Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz I3EI\ICE #34336 üzenetére

    (#34339) schawo: EiZO-ból valami? magdie tud sztem neked segíteni (2243WFS, ilyesmi)

    Igazad van és elfogadható is, ahogy ehhez hozzá állsz, nem rosszindulatból írtam neked, amit, remélem ezt nem így érezted.

    AT-W-n kicsit félre csúszunk, de csak azért mert valszeg más értünk "egyenletes fekete" alatt.
    "Számomra úgy tűnik, hogy az IPS kijelzőkön a homogén fekete megjelenítésének egyik legfőbb akadálya az IPS-glow." - A homogén fekete ellensége - szemből nézve - szerintem nem a glow, hanem a bevilágítás/szivárgás, amin egyébként fokozott lesz a glow - már akár szemből is (OFF)("Sajnos legtöbb esetben szemből is "felfénylik" a fekete a sarkokban IPS monitorokon." - igen, bevilágítások miatt, ez inkább tekinthető bevilágításnak, mint glownak)(/OFF). Szerintem az egyenletes fekete, sötétben a panel homogenitását mutatja, a megvilágításának egyenletességét és nem a glow mértékét vagy annak mentességét (AT-W-s monitor esetében). (Erre a legjobb példa egyébként, hogy az ilyen fekete képernyős képek a tftcentral tesztjein a "Panel Unifornity" bekezdésben vannak, mert ténylegesen arról ad tájékoztatást, nem a feketéről. S egy jó példa a 231WMi / PA231w képe, ahol látható a csóvás bevilágítás - és nem glow - a négy sarokból, szemből (bocs, most nincs időm belinkelni a képeket).

    Én így fogtam fel, valahol itt csúsztunk akkor félre. Remélem így már tiszta, hogy én mit akartam mondani.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák