többet. Abban az esetben ha gyárilag deltaE 6 fölött van az eltérés akkor javíthatsz rajta, de pl 3-nál már felesleges nekiállni, mert nem tudod, hogy mennyit rontasz rajta és melyik irányba.

    Részletesebben nem fejteném ki mert rámenne jó pár fórum oldal.

    Ha érdekel a kalibráció világa és tanulni szeretnél arra jó, de valóban színhelyes képet nem kapsz egy colorimeterrel.

    Nem a linkelt colorimterrel van a baj, mert az megfelelő, hanem magában csak a colirimeter használattal.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

  • BIGi75

    senior tag

    válasz attiss66 #61610 üzenetére

    "ez már elég e egy megfelelő szintű kalibráláshoz" - Ahogy Vhiktor is írta: elég
    "és milyen nehéz ezzel bánni" - Laikusként, tapasztalat nélkül nagyon
    Én is vettem egy hasonlót, hozzá is kezdtem mert érdekelt. Sok-sok órák, napok mennek rá, mire talán elkezded megérteni mit csinálsz és miért, de közben rájössz, hogy lehet vmit nem jól csináltál és törölsz minden beállítást (elég sok buktatója van magának a kalibrációs folyamatnak), majd kezded elölről az egészet....én kb. így voltam vele. Nem bántam meg, hogy belevágtam, de ha nincs hozzá affinitás, idő és tényleg jól kalibrált képet szeretnél akkor jobb, ha szakemberre bízod sztem.
    Vhiktor volt nálam korábban 2x is kalibrálni, majd később mondtam neki: köszi, már megoldom magam, van colorimeterem :DDD. Lehet kissé erős a hasonlat; de agysebésznek sem nevezném magam, mert van egy szikém.
    Úgyhogy, mára úgy gondolom, ha újra vennék egy komolyabb projektort sztem inkább elhívnám...

Új hozzászólás Aktív témák