- Láncba köthető DeepCool ventilátor az ARGB fények kedvelőinek
- Hamarosan birtokba vehető az AYANEO legújabb handheld gépe
- Nyáron jön az Acer oktatási rendszerbe szánt, ChromeOS-t futtató tabletje
- Nagy képátlójú, 4K-s QD-OLED monitor jön az Acertől, ami Calman plecsnit kapott
- Karnyújtásnyira van Kína a HBM2 memóriák gyártásától
-
PROHARDVER!
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
válasz nyunyu #91225 üzenetére
Télleg a külön T650 tapipadjukat lehet még kapni? Ha jól rémlik, az is megszűnt.
Még a Windows 10 érkezése előtt megszűnt, olyan 5 évvel ezelőtt csaptam le egy darabra HA-ról, azóta nagyon nem is látni még ott sem.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz eagleberg #91215 üzenetére
Igen, a VIA csak a QMK tudásának töredékét teszi kényelmesen elérhetővé, és már ezzel is földbe döngöli a nagy gyártók billentyűzeteikhez adott konfigurátorait.
Érdemes elsőre végigpörgetni csak úgy önmagában a dokumentációt anélkül, hogy saját build környezetet állítanál össze, hogy lásd milyen lehetőségek vannak, aztán utána mehet "élesben". Első/mélyebb kísérletezéseknél nem árt, ha van a közelben egy másik billentyűzet, amivel probléma esetén a flasheléshez szükséges parancsokat ki tudod adni. Általában nem lesz rá szükség, mert keymapet nehéz annyira elrontani, de ha handlereket is írsz, akkor már más a helyzet, egyszer például nekem sikerült úgy elrontanom handlert, hogy a lefordított firmware-ben csak a numpad billentyűi működtek).
Ez az external userspace relatíve új feature, sok merge-től megkíméled magad, ha eleve így hozod létre a saját környezetedet, és még a fordítást is el tudja végezni helyetted akár.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz eagleberg #91212 üzenetére
Én lusta lennék, és inkább másik megoldást keresnék fejlesztés helyett, amit a VIA támogat mondom ezt úgy, hogy úgy kellett elővenni a screenshotokhoz egy üres nyákot, mert azonnal megy fel saját QMK fordítás a billentyűzeteimre
Special fül, Any key:
És máris mehet a modtap kódot beírása:
Ha nem használod mindkét Space-t, ami eléggé tipikus, akkor az egyik lehet egy böszme nagy Fn, vagy ha mégis, akkor
LT(1, KC_SPC)
és a mostani Fn-re mehet a jobb Ctrl.Másik megoldásként nálam a ↑ vagy a Home alakulna át modtap jobb Ctrl-lá a
MT(MOD_LCTL, KC_UP)
vagyMT(MOD_LCTL, KC_HOMEP)
kódokkal.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz eagleberg #91210 üzenetére
[link]
itt van a Q8 forrása, ez benne van a master branchben[link]
a Pro modellek csak a saját forkjában találhatóak meg külön branchben[link]
ahogyan a Max modellek is (úgy nézem, hogy ez a branch tartalmazza a Pro modellekhez is a legfrissebb verziót)A Keychron eléggé hülyén oldotta meg, mert adott billentyűzet minden változatához külön firmware-t készített, így az ANSI-ISO és knob-nincs knob opciók mentén kell a megfelelő mappát kiválasztani.
Tap dance segítségével lehet elérni azt, amit szeretnél, ahol a
ACTION_TAP_DANCE_FN_ADVANCED()
makrót használva kell megírni a saját handlereket, a hatos példa eléggé jó kiindulási alap.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz eagleberg #91208 üzenetére
Ez sajnos nem oldható meg még a Special fül mélyére eldugott Any billentyűkódot használva sem.
Az LT(1, kc) kóddal azt el lehet érni, hogy nyomva tartva a billentyűt az első layerre váltson átmenetileg, míg lenyomva a kc billentyűkódot küldje el, de ez nem lehet speciális kód, mint a kívánságodhoz szükséges OSL(2) lenne.
Ehhez egy Vial firmware és az abban elérhető alapszintű tap dance is kevés lenne, muszáj QMK-ig lemenni és saját kódot írni rá.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz tal-garius #91204 üzenetére
A halkságot, mint a legfontosabb szempontot nézve TKL méretben:
* ez + ez
* magyar nyelvű Keychron K8 Pro/V3/V3 Max + halkított kapcsolók, ha raktáron lesz
* a világítás helyett a minőségi kupakok választása és Varmilo VEA88 silent red kapcsolókkal
* esetleg Redragon pimpelés, erre keress vissza a topikban, de nem biztos, hogy a mostani árak mellett megériUgyanennek teljes méretű változata itt.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Molydeus #91183 üzenetére
3 soros jobb oszlop
Többen nem értjük ezt a trendet.:
Lehet azon még rontani, csak akarat kérdése 75%-os, 2 knob és 1 kijelző = nulla billentyűMár készültem beírni, hogy low profile vonalon még így is akár jó lehetett volna, mert ISO változat is lesz belőle, aztán megláttam az árát. Már 36 napja elmúlt április elseje és ez még akkor is durva vicc lett volna ...
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
G20-at nem akarsz, az alapvetően egy POS terminálokra szánt profil teljesen sík és nagy felületű kupakokkal, ezen gépelni rettenetesen rossz lesz, folyamatosan félre fogsz ütni:
Ha mégis G20 kellene, akkor olyat itt találsz kizárólag.
Egy DSA sem lesz szerintem annyival alacsonyabb, hogy megérje a befektetést, de az legalább gépelésre teljesen alkalmas profil.
Szerintem csuklótámasz lenne a legjobb válasz.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[kép]
Így néz ki egy 4,5 mm vastag PC plate alulról a gyakorlatban. Látható, hogy a kapcsolók számára nem csak egyszerűen ki van vágva a hely, mint egy normál plate esetében lenne, hanem van extra CNC-zett bevágás, hogy a kapcsoló bele tudjon pattanni a plate-be[kép]
A stabilizátorok környékén ki van "könnyítve" a klasszikus 1,5 mm-es vastagságra, hogy elférjen a drót, és az esetleg a nyákra helyezett egyéb komponens[kép]
Látható, hogy a plate olyan vastag, mint a kapcsolóház alsó része és majdnem érinti a nyákot.Ezzel a vastagsággal körülbelül hasonlóan merev, mint egy alumínium plate miközben egy PC plate hangját hozza.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Marci112233 #91170 üzenetére
Az a Cougar például szerintem nincsen. Ha a korábbi darab bevált, a bőröd is olyan, hogy nem koptattad szanaszét ennyi idő alatt, sokkal jobbat nem tudunk ajánlani azon az áron, így szerintem jó választás lehet egy ugyanolyanból beszerezni egy másodikat, ahogyan az ajánlott olcsó Ducky is jó megoldás. Persze abban reménykedni kell, hogy azóta nem volt költségoptimalizálás a gyártás során, és ugyanazt kapod minőségre, mint amit 6 évvel ezelőtt kaptál, de ez csak utólag derül ki.
Az MX Silver a rövidebb útja és gyors érzékelés miatt (1,1 mm-nél a szokásos 2 mm helyett) gépelésre nem túl jó választás, valószínűsíthető a sok véletlen leütés, ezt vedd figyelembe a kapcsoló kiválasztásánál.
Egyenlőre parkoló pályára teszem a dolgot, hátha a világpiac is rendeződik végre, és ezáltal csökken az új billentyűzetek ára is.
Az az érdekes helyzet, hogy egyszerre drágulnak és válnak olcsóbbá a billentyűzetek. Persze szinte minden drágul, a belépő membránosoktól kezdve a drága gamerekig, az egyetlen kivétel a custom kategória, ami évről évre olcsóbb lesz, egyre alacsonyabb a belépési szint, egy Keychron K/V Max sorozat már a gamer hulladékok árszintje alatt van sokkal jobb minőséget képviselve, ott vannak az Akkók is, és egy-egy túlárazott Corsair vagy ASUS áráért épített CNC-zett fémházas billentyűzetet kapni. Nézem a 200-250 dolláros bejelentéseket, és látom, hogy mit össze lehet rakni annyiért, a nagy gamer márkák előnye egyedül csak a könnyű elérhetőség manapság.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz kristof123 #91152 üzenetére
Nekiálltam írni egy részletes leírást group buy-előrendelés témakörben, de túl hosszú lett volna, úgyhogy jöjjön egy Neo specifikus válasz, ami szintén nem lett rövid.
A Neo termékvonalat előrendeléses üzleti modellel értékesítik (azaz nem group buy). A vendorok megpróbálják megbecsülni a keresletet, és leadják a rendelést, hogy miből (szín. alapanyag, layout, ...) pontosan mennyi kell nekik, és ennél a termékvonalnál kompletten ki is fizetik előre. A Qwertykeys ezután elindítja a gyártást. A vendorok ezzel párhuzamosan elkezdik árulni a terméket, ahol az egyes komponensekből az általuk megrendelt mennyiségnek bizonyos része lesz elérhető (vagyis nem minden), így előfordulhat, hogy adott modell elfogy (mert például mindenkinek a lila szín tetszett) és az is, hogy a komplett előrendelhető készlet elfogy. Az előrendelés a vendortól függően készleten felül lehet időlimites is, ami pár hétig elérhető csak (a ProtoTypist így csinálja), vagy lehet olyan, hogy addig van nyitva. amíg a gyártó el nem indítja feléjük a csomagot, vagy az is lehet, hog addig van nyitva, amíg el nem kezdik árulni az extrákat (úgy vettem észre, hogy a Candykeys ilyen).
A gyártás befejeződik, a QK leszállítja a mennyiséget a vendor kínai raktárába, ahol a termék megvárja a következő konténere szállítást (tipikusan 3-4 hetente van ilyen, majd után 4-8 hetet tölt hajón, mire megérkezik a vendorhoz a szállítmány. Billentyűzetek esetében a légiszállítás ára olyan magas lenne (30+ dollár súlytól függően), hogy ritkán alkalmazzák.
Ott a Neo termékvonal esetében minimális QC van (az időigényes részt a QK már elvégezte a gyárban olcsóbb kínai munkaerővel), de van, ha itt kibukik valami, akkor a QK immáron pár nap repülővel leszállítja nekik a cseredarabokat, összeállítják a rendeléseket és kimennek ezek az előrendelés résztvevőinek.
Amikor a vevő jelentős része megkapta a csomagját, akkor az eddig el nem adott mennyiség nagyja extrák formájában elérhetővé válik egy pár nappal előre meghirdetett időpontban (azért csak a nagyja, hogy az esetleges szállítási problémákat gyorsan el tudják hárítani a visszatartott pár darab terhére ). Itt a vendorokon múlik, hogy ezt az előrendeléshez hasonlóan konfigurálható módon kínálják, vagy a ProtoTypisthoz hasonlóan fix "kiteket" hoznak létre, és úgy értékesítenek. Az, hogy milyen és hányféle kit kerül kialakításra, a PT esetében aznap derül ki, ahogyan az árazás is, ekkor számolja végig Jae a pontos költségeket (eltérő időpontokban és többféle pénznemben keletkeznek ezek), tippre a többi vendor is hasonlóan tesz, mert ezekből az extrákból élnek.
Amikor ezek az extrák is eladásra kerültek, akkor a visszatartott pár darab is felkerül a kínálatba, de ez tipikusan már csendes módon.
A Neo temékvonal esetében folyamatosan jönnek az újabb körök (May batch például, nem minden vendor vesz részt minden körben), így amikor a PT extráiról beszéltem, ami hamarosan megérkezik, az az első körre vonatkozott, míg a Keygem oldalán a második kör előrendelése van fenn. Itt lehet követni, hogy melyik vendornak hogyan áll a rendelése (a fulfilled szót itt a QK szemszögéből kell érteni, azaz a vendor kínai raktárába leszállították, onnan még hetek múlva kerül a vevőkhöz). A helyzetet bonyolítja, hogy a QK önmaga is árulja ezeket a termékeket, sokszor a havi kör náluk nem előrendelés, hanem raktárkészletről megy.
Ha pár héten belül sürgős lenne a billentyűzet, akkor a PT-től vedd meg, nézd ki, hogy mit szeretnél, legyél ott a meghirdetett időpontban, nézd végig a kiteket, aztán csapja le arra, ami a legközelebb van a kívánságodhoz.
Ha nem ennyire sürgős, akkor a Keygemnél vedd meg, mert 10-20%-kal olcsóbb, szabadon össze tudod állítani, hogy mit is szeretnél, hozzá tudsz adni második nyákot/plate-et adni, ha kísérleteznél, hogy mi jön be neked, cserébe 2-4 hónapot kell rá várni.
A harmadik beszerzési opció a használt piac, az MKEU Discord szerverén van erre lehetőség, rendszeresen látni szinte új/tényleg új QK/Neo/Zoom darabokat jó áron (és pocsék áron is persze).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz PROTRON #91148 üzenetére
Nehéz lesz átrendeznie, mert ha megnézel egy szétszedett kapcsolót, akkor az átfűzhető LED számára kialakított kivágás* túloldalán a működéshez szükséges leaf van, a fémes kontaktust pedig nincsen hely átvinni, mert oldalt pedig a stemnek lenne útban.
Amúgy ha ilyet tenne egy gyártó, akkor magával tolna ki, mert bukná a piacot azzal a termékkel.
* igen, nem SMD LED-re volt tervezve, mert 40 éve még nem létezett olyan, éppen olyan széles a kivágás, hogy átférjen a hagyományos kör alakú LED-ek lába
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz kristof123 #91136 üzenetére
Súly: Köszi a részletes leírást! Igazából nem érdekel hogy néz ki, mint írtam korábban alul van, nem látszik. Így maradok a lehető legolcsóbb megoldásnál.
A réz kivételével mindegyik külső súly acélból van, itt nincsen olyan árcsökkentő trükközés, mint például rézszínűre anodizált alumínium. Külső súlynál a réz és az acél ugyanolyan jó, az acél kicsit kisebb sűrűségű, de ez elhanyagolható, és is a festett fekete vagy fehér súlyt választanám.A réz 10 dolláros felára nem éri meg, mert hiába a clearcoat, az elkerülhetetlen patina miatt kényesebb (ami persze tud jól is kinézni), a mirror 20 dolláros felára főleg nem, mert az egy nagyságrenddel kényesebb. A stone-washed 30 dolláros felára sem éri meg, de az legalább egyedi valami.
Nyákból a tri-mode-ot elkerülném, ha nem muszáj a wireless, mert az nem QMK/VIA firmware-rel jön, hanem egy zárt firmware-rel és a sokkal butább QK Configurator programmal hozzá. Ha cél a plateless, akkor ahhoz forrasztható nyák kell, ha cél a hotswap, akkor ahhoz kell valamelyik plate, mert a hotswap socketek önmagukban nem tartják eléggé szorosan a kapcsolókat, hogy ne kelljen plate.
Itt megtalálod az összes releváns infót a billentyűzetről.
Ez nem csak a kiegészítőkre vonatkozik? Vagy így megvehetem a bill-t drágábban, de cserébe nem kell a group buy-ra várnom?
Ez egy kicsit hosszú lesz, majd este valamikor.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz nyunyu #91133 üzenetére
[link]
tessék, egy részletes videó a témáról, pár hónapja láttam, és határozottan rémlik, volt ennél is rosszabb megoldásDomonkos: Es ez meg semmi sincs ehhez kepest
És még az is semmi az M0110-hoz képest, amiről azért hagyták le teljes mértékben a kurzorokat Steve Jobs kérésére, hogy a fejlesztőket olyan programok írására sarkallják, amelyeket egérrel lehet használni. Aztán persze az általad linkelt utódon már ott vannak a kurzorok.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz kristof123 #91005 üzenetére
A böngészőfülek takarítása közben tűnt fel, hogy erre még nem válaszoltam.
Ez aggodalomra ad okot. Nagy valószínűséggel ennél is repedni fognak a kupakok, vagy ennek nagyon kicsi az esélye?
Lesznek olyan kapcsolótípus-kupaktípus kombinációk (nem kapcsológyártó, hanem típus, mindegyiknek több vonala van eltérő öntőformával), ahol előfordul majd repedés és nagyon soknál nem, de ezt előre nem lehet tudni. Azokban az esetekben van veszélyben a kupak, ahol a kapcsolón dagibb az MX kereszt, míg a kupakon szűkebb a rés.Szóval az esély megvan, szerintem is kicsi, csak jó tudni róla, és azt előre nem fogja tudni megmondani neked, hogy adott kombináció problémás-e vagy sem.
Van bármiféle funkciója? Nem is igazán értem ez miért jó, alul van úgy sem látod... Ha választanom kell, akkor a legolcsóbbat venném.
Ha a külső súly rézből vagy acélból van, akkor tömegnövelő hatása van, ami pozitívan hat a hangzásra azzal, hogy mélyíti a hangot, ha van kellően nagy és vastag. Ha nem, csak egy vékony lemez vagy alumíniumból van, akkor olyan, mintha nem is lenne, csak esztétikai szerepe van.A belső súly szerepe a hangzásban fontosabb, és itt jobban számít az anyaga is, mert direktben találkozik a levegőben terjedő hanghullámokkal és nem csak a házban terjedő rezgéseket veszi át, mint a külső súly. Ha a belső súly rézből van, akkor mélyebb hangot eredményez, már egy kisebb méretű felső súly is sokat számít (elterjedt megoldás az, hogy csak belső súly van). Ha a belső súly acélból van, akkor a billentyűzet hangját a magasabb tónusok felé tolja el, ezért nem túl kedvelt megoldás.
Előfordul még a thru-weight, amikor nincsen külön külső-belső súly, csak egy nagy súly van, ilyenkor az tipikusan réz szokott lenni, és úgy viselkedik, mintha egy belső és egy külső súly uniója.
Ha rézből van egy súly, akkor azon előbb-utóbb megjelenik a patina. Ez ellen szoktak valamilyen clearcoattal védekezni, de a védelem nem 100%-os, idővel le tud kopni, és megjelenik a patina. Ha ezt nem szeretnéd, akkor kerüld a rezet, acélnál nincsen ilyen (némelyik billentyűzet réz belső és acél külső súllyal jön, hogy a két anyag előnyei minél jobban ki legyenek használva a hátrányai nélkül).
A szépen tükröződő mirror polished súly vonzza a mikrokarcokat, ezeket az autóknál használt polírozópasztával tudod időnként eltüntetni, de ha zavar, hogy nem tökéletes a felület, akkor kerüld el. A PVD súly is tud szépen kinézni, de a mikrokarcokra ez is érzékeny. Ha én válaszhatok külső súlyt, akkor az homokfújt réz vagy acél legyen (a patina nem zavar), a csillogós dolgokat kerülöm, általában ez a legolcsóbb.
A legtöbb 200 dollár alatti billentyűzetnél a súly csak esztétikai, mert csak külső és vékony, a Cycle7 egy ritka kivétel ez alól.
Túl drága.
Azt a 350 eurós árat nem tudom hová tenni, 235 euró volt legutóbb. 350 eurót nem ér, komplett billentyűzetként 300-at simán, 235-öt bőven.Van esetleg még valami ajánlott barbone vagy komplett bill 200$ körül? 75-80%, ANSI
Egy barebone-ból legalább 70-80 dollár, mire komplett billentyűzetet varázsolsz egy olcsó, de jó kupakkészlettel és egy adag olcsó, de jó kapcsolóval, vagyis egy 200 dolláros barebone-ból nettó 270 dolláros komplett billentyűzet lesz, ami bruttó 343 dollár = 318 euró, ezt vedd bele a számításokba és az árak összehasonlításába.A kérdésre szokásos válaszként ott van a Keychron választéka, mindig elérhető, a topikban bedobott extrém akciós árú Q sorozatos darabok pedig egyszerűen verhetetlenek.
Felette a QK/Neo/Zoom/Cycle/Luminkey/MKC/<új hype-olt gyártó> vonalon mindig van valami, ami minőségben és ár-érték arányban jobb, valamint sokszor árban is a Keychronok alá megy (néha sokkal). Azonban ezek nem érhetőek el bármikor, a legtöbb group buy vagy előrendelés, így vagy várnod kell rá 2-5 hónapot, vagy az extrákból vásárolhatsz 10-20%-kal drágábban, de akkor pedig gyorsnak kell lenned (az említett Cycle7 extrái annál a vendornál 24 órán belül elfogytak, a nagyja 20 percen belül). Szóval ha errefelé indulnál el, akkor figyelni kell a piacot. Az éppen futó jó budget megoldásokat sokszor bedobjuk ide hírként (most 65%-os vonalon a Krush65 ilyen), az extrákról a híreket ritkábban, mert az már a vendoroktól függ, hogy mikor lesznek elérhetőek, és mostanában nem ritka, hogy több EU vendor is van.
TKL méretben a jó cuccokból a Neo80 az, ami hamarosan megérkezik a vendorokhoz, szóval ennek az extrái lesznek majd elérhetőek.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Neo Ergo showcase Alexotostól[link]
további képek* Arisu az Owlab Spring kiosztásával
* 5 fokos tenting
* nagyon alacsony elülső profil, csuklótámasz nélkül is kényelmes lehet, de lesz külön megvásárolható passzoló darab
* PCB gasket mount, így forrasztható nyákkal a plateless építést is támogat, meglehetősen flexibilis gépelési élmény
* a felső rész csavarok helyett a mostanában divatos golyós zárral rögzül, valamint a nyák JST kábel helyett pogo csatlakozó, azaz, 15 másodperc alatt ki lehet cserélni a belsejét egy másik buildre
* 130 dollártól indul, a a videóban szereplő darab 170 dollár és a drágább változatok egyike a PVD Black SS súly miatt
* split left Shift támogatás
* május végén várható
* a törésben lévő LED-sor annyira buta ötlet, hogy csodálom, eddig senkinek sem jutott eszébe
* nulla szivaccsal jó hang magasabb, crispy tónussal, amit a szivacs sem ront el nagyonIdeje meghirdetni a Springet, úgysem szeretem a leaf spring mount megoldását.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz qnadam #91096 üzenetére
Amióta kérdezted, azóta ismét megjelent az évekkel ezelőtt eltűnt Cougar Vantar. A tartóssága jó kérdés, a 200K és a Vantar is problémás darab volt korábban, szóval ezt említve voltak csak ajánlottak.
A másik ajánlott ollós a Cherry Stream.
Bármi más drágább, a Microsoft Sculpt ergo vonalon olcsóbb volt a K860 a közelmúltig, amikor valamiért kilőtt az ára.
Szóval ha ollós kell, akkor a fenti négyesen és a Rapoon túl más nagyon nincsen.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Molydeus #91085 üzenetére
Szerintem rendben ez lesz egy dolog kivételével, mert Norbauer akármennyire is megosztó személyiség, azt mindenki elismeri, hogy a tökéletességre szokott törekedni és ennek érdekében mindent megtesz.
Az az egy dolog pedig természetesen az ára, és az nagyon nem lesz rendben. Ezen a téren amúgy sem szokott szégyenlős lenni, ez pedig eleve egy drágán gyártható és komplex valami. Egy helyen megy a tippelgetés, 50-100 dollár között vannak a tippek jelenleg, szóval könnyen kaphat olyan árazást, hogy az értelmetlenné teszi az egészet.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Pulsar #91060 üzenetére
szokásos válaszok:
* ez + ez
* Keychron K10 Pro + halkított kapcsolók, ha raktáron lesz
* a világítás helyett a minőségi kupakok választása és Varmilo VEA109 silent red kapcsolókkal, de ez most drágán megy
* esetleg Redragon pimpelés, erre keress vissza a topikban, de nem biztos, hogy a mostani árak mellett megéritAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz lorcsi #91062 üzenetére
Magad elé veszed és elkezdesz rajta gépelni
Két dolgot kell megszokni:
1. a törések utáni billentyűket kicsit más szögben kell lenyomni, mint eddig. Ez szerintem legfeljebb 1-2 óra alatt megugorható dolog
2. a középső osztásnál ha eddig a másik kezeddel nyomtál egy billentyűt, mint amelyik oldalra került, akkor majd érezni fogod, amikor önkéntelenül átnyúlsz a másik oldalra. Ezt tapasztalat alapján több idő megszokni, de megugorható, bár még 3 év ergo után is néha sikerül átnyúlni (de legalább nem pár percenként, hanem ilyen 1-2 hetente)2-3 hét Alice után vegyél magad elé egy hagyományos billentyűzetet, akkor az lesz fura, használd 1-2 napig, majd vissza Alice-ra, ami ismét fura lesz, de már nem annyira, és később is legyenek ilyen visszaváltások, hogy fejben hozzászokjál mindkettőhöz. Eléggé hamar el lehet érni azt a szintet, hogy nem számít, melyik van előtted, mert "jól" fogsz rajta gépelni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
[GMK ZX]
ZX Spectrum inspirálta kupakkészlet, jó kitting, R0 és R5, az ára nem rossz, sajnos a Drop a vendornyunyu: oké, elfelejtettem, hogy te gyűjtöd magad körül a félig szétszedett és/vagy valamiért nem használható perifériákat
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Devsey #91047 üzenetére
Jófajta csendes switchet hol kéne nézegetni hozzá?
A piac egyetlen modellje, ami nem puhább vagy keményebb szilikont használ tompításra, így nuku gumis érzet:
lineáris taktilisAz meg hogy csak 96%os... Nekem kb ugyanaz
Aki sokat használja a kurzorok feletti hatos blokkot, annak nagyon nem. Alapvetően nekem is mindegy lenne, az 1800-as kiosztásokon az 1u széles num0 az őrületbe kerget.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Igazad van, a kapcsolót magát nem néztem meg alaposan, csak azt, hogy stabilizátorok közé nyúl be és a szög is félrevezető volt.
Két 2u van egymás mellett, szóval ez a numpadon lesz a + és az Enter. Ennél a két billentyűnél éppen a képen látható megoldás a Cherry eredetileg alkalmazott megoldása, de manapság sokszor 90 fokkal elforgatva helyezik el ezt a két billentyűt.
Négy numpados billentyűzetem van, kettőnél normál módon állnak ezek a kapcsolók, kettőnél el vannak forgatva. Az elforgatottak közül az egyiknél a 2×1u opció is el van forgatva, míg ez eléggé érdekes, az 2×1u opció normál módon áll, míg a 2u el van forgatva.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Domonkos #91019 üzenetére
Ha ékezetesen szeretnél gépelni, akkor 9×2 betűvel többnek kell helyett találni, mintha nem, lényegében plusz egy rétegre van szükséged vagy mindenféle compose-os dolgokra. Ez 60%-os méretben az AltGr miatt nem akkora szívás, 4 sorral már kezd az lenni, 12-13u szélességnél pedig főleg az.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Domonkos #91017 üzenetére
A Q9-nél körülbelül bármi használhatóbb. Látványosan arról szól az egész, hogy minimális erőfeszítéssel ki akarták pipálni a 60% alatti méretet, olyan is lett, amilyen.
60% alatti mérettartományban Neuron majdnem működött nálam, de mégse. Ez így utólag eléggé sajnálom, hogy eladtam, túl korai volt akkor egy 40 gombos kiosztás, de eladás helyett a szekrénybe kellett volna süllyeszteni. A Preonic eladását ellenben egyáltalán nem sajnálom. A Lynx L50 kiosztása tetszett nagyon és még tetszik most is, szerencsére nem ugrottam bele, mert exit scam lett a vége (az APX-nek is, azt ellenben megszívtam).
Ezeken kívül a nem 40%-os közösségben a Cajal, Oceanographer, Adélie, Clarabelle és TMO v2 mentek nagyobbat a 15u-nál keskenyebb darabok közül. Ha a Q9 a TMO v2 kiosztásával jön, ami ugyancsak nem keskeny a magas 14.5u szélességével, amihez hozzájön egy makró oszlop, akkor egy szót sem szólok, holott ez sem tipikus 40%-os darab.
Jövő héten indul az Altair és Altair-X, amikor bedobom ide a beharangozót, akkor majd megírhatod ezekről, hogy miért nem jók
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz dabadab #91000 üzenetére
Például mert máshol sokkal olcsóbb?
Nem túl jó kitting (Molydeus is említette, hogy hiányos az ISO támogatás), valamint a 5-side dyesub nem az a gyártástechnológia, amit egy noname gyártótól bevállalnék, mert még azoknak sem megy túl jól, akik névvel vállalják. Cserébe weeb.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90994 üzenetére
Az Epomakert érdemes elkerülni, mert rengeteg a minőségi és megbízhatósági probléma van velük, a DOA "megszokott" dolog. De ha mégis tőlük kellene egy termék, akkor a direkt rendelést főleg el kell kerülni, a nemlétező supportra még több panasz van, fél Redditről kitiltották őket ezért, még a saját /r/epomaker subredditjükről is ...
Ebből a kategóriából százszor inkább Akko vagy Keychron.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz #02260224 #90990 üzenetére
A csavaros TX háza nagyon széles, sok esetben okozott az már problémát, hogy beleér a plate-be.
Ilyenkor a plate-ből reszelés a megoldás, de inkább ezt megelőzendő TX-ből inkább clip-int ajánlanék, az problémamentes szokott lenni. 6.25u drótra van szükséged, ha a készlet nem tartalmazná mindkettőt.
Ezekhez a stabilizátorokhoz a kialakításuk miatt kenőanyagből elegendő 205g0 (azaz nem kell semmi sűrűbb, amit szoktunk emlegetni), de az kell, hogy leheletvékonyan megkend a slider két oldalát.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz Domonkos #90982 üzenetére
Ez hasonló, mint Pistike kijavítja a bugot és lefordítja a binárist és az, hogy ticket, kiosztás, megvalósítás, code review, commit, végigmegy a komplett céges CI/CD pipeline-on a frissítés, manuális tesztelés, és a legközelebbi kiadásba bekerül.
HE esetében össze kell csavarozni a plate-et és a nyákot, tipikusan a plate-be kerülnek a menetes lyukak, így nem lehet akármivel/akárhol ilyet plate-et vágni.
Szóval igazad lenne, de nincsen Az 1 hónapot én is sokallom, de ők tudják, mekkora az átfutás és mennyire egyszerű gyártási slotot kapni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90980 üzenetére
Ez pontosan így van. A Keychronnal párban eléggé sokat tettek azért, hogy korábban sosem látott funkcionalitás és választék legyen elérhető a gamer billentyűzetek árszintjén, azokat minden téren földbe döngölve.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90970 üzenetére
Milyen kiosztású volt a tiéd?
A kis szériás butik gyártóknál, mint a GMK és társai, kupakonként megy külön az öntés, így ott a kérdésem értelmetlen lenne, míg az olcsón nagy mennyiségben gyártóknál tipikusan fél billentyűzet egy öntéssel készül el, szóval ott lehet, hogy egy US vagy DE öntőforma jó, míg a UK-nek vagy a UK formák közül az egyiknek véres a torka.
A jó minőségű doubleshot amúgy nem egy megoldhatatlan dolog, ha jó az öntőforma, akkor nagyon olcsón fogsz nagyon jót gyártani. Ugyanígy a jó minőségű dyesub sem az, ha figyelsz a dolgokra (a reverse dyesub jelenleg még az).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Igen, ez az olcsó doubleshot készletek tipikus problémája szokott lenni.
Az öntőforma drága, így sok gyártó nem javítja azok hibáit, hanem használja úgy, ahogyan sikerült, mert az alacsony költség fontosabb neki, mint a minőség, sajnos a kis pénz, kis foci esete áll fenn. A legtöbb kupakkészletek gyártására specializálódott gyártó folyamatosan javítja az öntőformákat, de ahol a kupak csak költség, ott erre nem fordítanak erőforrást.
Az olcsó megoldás jó minőségű dyesub PBT lehet az ismert nevektől (JC Studio, XMI, esetleg Shenpo). Dyesubnál is előfordulhatnak ilyen anomáliák, de a felsorolt három név kupakgyártásból él és jó minőséget produkál olcsón.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Mire gondolsz? A perspektívatorzítás miatt nehéz következtetést levonni, az mindenesetre látszik, hogy a kupaktesten párnásodás nincsen, a felirat pedig éles, ami doubleshotnál nem meglepetés.
A feliratok elhelyezésének és méretezésének konzisztenciáját nem lehet megállapítani, a kis a betű kicsit furcsa (de feltűnő tipográfiai hibát nem látok), azt a fotó alapján nem lehet megállapítani, hogy a kupakok egyenesen állnak-e, ahogy kellene, vagy némelyik el van csavarodva.
Ez így elsőre nekem alapvetően rendben levőnek tűnik.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Skynet258 #90956 üzenetére
Szerintem is rendben van az ár, olcsóbban adod, mint a piacon elérhető legolcsóbb halkított kapcsoló, és annál ez jobb. Ráadásul gyári állapotba árulod, nem nyúltál hozzá, ami negatívan* befolyásolná az elkérhető árat.
* igen, elsőre furcsának tűnhet, de egy ismeretlen által végzett kézi kenés mindig árcsökkentő hatású, mert sosem lehet tudni, hogy mennyire jó és konzisztens munkát végzett, és ugyanígy a rugó cseréjét sem lehet az árban érvényesíteni
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz qnadam #90943 üzenetére
amiről nem tudni, hogy hosszú shiftje van-e
10+ éve a Logitechnél a US International normál ISO fizikai kiosztást jelentett US kiosztású feliratokkal.Manapság a US International náluk ISO Entert jelent, de hosszú bal Shiftet, azaz az Í billentyű fizikailag nem létezik.
a microsoft sculpt ergonomic tetszik még így látatlanban, de annak már igazán túlzás az ára
Ez eléggé sokáig 30e környékén ment, annyit megért, a mostani ára szerintem is túlzás.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz kristof123 #90941 üzenetére
Túl újak, hogy pénzt adjak nekik előre, mert nem bizonyítottak még. Nálam a DeltaKeyCo is ebbe a kategóriába esik.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz kristof123 #90938 üzenetére
lejjebb adok az igényekből. Így találtam a QK Neo80-t
Ez egy olyan "lejjebb", ami valójában sokkal feljebb van billentyűzetként.Hol tudnám megvásárolni (nem baj ha drágább az oldal, csak megbízható legyen)?
Körülbelül milyen szállítási időre számíthatok?
Group buy volt, a két EU vendor a Keygem és a DeltaKeyCo voltak, mindkettőnél van preorder, a UK vendor a ProtoTypist, náluk hamarosan beesik a szállítmány.A háromból az utolsó vendort tartom a legjobbnak, ők a legolcsóbbak is (tipikusan a dollárban megadott nettó áron adják a terméket, vámkezelés nincsen, magyar áfát fizetsz náluk a végén, mintha EU-n belül vásárolnál), a Keygem enyhén áraz túl, a DKC nagyon (ennél a billentyűzetnél nem ellenőriztem most le, a tipikus gyakorlatot írtam le). Ráadásul a DKC volt olyan kedves, hogy a legdrágább wireless nyákkal árulja a billentyűzetet, ami a kedvező árnak azonnal keresztbe is tesz. A háromból a Keygemet választanám, mert valószínűleg olcsóbb lesz, mint a DKC, és nem lesz közelharc az extráknál, mint a ProtoTypistnál lenne és ez utóbbinál a szállítási költség magasabbra jön ki (~25 euró).
A Neo80 nyákjában az a jó, hogy van ISO hotswap és az a rossz, hogy hibrid ISO-ANSI hotswap, ami nem túl szerencsés (2-3 oldallal ezelőtt volt róla szó az MX kereszt kifejezés keretében). Gondolom forrasztani nem szeretnél, így marad ez a megoldás. Ha nem akarsz mindenáron wirelesst, akkor ne menjél rá, úgyse lesz túl jó az akkuidő.
A plate ízlés kérdése, egyedül a plateless dolgot kerülném, mert az hotswap esetén nagyon nem szerencsés. Ha rugalmasabb gépelési élményt szeretnél, akkor POM, ha keményebbet, akkor CF, ha a kettő között, akkor alumínium.
Súlyból a mirror PVD-t kerülném, mert hajlamos karcolódni, a réztől lesz a legnehezebb a billentyűzet, a stonewashed lenne még jó opció, csak nem értem, miért ennyire drága.
Színből az anodizált tartósabb, a coating meg különlegesebb, ízlés kérdése.
Kupakot és kapcsolót külön kell venni, stabilizátor a készlet része.
Keygemnél még a Luminkey80 jó cucc, ehhez lehet olcsón kupakkészletet is venni, ez mintha raktárkészletről jönne, de annyira nem követtem, hogy fejből toljam.
Ha az FRL kiosztás is megfelel, akkor a Cycle7 még inkább ajánlott, de itt a ProtoTypist már eladta szinte az összes extrát (EU vendorként a DKC túlárazta és még nem árulják, az Eloquent Clicks szintén túlárazta és szintén nem árulják), csak egyetlen változat van raktáron. Ez most szállítási költség nélkül jönne egy akció miatt, ANSI hotswap, de lehet, hogy elfogy, mire utánanézel a témának.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Már alig várom, hogy valamelyik mainstream brand ráugorjon az értelmetlen módon elhelyezett sliderre, és a többiek kövessék.
0xmilan: nem tudom, hogy miert nem olvastam vegig
Túl sok volt az ékezetes betű a hozzászólásokban, és megakadt a feldolgozód[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz LeventeV #90923 üzenetére
Csak azért keresel wireless billentyűzetet, hogy a két laptophoz csatlakoztathasd és válthass közöttük?
Ha igen, akkor egy ilyen kell neked (nem karácsonyfaként világító perifériákhoz elég a 2.0, AliExpressről ennél olcsóbb), ami az egér közösítését is megoldja.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Molydeus #90924 üzenetére
a valóság mellbevágó volt
Talán akkor lennének a mostaninál is rosszabbak, ha még rozsdásodnának is. Ez egy kimondottan DIY piacra tervezett kapcsoló, amiből a rugó tipikusan repül, így a létező legolcsóbbat tették bele.van, amit meg kellene kenni
Próbálok visszaemlékezni, hogy 2022-ben kentem-e egyáltalán kapcsolót, vagy sem. Az biztos, hogy 2023-ban nem és az is, hogy egy kupac 2021 végén kenésre szétszedett kapcsoló azóta is kenésre szétszedett állapotban várja a sorsát. A gyárilag kent kapcsolók kényelmessé teszik az embert, a rugócsere pedig tényleg gyors dolog.----------
[link]
Új raw kapcsoló Geontól a meglehetősen széles raw választékába. Gyári kenés, single stage 19,5 mm-es rugó, nylon alsó, PC felső rész. Az áttetsző fehéren áttetsző fehér a piszkosfehér háttéren stílusú képek miatt a részletek egyáltalán nem látszanak, ez nekem hagyományos szilikonbetétes tompításnak tűnik.Közepesen drága darab, a gyártót nem ismerem, kizárólag a Tactile-P változat miatt dobtam be, mert az erősen taktilis halkított kapcsoló amúgy is ritka, és azok között ez jó áron megy. A gyengén taktilis és lineáris változata ellenben szerintem drága és ott van helyettük éppen Geontól a HG Silent duó, amelyik bizonyítottan jó.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90921 üzenetére
Időnként történnek balesetek, na de olyan, hogy véletlenül bemegyek önszántamból a postára úgy, hogy nem hivatalos valamit kell átvenni, biztosan nem Mindenesetre félretettem azokat rugókat, nem mintha tolonganának érte.
Single stage.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz bandi0000 #90916 üzenetére
Asus Rog Flare 2 animate
Világítás, ne háttér, hanem kupak
habár az a kupakot is világítja de van háttérvilágítása is, szóval ez utóbbi se nagyon tetszik
Ahogyan a kinézett ASUS esetében, sőt, rosszabb lesz, mert nagyobb lesz a fényszennyezés a keret hiánya miatt.ráadásul nem rögzíthető csak ott van
Az ASUS esetében is szinte csak annyira rögzíthető, hogy "ott van", a billentyűzetet én úgy merném felemelni, ha közben tartom a csuklótámaszt, mert a mágneses rögzítés jó, de nem tökéletes.Emellett a külön vásárolt csuklótámasznak az is előnye lehet, hogy olyan anyagot és kivitelt választhatsz, ami neked kényelmes, így például a feleannyiba kerülő Glorious GWR sokak szerint az egyik legjobb választás.
Én ebből a kettőből a Keychront venném, sokkal jobb billentyűzetnek tartom.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90918 üzenetére
Én nem tudok különbséget tenni 22 mm-es Geon rugónál a single és triple stage között, még úgy sem, hogy kézben tartva nagyon koncentrálva próbálgatom, és inkább placebót érzek, mint valós eltérést. A single stage-ből jött előbb szembe a bontott zacskó, így ez került a barnákba. Aztán kifogytam ebből a típusból, így a HG Yellow-kba már triple stage 67,5 mm-es ment tegnap, utána egy adag Gateron X-be pedig az ugyanilyen nehézből a 18 mm-es változat (tegnap este switchpimpelési nagyüzem volt).
Időközben rájöttem, hogy már van full PC házas kapcsolóm a CS Jelly Purple-lel, nem kell kéket venni, és elvileg ez a széria nyitható a Cherry toollal.
Ezzel óvatosan majd, a PC ház bírja a nyitogatást a legkevésbé, switch film sokhoz kötelező, mert annyit deformálódnak a fülek akár egyetlen nyitástól is, hogy a felső rész nem áll onnantól stabilan.Ingyen elvihető egy rakás gyári rugó (MX Black, MX Brown, Gateron X, Gateron Yellow Pro, Haimu × Geon Silent Yellow), bár az utolsó kettő kivételével a többi szemét, az utolsó előtti csak rossz, míg a legutolsó egészen tűrhető 20 mm-es és 60 grammos rugó, 72 darab van most belőle.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
A JLCPCB mostantól támogatja többszínű silkscreent, innentől kezdve háromrétegű FR4 háznál vad designokra lehet számítani a 40%-os Discordot ismervetAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Cherry MX Brown + 22 mm-es és 62,5 grammos Geon rugó = egy teljesen más kapcsoló érzetre
Maga a taktilitás minimálisan lett erősebb, mégis sokkal erősebbnek tűnik a nehezebb megindulás miatt, valahogyan “élesebb” lett az egész, erre szokták a snappy szót használni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Csandi #90902 üzenetére
De ez nem a csuklódat terheli mozgatáskor, mint az egér súlya, hanem az alkarodat támasztja alá, amit a kezed súlyával tudsz mozgatni. Teljesen más koncepció, és még véletlenül se vedd észre, hogy irodai környezetben demózta/ajánlja a Cherry is, a gamer szó nem szerepel az egész oldalon, és még LED sincsen rajta
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Cherry ergo "csukló"támasz[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
a fenti OLED kijelzős billentyűzetről az összes elérhető infó: open source hardver és szoftver, QMK firmware, stb.Első ránézésre a konstrukciónak az OLED kijelzők szalagkábele lehet a gyenge pontja (pontosítva nem is maga a kábel, hanem a csatlakozó a két oldalon).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Molydeus #90886 üzenetére
Nagy pozitívum, hogy megléptek az ANSI Enter ellenére az osztható bal Shiftet, ilyet eddig csak a Sand Glass Ergo kínált ergo vonalon.
A jobb alsó sarkot még ki kell találnom
Nálam így nézne ki modtap használatával, egy másik billentyűzeten szépen működik a gyakorlatban is:Azaz tap = →/↑ és hold = Ctrl/Shift.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Neo Ergo kínai ICtenting, fa és akril csuklótámasz, külső súly, 1,8 kg (meglepően könnyű köszönhetően az alacsony tenting szögnek), PCB gasket mount, JST kábel helyett pogo connector a daughterboard felé, sokféle szín (anodizált és coating is), 124-152 USD
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz MrSealRD #90880 üzenetére
3-4 éve a gyárilag kent kapcsoló még szitokszó volt, mert azt jelentette, hogy a gyári kenést el kellett távolítani, mert annyira rossz volt a legtöbb esetben. Másfél-két éve már nagyon jó gyári kenések vannak, és a dolgok olyan gyorsan változtak az elérhető kínálatban, hogy a 2-3 évvel ezelőtt jónak számító kapcsolóknál garantáltan lesz kevesebb melóval és/vagy olcsóbban ugyanolyan vagy jobb eredményt produkáló alternatíva.
Stabilizátoroknál sajnos még ma sem lehet elkerülni a kenést, szerencsére ott is egyszerűsödik az élet egyes új designok esetében, ahol már nem feltétlenül igaz az, hogy a legjobb nem megkent stabilizátor is sokkal rosszabb, mint a megfelelő módon megkent legrosszabb, inkább úgy fogalmaznék, hogy egy nem megkent clip-in TX hozza egy megfelelő módon megkent legrosszabb szintjét. Szerencsédre sok barebone a gyártó által kent stabilizátorral jön, bár itt a kenés sokszor hagy maga után kivetnivalót.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Ereshkigal #90878 üzenetére
A hangteszt után megnéztem. Szilikonnal van kitöltve, az kevésbé módosítja a hangot. És nincsen IXPE switch foam, ami a szivacshang jelentős részéért felelős.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Ereshkigal #90874 üzenetére
De legalább nincsen szivacshangja (igaz, ez sem tetszik ) és nem podcast mikrofonnal készítették a tesztet.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Domonkos #90845 üzenetére
Magyar ábécé splergóra váltás előtt:
a á b c cs d dz dzs e é f g gy h i í j k l ly m n ny o ó ö ő p q r s sz t ty u ú ü ű v w x y z zsMagyar ábécé splergóra váltás után:
a a b c cs d dz dzs e e f g gy h i i j k l ly m n ny o o o o p q r s sz t ty u u u u v w x y z zsMolydeus: Nekem egyre inkább az az érzésem, hogyha valaki rendszeresen tövig üti, mint én is, de nem akarja fárasztani magát a nehezebb rugókkal, akkor a hosszú, de könnyű rugó a megoldás minél laposabb görbével. Az eleje nehezebben indul, a vége könnyű marad.
Szerintem is így van.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Domonkos #90838 üzenetére
A wooting-ot szeretned befogni programozasra? Miert? Ha annak van valami elonye, akkor azt inkabb jatek kozben lehet kihasznalni.
Ha a Wootingot átkonfigurálod 2mm-es actuationre, akkor ugyanott vagy, mintha egy másik 55 grammos lineáris lenne az ujjaid alatt munkához, játékhoz pedig mehet a rövidebb út.Egy jó lineárison gépelni is kényelmes tud lenni, sőt, a BOOG75 ajánlás ezért is ment. Egy tray mount lineárison szerintem nem az, de sokak szerint igen, ízlés kérdése.
a kapcsolo kerdese nagyon szubjektiv
napi 8 oras hasznalatra azert lehet jobbakat is talalni
A nehéz kapcsolóknak is megvan a maga rajongótábora, szóval ahogyan írod, szubjektív. Annak ellenben oka van, hogy az 55-60 grammos rugók szoktak legelőször elfogyni mindenhol, szóval abban igazad van, hogy a legtöbb embernek az átlagosnál kicsit könnyebb kapcsolók jönnek be, de nem is a túlzottan könnyűek.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz BBpeter #90835 üzenetére
[link]
BOOG75 preorder, pipáld ki mindkét célt egy billentyűzettel a 60HE-nél jobb minőségbenHa meg nem jön be a HE belső, akkor kell bele egy Zoom75 nyák, és mehetnek bele a hagyományos kapcsolók.
Amúgy RGB fejlesztésre? Biztosan olyan jó, hogy egész nap a periferiális látómeződben vibrál a PWM-es verzérlésű RGB még statikus fénynél is?
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
hardcore tag az egeres topikból: szemétre vele, gagyi egérpad
hardcore tag innen: ránéz az Icarus vagy Minotaur változatra és :drooling_face:[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Cherry MX Orange
A Nixies után egy újabb aranyáron* futó klasszikus felélesztése a vendorok által Geon vezetésével, most a Hirose Orange kerül ismét gyártásba. Lineáris kapcsoló a piros és fekete közé eső erejű rugóval, lényegében a Cherry sárga kapcsolójának nevezhető.Túl sokszor emlegetik mostanában az MX Lockot**, lehet, hogy az lesz a következő a sorban.
* 5-10 dollár/darab
** 100 dollár környékén megy mostanában, 3-4 éve még "csak" 10 dollárért lehetett lecsapni ezekre a ritkaságokratAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ez is, de inkább leszek improduktív téli délutánokon melegfehér világítás mellett, mint produktív kórházhangulatú hidegfehérben Ilyenkor általában amúgy is a mennyezeti világítást kapcsolom fel, ami ... melegfehér.
Még a konyhapult fölé se vettem klasszikus hidegfehéret, oda 3000K színhőmérsékletű került, ami tűrhető kompromisszumnak bizonyult.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Én egy melegfehér asztali LED lámpát kapcsolok fel sokszor este, ami a monitorok hátuljára világít rá oldalról, így kellemes szórt fényem van az asztalon, a szemem nem a sötét-világító monitor kontrasztot kapja.
Apollyon: nem kívánom használni, csak kipróbálom, ha megtalálom. Azzal a hidegfehérrel mondasz valamit.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz Héraklész #90799 üzenetére
Mondjuk az nem hátrány, ha éjszaka látja a karaktereket.
Ezt a fehér kupak-fekete felirat az esetek nagy részében megoldja. A maradékban pedig majd eldönti, hogy melyik a fontosabb neki, mert a kettő egyszerre nem megy, azt hiszem, eléggé részletesen kifejtettem reggel, hogy miért nem.Amúgy sokaknak éppen a bazári villódzás kell, ízlés kérdése.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Mephike #90797 üzenetére
Még az underglow lehet megoldás, ha a nyák alsó részén vannak LED-ek, a ház alsó része pedig vagy vastag CNC-zett polikarbonát (érdekes módon a PC 5-8 mm vastagságban mélyíti a hangot), vagy fém polikarbonát betétekkel a fény átengedésére. De ezekhez olyan ház kell, amit eleve így terveztek.
Ez utóbbira példa a Zoom65 V3, az előbbire hirtelenjében csak a drágább kategóriából ugrik be ez, ahol a felső rész is CNC-zett PC (a gyönyörű link mögött egy mp4 videó akar letöltődni).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz kristof123 #90774 üzenetére
RGB - Még mindig szeretném ha lenne
Hang - A jelenleginél halkabb és vagy mélyebb hangzásút szeretnék.
Valamelyikből engedni kell pedig.Az RGB-hez vagy áttetsző házas kapcsoló kell, ami polikarbonátot jelent, ami a magasabb hangot eredményez, vagy kapcsolón átfűzött LED, ami hotswap nyák esetében nem opció, forrasztottnál pedig általában nem, vagy light guide-os kapcsoló, mint például ez, azonban a light guide sok kupakkal nem kompatibilis.
Emellett az értelmesebb billentyűzetek hotswap esetében sem csak egy fix kiosztás támogatnak à la Ducky vagy Keychron, hanem a custom vonalon megszokott módon a kiosztást részben az igényeidhez tudod hangolni, azaz egy tipikus ANSI hotswap nyák esetében dönthetsz, hogy teljes vagy lépcsős Caps Lock kell, 6.25u vagy 7u alsó sor, osztott vagy teljes Backspace, osztott vagy teljes jobb Shift. Forrasztottnál ezt könnyű kivitelezni, mert csak pár extra lyukat és rövid trace-t jelent, azonban hotswap esetében a hotswap socket nem kicsi, így csak úgy lehet megoldani az alternatív kiosztások támogatását, ha a socketek egy része 180 fokkal el van forgatva. Ez pedig azt eredményezi azoknál a kapcsolóknál, amelyeket 180 fokkal elforgatva tettél be a kedvenc kiosztásod matt, hogy a kapcsoló maga kitakarja a fény nagy részét még polikarbonát ház mellett is, mert éppen a LED fölé kerül a leaf.
A legtöbb világítós kupaknál a felirat a kupak felső felében van, így a nyákon a LED-eknek északra kell nézniük, hogy megvilágítsák a feliratot. Az általad megcélzott kategóriában a Cherry profil a legnépszerűbb kupakprofil. Erről a profilról tudni kell, hogy a Cherry a kapcsoló fizikai kialakításához maximálisan igazodva tervezte meg a profilt, hogy minél alacsonyabbak legyenek a billentyűk, így a profil lenyomott állapotban rá tud simulni a kapcsolóra. Azonban a kapcsoló háza nem szimmetrikus, így ha 180 fokkal elforgatod a kupakot a Cherry ajánlásához képest, akkor a Caps Lock sorában még a bottom out előtt csattan neki a kupak a kapcsoló házának, ami nem jó (nem minden kapcsolótípus érintett, csak meglehetősen sok, akad persze olyan is, amelyiket úgy terveztek meg, hogy elkerüljék ezt a problémát). A Cherry ajánlása pedig délre néző LED-eket jelent, amihez sok gyártó igazodott a közelmúltban (például a Keychron K8-ban északra néztek a LED-ek, a K8 Próban már délre). Ez a délre néző LED azonban azzal jár, hogy a LED a kupak alsó felét világítja meg, vagyis a tipikus átvilágítós kupak felső felén lévő feliratra alig jut valami, mert a stem kitakarja a fényt. Erre a Keychron a K Pro sorozatban azzal a megoldással jött, hogy áttette a feliratot az alsó részre, de ilyen kupakot nem egyszerű találni.
A legutolsó probléma pedig maga a kupak. A mély hanghoz vastag és lehetőleg PBT kupak kell, a világításhoz minél vékonyabb. A festett-lézerezett kupakok alkalmatlanok erre a milliméter alatti falszélességükkel és a festék alatti ABS műanyaggal, a doubleshot "PBT" néven futó kupakok 1 mm-es falvastagsága is messze áll a kívánatostól.
Szóval vagy mély hang, vagy világítás, a kettő együtt nem megy. A világítással a választékot is szépen le lehet szűkíteni.
A flex cutról, a túltolásáról, a hangra gyakorolt hatásáról majd később, az is egy komplex téma, most lépnem kell.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz nyunyu #90794 üzenetére
Viszont a rajta lévő kupakon sokadik fel-le periódus után sincs nyoma a hüvely nyúlásának.
Akkor szerencséd van, láttam jó pár képet repedéssel.A bal felső kék keresztnél a vízszintes és függőleges rész eltérő mérete miatt volt 2017-ben a Kailh Box kupaktöréses probléma (gyorsan javították), és emiatt érdemes kerülni a hibrid, egyszerre ANSI és ISO kiosztást is támogató hotswap megoldásokat is (és a dedikált ISO hotswap megoldást keresni), mert ezek kivétel nélkül úgy tudják megoldani az Enter környékét, hogy mind az ISO, mind az ANSI Enter 90 fokkal el van forgatva. Ami aztán abban az esetben, ha a kapcsoló vagy kupak oldaláról nem stimmel a méretezés, akkor töréshez vezethet. Sok tervező ezért nem is hajlandó ilyen hibrid nyákot készíteni emiatt.
Synthwave: Elvileg ezt szedi le, nem?
Azt is és máshonnan is a felesleget. A feljebb említett előző kupaktöréses drámát a Kailh hozta amiatt, hogy az MX keresztet mindkét szárát egyformára méretezte és persze nem a kisebbre, akkor is jó pár GMK készlet amortizálódott le. Ez a tool azt is leszedi, valamint van negatív oldala is, hogy a kupakon dolgozd meg a stem belsejét a kapcsoló helyett, ha azt szeretnéd.Néha láttam raktárkészleten, persze olyankor sosem, amikor rendeltem valamit és hozzácsaphattam volna.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz nyunyu #90788 üzenetére
Ez 25+ éves probléma, csak azokról a billentyűzetekről tipikusan sosem szedte le az ember rendszeresen a kupakot, így a legtöbben nem érzékelték ezt. Már az Ergo Clear 2022 végi bevezetésekor is az volt az első kérdése az embereknek, hogy ezt kijavították-e.
Konkrét törés az pár fel-le ciklus után alakul csak ki, de világosabb elszíneződés a műanyagon már egy fel-le után is látszódik ott, ahol a kapcsoló megdolgozta a kupakot, és idővel töréshez vezet.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Mephike #90786 üzenetére
Nálam pl. full alap, hogy van csuklótámasz, mert nélküle nem tudom normálisan/szépen tartani a kezem.
Ez idővel változhat is akár. Nekem is kellett a csuklótámasz, aztán egy eléggé alacsony/kompakt design esetében a csuklótámaszom zavaróan magas volt, így nem használtam ahhoz, és amikor visszatértem egy magasabb billentyűzetre, akkor azt vettem észre, hogy immáron ahhoz sem kell.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90781 üzenetére
Viszont ez azért elég gáz... Bár ha jól értem, akkor stem cserével (is) áthidalható.
A stem cserével az Ergo Clear lényegét dobod ki.Az nem lehet, hogy amit neki küldtek, tényleg javítva volt?
Valami gyenge magyarázkodás volt a részéről, hogy félreértette a Cherryt, és azért mondta azt, amit.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
ProtoTypistnál ma este (valószínűleg 7-kor) kerülnek fel a Cycle 7 extrái (gyártói oldalról szép nagyot csúsztak vele, amit a Vörös-tengeri helyzet a szállításnál tovább rontott). A saját példányom még nem jött meg (csütörtökre ígéri a UPS), így személyes tapasztalatot nem tudok írni, de mindenhonnan azt a visszajelzést hallani, amit a group buy előtt is hallani lehetett, azaz hogy a 300-400 dolláros kategóriában is bőven megállná a helyét a billentyűzet a gyártási minőség és design alapján, cserébe nettóban 140 dollárt kértek érte a group buy-ban.
Az Eloquent Clicks volt az EU vendor, az ő szállítmányukról nem tudok semmit sem, de ha jól számoltam (körülbelül 158 GBP lesz magyar áfás bruttóban a barebone házhoz szállítva), akkor az ingyenes EU-s szállítási akció és az EC túlárazása miatt olcsóbbra jön ki egy extra a PT-től, mint amennyibe az EC-től group buy-ban került.
Azt érdemes megjegyezni, hogy eleinte sok panasz volt a a daughterboard ESD védelmére, remélem, hogy ebbe a szállítmányba már egy javított batch került (ha nem, akkor ott van a garancia, de inkább ne legyen rá szükség). ISO HS nyák nincsen, elvileg tervezés alatt áll.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90775 üzenetére
Wat? Az Ergo Clear meg****hatja az akármilyen profilos kupakokat? Nemá.
Nem a profil a lényeg, a stemet repeszti meg, és az egészben az az ironikus, hogy a GMK kupakok vannak a legnagyobb veszélyben, amelyek ugyebár a Cherry doubleshot öntőformáit használják.Az is eléggé csúnya volt, hogy Glarses többször is megerősítette az érdeklődőknek, hogy a kapcsolójában ez már ki lett javítva, aztán a gyakorlatban kiderült, hogy nagyon nem.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Molydeus #90772 üzenetére
Ez egészen érdekes konstrukció, mert úgy nézem, hogy az 5 mm-es MX plate-PCB távolságot megtartja. A DSA ajánlásoddal egyetértek, az a legalacsonyabb profil (a G20 és F10 rettenetek után persze, de azok POS-re való profilok, gépelésre az ellenségének sem kíván olyat az ember), és egészen jó gépelésre.
Hátránya a megoldásnak az, hogy a házakat normál MX magassághoz tervezték, így a kupakok eléggé mélyen fognak ülni (az szélső sorokban valószínűleg zavaróan mélyen), ha nem floating design házról van szó, szóval ehhez én olyat néznék.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz MrSealRD #90767 üzenetére
Már ott indul, hogy ha vennék egy barebone cuccot, akkor mi az amibe belemegy egy LP Gatheron Red 2.0...?! Szinte mindenhol azt látom, hogy kivéve LP Switch.
Ezzel az a probléma, hogy LP vonalon nincsen olyan kváziszabvány, mint MX vonalon. A nyák felőli oldalon eltér egy Kailh Choc V1, egy Kailh Choc V2, egy Cherry MX LP és egy Gateron LP, szóval az, hogy hotswap, csak annyit jelent, hogy adott gyártó adott típusára leszel korlátozva, nem áll majd rendelkezésedre egy szélesebb választék (az optikai vonal pedig még tovább növeli a párhuzamos univerzumok számát).Az MX vonal egyszerű, a Kailh/Gateron hotswap socketbe belemegy minden, ami MX. Ott az Outemu Redragonokban alkalmazott megoldásánál kellett kompatibilitást nézni, de az szerencsére visszaszorulóban van és nem terjedt el annyira.
Kombinált MX-Choc V1 LP kizárólag forrasztható (és sokszor plateless) billentyűzetekbe fordul elő (tipikusan splergo vonalon), mert a nyákon elférnek egymás mellett a kétféle footprinthez tartozó lyukak forrasztáshoz, de hotswapról szó sem lehet.
És ha a kapcsolón túljutottál, akkor ott van a kupak kérdéskör, amit egy nagyságrenddel nehezebb beszerezni, mint kapcsolót, és itt is akadnak olyan finomságok, mint például a low profile Keychron K és K Pro vonal bár ugyanúgy Gateron LP-re épít, de eltérő stabilizátorfelfüggesztést alkalmaznak, így a K1 és a K1 Pro stabilizált kupakjai nem csereszabatosak.
LP vonalra szerintem csak akkor szabad elmenni, ha
1. jó gyári állapotában és sosem akarsz hozzányúlni
2. splergo csupa 1u billentyűvel[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ebben a billentyűzetben átnevezett Kailh PG1280 kapcsolók voltak, amelyeket a Kailh mid-height néven árusít. Magasságra a normál és az LP között vannak ezek a kapcsolók, és nem igazán terjedtek el, ezen a Tesorón kívül más billentyűzetben nem is láttam. Lényegében hozzák az LP kapcsolók összes hátrányát az LP kapcsolók magasságelőnye nélkül.
Van a családban egy ilyen billentyűzet, a kupakok szeretnek törni, ami annak fényében nem túl jó dolog, hogy nem kapni rá semmit sem.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz MrSealRD #90763 üzenetére
Ez az egyik kérdés amit gyakorlati oldalról nem láttam még, hogy ilyen kapcsolók esetén érezhetem "alacsonyabbnak"?
A rövid út miatt nem fogod alacsonyabbnak érezni, mert maga a billentyűzet még így is magas lesz, így a kezed is magasabban lesz.Alacsonyabb kupakprofillal is lehet kísérletezni, de még egy XDA sem hozza el a low profile érzetet.
Több mm-t kellene leküzdeni, ami nem fog menni egy töredék mm-rel az úton, amikor egy LP kapcsoló teljes magassága akkora, mint egy MX kapcsoló plate feletti része:
És ez az LP kapcsoló is sokkal magasabb, mint egy ollós, az ULP kapcsolók hozzák azt a szintet, de abból még nincsen választék, és ami van, az is annyiért, hogy inkább ne lenne:
Ezek jelenthetnek bizonyos esetekben inkompatibilitást bizonyos kupakokkal? Mármint kell erre külön figyelni?
Neked nem kell erre figyelni, a kapcsológyártók szerencsére erre szoktak figyelni, ezek a mindenféle dust proof/wobble-csökkentő keretek az O-gyűrűknek szoktak csak keresztbe tenni.Olyasmire ellenben kell, hogy északra néző LED-es billentyűzetre ne akarja Cherry profilos kapcsolókat tenni, mert már a bottom out előtt a kapcsolóházon fog koppanni a kupak, vagy a feletted említett MX Clear/Ergo Clear/Purple kapcsolók vásárlásakor egyúttal egy Geon Stem Trimmert is dobj be a kosárba, mert a túlméretes stem nagy eséllyel meg fogja repeszteni a kupakot (csak 10+ éve ismert probléma a Cherrynél, amit a mai napig nem javítottak).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90759 üzenetére
Attól még alapszín, főleg, hogy szinoníma lett a rövidített úton járó/hamarabb aktuáló long pole linearral.
Az alapszínek 25+ éve léteznek változatlan formában, ettől alapszínek. A sárga kapcsolókat sem igazán nevezném alapszínnek, hiába létezik szinte minden gyártónál a Cherryt kivéve.Egy rövidebb úton járó kapcsoló nem feltétlenül long pole, ahogyan egy long pole kapcsoló nem feltétlenül jár rövidebb úton, a Cherry MX Speed Silver nem long pole, csak rövidebb úton jár, míg ez long pole 4 mm-es úttal.
Illetve ott van a zöld is, ami tulajdonképp egy nehezebb kék.
Igen, és kékből is volt többféle, sőt volt MX Lock is, de ettől az alap négyes az még alap négyes.Meg most már van lila is, amit meg talán könnyített barnaként lehetne értelmezni.
A lila egy Glarses miatt átszínezett Ergo Clear, egyáltalán nem új kapcsoló. Az Ergo Clear sem teljesen új kapcsoló, ezen a néven már vagy 10 éve futott az első frankenswitch, amikor az MX Clear kapcsolóba a barna rugóját tették, amit tavaly a Cherry egyben is piacra dobott. Sokan úgy szokták emlegetni az Ergo Cleart, hogy a barnának ilyennek kellett volna eleve lennie. Könnyített barnaként nehéz lenne értelmezni, mert a rugóerő megegyezik, cserébe a taktilitása erősebb, szóval inkább csak nehezítettként.A Cherry követte a többi gyártót, és 2022-23 óta nyitottak egyedi megrendelésekre a többieknél sokkal magasabb MOQ mellett, az MX Purple ennek az eredménye.
Az új MX2A Blackeket szívesen kipróbálnám a Geon rugókkal.
Körülbelül a régi blacket kapod meg így, az új rugó és a gyári kenés a két újítás.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90756 üzenetére
A fekete-piros-barna-kék a négy alapszín a klasszikus Cherry felhozatal miatt. A Silver már a gamer kor terméke, amikor minden kapcsológyártó a saját feje után adott ki mindenféle színnel mindenfélét.
A Nixie meg egy Black variáns.
Cherry szerint nem, mert külön SKU, bár szerintem is csak egy túlárazott Black. Ezzel persze sokan nem értenek egyet, mert ilyen logika mentén a Red is csak egy Black variáns, mert ott meg a rugó az eltérés, nem a ház felső része.Igaz, ilyet a Blackkel nem tudsz csinálni, csak a Nixie-vel, pár tubus festékkel és jó sok türelemmel (a kapcsolók színe a rájuk kerülő DCS Windbreakerrel lett összehangolva).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Lieneáris kapcsoló nem jó munkára, mert túl könnyű lenne és zavaró gépelésnél?
Teljesen szubjektív, hogy kinek milyen kapcsoló jó és nem jó. Abból, hogy egy kapcsoló lineáris, egyáltalán nem következik az, hogy könnyű is lesz, mert az csak a rugótól függ (ami ráadásul cserélhető). Cherrynél például két lineáris kapcsoló van a kínálatban, a piros tényleg a könnyűek közé tartozik, míg a fekete jóval nehezebb a kék Gateronodnál.Például az itt levő Kailh box silent halkított kapcsoló szett pink vagy a brown melyik lehet hozzám közelebb álló a felhasználásomhoz?
Sikerült talán a legrosszabb halkított kapcsolóra rábökni véletlenül, amelyek se nem halkak, se nem jók. A topikban rendszeresen felmerülő téma a halkított kapcsoló, keress vissza a Haimu szóra, és több részletes összefoglalást is fogsz találni a lehetséges (főleg lineáris) jelöltekről.Ha halkított taktilis kell, akkor szerintem ez lesz a legközelebb a kék Gateronhoz rugóerőre és érzetre a közepes taktilitásával, bár egy kicsit hamarabb van a taktilis hupli.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz kristof123 #90716 üzenetére
Kezdetnek mondjuk ~150$
Fém ház
Ez eléggé karcsú, nem fog beleférni, de 200 dollár alatt össze lehet hozni.Fém ház
Kihajtható talp
A kettő között VAGY kapcsolat van és nem ÉS. Igazából azt kellene tudni, hogy milyen dőlésszögű billentyűzeten szeretsz gépelni, és olyat keresni, de ebben a mostani billentyűzeted kihajtott lábbal lemérése nem biztos, hogy segít, mert azokkal tipikusan túl magas és csuklógyilkos lesz a legtöbb embernek a billentyűzet.Ergébé géjmer világítás (elengedhetetlen )
Ezt fogod a leggyorsabban elengedni, ha a többi feltétel fontosAz egyszerű, itthonról is beszerezhető válasz egy Keychron Q1 vagy Q1 Max, és bele PE foam, ha nem jár hozzá.
A fancy válasz az MKC75 extráiból wired PCB-vel (a QMK többet ér, mint a wireless szerintem), AliExpressről valami jobb lineáris kapcsoló (valamelyik Gateron milky) és egy jó dyesub PBT kupakkészlet (JC Studio, XMI, esetleg Shenpo). A billentyűzet előnye, ha rájössz, hogy a knob a gyakorlatban semmit sem ad neked és jó lenne a helyén egy billentyű, akkor meg tudod tenni ezt ezen a típuson.
Majdnem azt írtam, hogy innen, mert jövő héten kerülnek fel az extrák és most ingyenes EU szállítás is elérhető, de nem látok sem megfelelő kapcsolót, sem eléggé olcsó kupakkészletet ahhoz, hogy elérd a 150 fontot, ami az ingyenes szállításhoz kell.
A következő lépcső oldalra-felfelé a Zoom75 lenne, amiből szintén most válnak elérhetővé az extrák, de abból már a barebone a kereted felett van.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Az Aaru után a Helix Lab ismét egy extrém ókori ihletésű design hoz, jelen körben ez egy tented Alice (vagy pontosabban Owlab Spring kiosztás). Nem lesz olcsó, a 640 dolláros becslésük még kevesebb is, mint amennyit elsőre tippeltem volna.[link]
Remélem, hogy valamelyik EU vendor lecsap erre a hordtáskára, a maga kategóriájában a legjobb feature-ök terén, amit láttam, és az ára is eléggé rendben van.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Synthwave #90663 üzenetére
Az encoder tényleg jó helyre került, a konfigurátor szoftver ugyan butácska kissé, de videó alapján eléggé intuitívnak tűnik, és végre egy mainstream gyártó, amelyik hordtáskát ad a billentyűzetéhez (bár nem egy túl jó darabot, de legalább ad).
És ezzel el is fogytak a pozitívumok, az ára pedig biztosan komoly, mert viccnek durva lenne.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- Cooler Master CK720
- Hyperx Alloy Origins Core (TKL, linear red kapcsoló)
- Magyar Microsoft Type cover Surface Pro 3,4,5,6,7 háttérvilágítású billentyűzet GO is van.Várólistás
- Asus ROG Strix Gamer billentyűzet új 6hó jótállás!
- Glorious GMMK Pro 75% TKL épített, mechanikus billentyűzet - Glorious Panda, Black Ash
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest