Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz Lompos48 #58750 üzenetére

    1. 2 darab 100mA-t igénylő LED sorbakötve ugyancsak 100mA-t fog igényelni, ha az a tápfeszed feszültségtartaléka megengedi.
    Ha sorba koti, ez tenyleg igy van.

    Olyan, hogy 160%-os Hfe nincs.
    A szazalek nem mertekegyseg, tehat barmit atvalthat %-ba. 160=16000%. De gondolom, csak eltevesztette.

    3. A kettővel való osztás értelmetlen és butaság. Ahhoz, hogy a LEDek világítsanak, a tranzisztornak vezetnie kell.
    Szokas a tranzisztorokat telitesbe vinni, kapcsolo uzemben, hogy kicsi legyen a szaturacio rajtuk, es hogy gyorsabban kapcsoljon a tranzisztor, ezaltal kevesbe melegedjen. Ezert szoktam a katalogusbol kinezett h erteket elosztani kettovel. (Nekem bevalt ez, mint tapasztalati ertek, amugy a teljesitmenyelektronika tanar is ezt tanitotta a foiskoln.) En ezt hasznalom 20 eve, es eleg sok aramkort fejlesztettem mar, nekem mukodik.

    A @tvamos által emlegetett "kimeneti szivárgó áram, meg a tranyó max. szivárgó áram" értelmetlenek.
    Hogy forditod magyarra ezt: "ICBO is reverse leakage current going from the Collector to the Base" ?

    5. 3.3V-os vezérlő kimeneti feszültség esetén, ha a "0" állapot legalább a TTL standardok szintjét hozza (max. 0.4V) az R3 ellenállás elfelejthető.
    Ez egy hibas gyakorlat, amit en nem tamogatok. Amig az a kimenet nem kimenet, hanem bemenet, (pl. a reset folyamat alatt,) addig a processzor pin allapota nem meghatarozott, ezert elofordulhat az, hogy folyik valamekkora bazisaram, ezaltal kollektor aram is fog folyni, es melegszik a tranzisztor.

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Új hozzászólás Aktív témák