Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Zé_Mester

    őstag

    szia mindenkinek.

    LCD TV vásárlásán agyalok, de ehez a részéhez annyira nem értek a technikának, és inkább megkérdezlek titeket hogy mégis mi az amit érdemes lenne megvennem. :B
    monitorként szeretném használni, mert a mostani moncsim még egy régi CRT 19"-os és már eléggé eljárt felette az idő.

    namost nézegettem én kismillió TV-t meg oldalt meg mindent, de nem tudom hogy pontosan mire figyeljek ilyen vásárlásnál.

    íme pár jelölt ami megtetszett :

    LG 32LG3000
    LG 32LC42
    SONY KDL-32P3000E BRAVIA

    sajna többet nem nagyon akarok rászánni, megpróbálnék nagyon max 130e ft alatt maradni.
    ha esetleg lenne valami tippetek, akkor lécci írjatok, vagy segítsetek hogy mégis mi lenne az amire érdemes beruházni. :U

    köszi előre is, várom a javaslatokat :R :R

  • Zé_Mester

    őstag

    Üdv emberek.

    ma elhatároztam magam hogy nekem TV kell.
    úgyhogy szépen lementem a MM-be szétnézni hogy amit kinéztem a neten az mégis hogy néz ki valójában.
    aztán találtam valamit ami nagyon lenyűgözött : Samsung LE 32 A431T2XXC

    árban nagyon jól volt, rákerestem neten és a legolcsóbb helyen is csak 1e ft-tal volt olcsóbb.
    úgyhogy nem is agyaltam többet, fogtam és megvettem.
    így legalább helyben van ha valami nyűg van vele, meg nincs plusz posta meg hasonlók.

    úgyhogy 120.000 ft-ért szépen el is hoztam és mostmár erről firkálok ide is :K

    a képe nagyon tetszett már ott is, az ára mégjobban, úgyhogy nem volt kérdés.

    majd teszek fel képet, meg írok tapasztalatokat is :R

    köszönöm a segítséget mindenkinek aki segített és elmagyarázott pár, ezidáig ködös dolgot :R

  • Zé_Mester

    őstag

    válasz Breki #14664 üzenetére

    ennek több oka is van : :P

    1.- nem volt olyan típus , legalábbis én nem láttam
    2.- amikor megláttam a 120e ft-os árat, meg magát a TV-t akkor nagyon megtetszett, a többihez képest, amik drágábbak voltak.
    3.- azokhoz képest semmivel se volt rosszabb a képe, sőt a körülötte lévő TV-k nem is adtak ilyen szép képet.
    4.- 1 sorral arrébb láttam szebbet-jobbat, de az árban is több volt, és amire nekem kell, arra ez is tökéletes. meg ha már egy picit drágább, akkor előjön az is hogy "na akkor ez egy picivel jobb és csak pár ezerrel drágább" és akkor nincs megállás :DDD

    úgyhogy maradt ez, tökéletesen elégedett vagyok vele, szép-jó-nagy-aranyos :C

    Kobor : VGA kábellel kötöttem össze, mivel elfelejtettem venni HDMI kábelt, pedig még eszembe is volt, de aztán ahogy elémtették a dobozt valahogy kimaradt hogy még az is kell.
    de majd holnap veszek és akkor már azzal kötöm össze.
    mondjuk nem mintha így valami baj lenne vele, mert simán ment minden, de ha már ott a HDMI akkor legyen az :K

  • Zé_Mester

    őstag

    üdv emberek.
    2 apró kérdésem lenne.

    egyik : tegnap átközözgettem a TV-met, eddig sima "vga kábel" volt rákötve a gépre és így használtam monitornak.
    viszont megtaláltam a karihoz adott dvi-hdmi csatit, és átkötöttem hdmi csatira a képet. és a legfurcsább hogy 1920*1080-ba engedélyezte a felbontást, holott a TV csak HD Ready-s. :Y

    ezek szerint használhatom ebbe a felbontásba is ???

    a másik pedig : kicsit homályos volt a kép, és hiába élesítettem meg állítgattam, nem változott.
    ez annak a hibája hogy magasabb felbontáson használom mint ami gyárilag megadott, vagy valami más hiba?

    tv típusa : Samsung LE32A431T2XXC

    [ Szerkesztve ]

  • Zé_Mester

    őstag

    válasz Alex91 #30392 üzenetére

    nem, ezt még nem tettem meg.
    segíthet a dolgon? mert akkor máris átpötyögöm :))

    dabadab : értem, akkor nem kábel vagy csati probléma a dolog.

    örülnék neki ha menne szépen 1920*1080-ba, mert teszteléshez nem kéne hurcolni egy másik monitort, ami tud 1280*1024-et :B

    na még próbálkozok vele, hátha sikerül valami elfogadhatóra állítani a képet, mert akkor nagyon happy lennék. :K
    ha másnem akkor teszteléskor átkötöm HDMI-re, amúgy meg marad majd így ahogy most van 1360x768-ba :U

  • Zé_Mester

    őstag

    válasz Baluman #30397 üzenetére

    világos, akkor nem parázok hogy valami kábel vagy csati hiba.
    kicsit megállt bennem az ütő hogy a 11e ft-os hdmi kábelem a ludas, mert akkro az eladó nyakába kötöttem volna :D

    köszönöm akkor a segítséget.
    legalább tesztre tudok jó nagy felbontásba szórakozni :C

Aktív témák