Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xXxian

    senior tag

    Sziasztok,

    Objektívekkel kapcsolatban tudnátok segíteni? Láttam az objektíves topic-ot, de még csak ebben a topikban járok 2013.10.20-nál....

    Szóval K-500-ról van szó. Azután lett ez, hogy elolvastam sok tesztet, tapiztam Canon-t, Nikon-t, s hetekig agyaltam. Viszont azelőtt, hogy megleltem volna ezt a fórumot. Anno egyértelműnek tűnit a döntés (D5100, 650D / 700D mellett), ma már nehezebb lenne. Valóban szuper egy gép (első DSLR-em), de amennyire látom, aki a 2 nagyobb márka mellett döntött az tényleg sokkal jobban dúskálhat a kieészítők (objektívek, vakuk) között. Vagy épp olcsóbban kapja meg ugyanazt a minőséget.

    Tehát a dupla obis kit lett, sok olvasás után lehet az olcsóbik verziót vettem volna 18-55-tel (bár ha minden igaz pont az 50-200 a jobb minőségű ). Ebből kiindulva azon agyalok kellene valami fényerősebb darab. A DA 50mm F/1.8 teljesen jó árban van (50e alatt), de jó lenne tudni milyen minőségi előrelépest jelenthet ez a kitobihoz képest. Pl beltérben, porontyfotózásnál, azonos ISO mellett mennyivel lehet gyorsabb záridőt alkalmazni a megfleelően exponált, bemozdulásmentes képhez?

    50-200-at szeretném először jól kipróbálni. Ha jobbat (nagyobbat) szeretnék, Pentax 55-300, Tamron 70-300 vagy Sigma 70-300 (itt 2 változat van) az, amivel szebb képek készíthetők?

    Na, még 2 kérdés jutott eszembe. :)

    -Manualozás pontosan mit jelent? Régi, no AF üvegek használatát?

    -Megnéztem 1-2 videót a focus peaking-ről...tegnap este megnéztem K-500-on, hát nem pont ugyanazt láttam. Próbáljam 50-200-al inkább, ne 18-55-tel?

    Köszi előre is a segítséget,
    X

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Új hozzászólás Aktív témák