Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    Sziasztok!

    Lassan megérkeznek az új alkatrészek és nekiállok összerakni a gépet.
    Nagyon idegesít, hogy a tápom esetleg kevés lesz, ezért írok most is.
    Találtam egy elég jó tesztet, ami először kicsit megnyugtatott, majd bővebb olvasgatás után mégiscsak kételyek kezdtek gyötörni:
    Zalman ZM360B-APS Overload Tests

    Írok pontos konfigurációt:

    - CPU: Intel Core i5-2500K
    - Alaplap: Asus P8H67-M EVO
    - memória: Kingston KHX1333C9D3B1K2/8G
    - VGA: Gigabyte GV-R585OC-1GD
    - ház: Thermaltake Matrix VX
    - ház-ventilátor: Scythe S-FLEX SFF21D
    - CPU hűtő: Scythe Mugen 2 Rev. B
    - HDD-k: Samsung SpinPoint F4 320GB (HD322GJ); Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB (HDS721050CLA362)
    - ODD: LG GSA-4163B

    A tesztből kiderült, hogy 15A áramerősséggel megküzd mindkét ág egyszerre is.
    A nagyobbik baj:
    +12V1 (solid yellow wire): Main motherboard cable and all peripheral cables.
    +12V2 (yellow with black stripe wire): EPS12V/ATX12V cable.

    Ami annyit tesz, hogy minden periféria, azaz a VGA-k 2db 6-pines csatija is az első ágon van, ami elvileg csak 11A-es áramerősséget bír, és a 2. elvi 15A-es ágnak csak 1db kábele van, méghozzá a EPS12V/ATX12V-os.

    Ki érti ezt?

    Az alaplap, és minden periféria az 1. ágról megy, a 2. ág meg szinte null terheléssel.
    Az érdekelne, hogy ilyen esetben legalább a CPU majd a EPS12V csatlakozóról "kajál"!?
    A teszt alapján ugye a 11A-es ág is tudja a 15A-t gyakorlatilag, de ugye a 170W TDP-s VGA mellett a HDD-k, ODD, és Alaplap, valamint memória és hűtők is osztoznak ezen a 180W-on.

    Közben olvasgattam mindenféle VGA teszteket, hogy mégis a Gigabyte üdvöskéje mennyit kajol max. terhelésen, de nem igazán találtam hihető adatokat.
    Elvileg max. 170W a TDP, de az egyik teszten 220W jött ki. Ez azért hihetetlen, mert a teljes rendszer, ami QX9650-nel van szerelve (130W TDP), csak 127W-ot kajált VGA nélkül.
    Íme
    Ez azért hihetetlen, mert ezeknél a LGA775-ös CPU-knál az Intel nem a max-ot adta meg, hanem csak max közeli értékeket, és így fura, hogy a túlhúzott CPU-val a teljes rendszer sem haladja meg az adott TDP-t, közben a VGA meg tuning nélkül is igen.

    Fontos infó, hogy most egyáltalán nem akarok tuningolni!
    Kiváncsian várom a véleményeket, hogy egyáltalán van-e esély arra, hogy elmegy működni fog, vagy meg se próbáljam.

    Amire biztosan tudtok válaszolni:
    Amennyiben költenem kell tápra, akkor melyik megbízható, jó hatásfokú, csendes tápot ajánlanátok hosszútávra. Tuning nem igazán lesz, de pár év múlva, ha VGA-t cserélek, akkor azért még lehessen használni.
    Jó lenne valami GOLD hatásfokú, és írhattok modulárisokat is.

    Nézegettem a CM Silent Pro Goldot, Enermax, és Seasonic változatokat, de a moduláris Gold hatásfokúak arany árban vannak.

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák