Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tajcsi

    senior tag

    Ide is megpróbálok beírni bár már reméntvesztett vagyok...

    szükségem lenne a segítségetekre..minap ppróbálkoztam leszedni egy videókártyáról az aftermarket hűtő ramsünijeit és azt hiszem, az egyik smd-t kinyírtam...Ez icipicit letört az smd sarka is, bár tényleg csak egy pici darab....Azt gondolom, hogy az a pici letörött sarok nem is akkora probléma hanem ez...ilyet eddig még nem láttam, úgyhogy erre nagyon kiváncsi vagyok.

    Józan logika szerint nem szabadna, hogy még akár csak ilyen vékony papírt is betuszkolhassak az smd és a nyák közé. Javítsatok ki ha tévedek. Próbáltam finoman mozgatni a ramsünit és az smd is elég jól mozgott...aztán egy fűtőtesttel ami olyan 2000W-os olyan max fél percig fújtam rá a meleg levegőt, majd eztán sikerült leszednem a ramsünit.
    Ezután a gyári hűtéssel visszatettem a vga-ta gépbe és nem adott képet. Dolgozik, nem fütyüli ki a pc, de egy piros led világít rajta, a D601 jelzásű amel "critical core error"-t jelent.

    Na, de itt a kép...szerintetek ezt elég lenne újraforrasztani, vagy venni kell egy másik smd-t? Ja, VITEC 59PR9853 smdről van szó...

    Tegnap eljott hozzam egy ilyen mezei hobbi szinten tvket javito ismerosom, aki valami csipogoval letesztelte, hogy van e kontakt az smd es a nyak kozott. VAN!

    VISZONT! Mikor elmondtam neki, hogy ez a hibauzenet azt jelenti, hogy valami aramellatasi gond lehet mert a gpu nem kaphat eleg aramot (kartya dolgozik csak nem ad kepet) o a csipogo egyik veget odatette a dvi kimenethez a masikkal pedig megerintette a kartya hatlapjan a 6 tus csatik forrasztasat. A ketto db 6 tus csatlakozok forrasztasainak mindegyike ugyanolyan vinnyogo hangot adott, egyet kiveve, ami alig adott hangot. Azt mondta az ismerosom, hogy azon alig van elleneallas...

    itt a kep bekeretezve, hogy melyik sikitozott halkabban...

    totál bediliztem, hogy nem tudok rájönni mi baja lehet és mostmár a fél vesémet is rááldoznám, hogy csakazért is megjavítsam...

    MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Új hozzászólás Aktív témák