Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz Maotun #49483 üzenetére

    "Megèr 50k + a 2713HM?"

    Részemről egy határozott igen. Kicsit erősebb vasat igényel a WQHD (vagy azonos vas mellett alacsonyabb fps lesz), de ezt némileg kompenzálja, hogy a nagyobb pixelsűrűség miatt lejjebb lehet venni az élsimítást. Az U2713hm nem csak felbontásában, de színterében is előrébb van egy picivel, szebb, élénkebb színeket várhatsz tőle, ellenben statikus kontrasztban számottevően gyengébb, mint a P2714H, így kevésbbé mély feketét ad adott fényerőn. A két monitor lagja közt kb 20ms az eltérés, ez már nem elhanyagolható, de csak fokozottan sikerorientált fps-ezés (vagy egyéb "szupergyors" játék) esetében jelentős az a 20ms. Én nagyon nem szerettem a 27colos FullHD monitort (szerintem az egy nagyon idejétmúlt pixelméret), ellenben a WQHD-ről már csak komoly anyagi nehézségek esetén lennék hajlandó FullHD-ra visszaállni (akkor is inkább 1920x1200-ra 24 colon). Ja, és ahogy a TFTcentral tesztjét látom, a P2714H még masszívan PWM-es is, de lehet, hogy van már pwm-mentes revízió belőle, nem vagyok naprakész, minden esetre a tesztben látott ábrák (és a 240Hz) alapján én utálnám sötétben használni azt a monitort hosszabb távon.

    Ha esetleg csak az 50K választ el a nagyobb felbontástól, és hajlanál használtat venni, szerintem EZ sem egy rossz lehetőség, ez még a 2713HM-nél is nagyobb felbontású, és hatalmas egy jószág, mindemellett az OSD hiányát leszámítva szerintem egy igen jó eresztés az LG-től (volt szerencsém a típushoz, kb egy évig használtam ilyet nagy elégedettséggel). Úgy emlékszem, ennek a típusnak a Moninfo nevű programmal ki lehet lesni a futott üzemóráit. Ha valóban kevesett futott példány, akkor szerintem alku nélkül is elég jó bolt.

Új hozzászólás Aktív témák