Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz marcyman #25078 üzenetére

    szerintem tájképnél az obin, állványon, szűrőkön több múlik mint a szenzoron... én spec ff gépet csak portréra, a dof buzulásom miatt vennék, ha lenne keretem rá, esetleg ha szükségem lenne extra magas iso-ra (nincs). a sony a7 pici, de többször felhozták már, hogy pont széleslátó obikkal sötétednek, lilulnak a képek sarkai a nagyszenzor + kis bázistávolság kombinációja miatt.
    nem akarlak lebeszélni a ff dslr-ekről, de sztem próbálj ki valamilyen kisgép + uwa kombót, lehet, hogy alapjaiban megváltozik a véleményed :) én nem Mo-n lakok, de asszem az oly mintaboltból pl lehet kölcsönözni szinte bármit ami oly, egy valamilyen om-d + 9-18 megérne egy próbát... ha nem elég a látószög, akkor meg még mindíg ott van a pana 7-14. fujira asszem 10-24 van ami nagylátó, ami már nem olyan pici, de még mindíg kisebb mint egy ff dslr szett...a sony-ra is van nagylátó, a 10-18, bár az nem tudom milyen, sosem néztem utánna mivel engem nem mozgattak meg a nex/alpha gépek.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák