Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • f4lcon

    őstag

    válasz hobizoli #217697 üzenetére

    az Audi az övé, cserélné valakivel a Seat-ra

    #217694 Bondix igen, értem a dilemmát.
    az egyik oldalon ott van a külső és belső nyomás, hogy egy Audi, egy "presztizs autó"* csak ne cseréljük már el egy holmi Seat-ra. ezt érzed a szíveddel, ezt nyomatja gondolom körülötted mindenki, haverok, család, stb. (*még akkor is, ha igazából egy 400 ezres autónak nincs presztizs értéke valójában csak annyi, hogy azt gondolják róla, van annyi pénzed, hogy fenntarts egy ilyen autót)
    aztán ott a racionális éned, ami kiszámolta, hogy igazából megérné a csere, mert anyagilag könnyebb fenntartani egy Seat Ibizát mint egy saját szavaiddal élve is benzintemetőnek tartott Audit...

    én tanácsot nem adnék, de elmondom mit csinálnék, ha én lennék ebben a helyzetben: én pragmatikus ember vagyok, és az eszemre hallgatnék, DE nem mennék bele egy cserébe. nem tudom, hogy az Audi mennyi ideig használható még a jelen helyzetben, hiszen írtad, hogy van motor hibája, de ha még mozog, akkor inkább meghirdetném mondjuk 300-ért és amint megvan a KP bemennék az első telepre és körömszakadtáig alkudoznék valami épkézláb autóra. így nem lennék bele szorulva egy választásba (Seat) hanem lakhelytől és elérhető időtől függően akár 10-20 autóból is tudnék választani

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Új hozzászólás Aktív témák